Проблем с тока на е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.04.2018

Проблем с тока на е46

Мнение от cvetelin_rosenov » 12 Апр 2018, 7:08

Здравейте,първо се извинявам понеже не успях да открия подобна тема. Ако администратора прецени нека изтрие публикацията. И сега към проблема,за месец ми се случва двапъти вече,автомобила е е46 2.0 150к.с дизел,гася го за 5-10 мин след дълго каране качвам се тръгвам да паля таблото премигва и изчезва целия ток,мъча го да го заключа,след няколко опита се заключва,отключвам го плафоните светват, или отварям багажнила светвет плафоните качвам се въртя и паля без проблем,но часовници,километри всичко е занулено. Ще съм благодарен ако някой е срещал този проблем и ме насочи към отстраняваането му!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от VladiE » 12 Апр 2018, 11:05

Колега,
акумулатора ти нов ли е?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 11.03.2009

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от pe6kata_ » 12 Апр 2018, 11:45

Натегни клемите!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от NGneer4eto » 12 Апр 2018, 11:58

Ако горният съвет не работи, провери добре дали не се губи масата - или проводникът да е повреден или болтът да е разглабен. Обикновено така прави при този проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.04.2018

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от cvetelin_rosenov » 13 Апр 2018, 6:23

Акумулатора е нов,дори като го направи първия път взех на жена ми акумулатора от мерцедеса,за да проверя този да не е дефектен нещо,но уви направиго пак а мойта женичка си стриже с новия акумулатор без проблем. Проверих всички маси и клемите дали са стегнати,всичко е точно. В сервизите ми казаха че като не го правело постпянно нямало как да го хванат,затова потърсих помощ тук. Говорих снощи с едно момче което се занимава с монтаж на аларми,мултимедии и т.н. Като се поосвободи ще ми проследи кабелите,каза че му се е случвало подобно нещо с окислен бушон на пиропатрона,но вече като я гледаме ще проверим и тази версия.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 325i facelift m-sport
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: Сток

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от vg_vassilev » 13 Апр 2018, 17:51

Имал съм същия проблем и със старата ми кола, и с е46-цата. И в двата случая когато се затегнат/размърдат клемите проблемът се оправя. На преднишната ми кола така карах известно време, докато в един момент не стана твърде често явлението, смених клемите с нови и след това не се е случвало. На е46-цата ми се е случвало 2 пъти досега, първия път едната клема беше направо хлабава. Доколкото знам, имат склонността да клеясват от вътрешната страна и да не правят добър контакт в някои случаи. Вместо смяна може и да се свалят и изчистят хубаво, но както си прецениш, нови не са скъпи.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.04.2018

Re: Проблем с тока на е46

Мнение от cvetelin_rosenov » 14 Апр 2018, 14:18

Благодаря за съветите,най накрая се добрах до свестен еликтичар който отстрани прожлема. Явно преди да закупя автомобила е бил блъскан и пиропатрона "побългаряван" . От там нагорелия кабел правил беля,сега всичко е подменено и се надявам да няма проблеми :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook