Странен проблем

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 30.11.2014
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 330ci
Мечтае да кара: e36 M3

Странен проблем

Мнение от m1n1mal1st » 11 Май 2018, 19:51

Колеги, колата е е46 купе 330ci 2002 год. с ромбоидния ключ. Проблема е следния : Когато отключа колата с едно натискане на бутона на ключа след около 2 секунди предните и задните прозорци се отварят на цяло сам-самички (колата е без люк ако има значение) а ако при отключване натисна бързо няколко пъти бутона всичко е нормално но след като постои така известно време все пак се отварят самички освен ако не е запалена колата. В случай че я отключа с едно натискане на бутона и прозорците слязат сами, в продължение на няколко минути копчетата за прозорците в колата не реагират. Проблема продължава с това че когато е заключена алармата пищи абсолютно когато си пожелае без причина а докато не писка, вътре плафоните периодично светват и загасват (пак в заключено положение). Освен всичко друго аварийните не работят когато натискам копчето за тях както не работи и това за отключване на лщколата което стои точно до аварийните. И когато потегля и вратите се заключат, след това като спра те не се отключват автоматично или чрез копчето на конзолата а само с ключа. Побвах да сменя този модул зад жабката GM5 след което обучавам ключа за да заработи с новия модул НО резултата е същия... Прилагам линк за youtube където съм снимал нагледно за какво иде реч
https://m.youtube.com/watch?v=_2U5BUcyh4U
Зулуми със задните гуми !

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.03.2017
Кара: E46 318ti

Re: Странен проблем

Мнение от Martin-BMW » 11 Май 2018, 22:06

Съвсем не съм експерт, но пък току виж съм бил полезен.
Има такава екстра
при задържане на бутона за отключване прозорците се свалят
при движение над зададена скорост се заключват се вратите. Отключването е ръчно.
В темата със скритите екстри има информация по въпроса. В тази за кодирането също.

Може да е проблем с ключа - механичен или друг, поради който ключът подава сигнал в произволен момент и продължителност и затова да ти сваля стъклата, пали алармата и т.н.
Провери дали и с резервния ключ ти прави номера, ако имаш такъв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 8.09.2015
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е46 330xi

Re: Странен проблем

Мнение от stefan_suny » 12 Май 2018, 16:39

Най вероятно проблема е в копчетата вътре в ключа. Ако и му е сменяна батерията някога и не е бил добре залепен вътре може да влезе влага и да стане мазалак. Най добре както казва колегата пробвай с друг ключ ако имаш. Другото нещо е ако ГМ5 модула се побърква, но не съм чул някой досега с точно такова оплакване.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook