Кои накладки отделят по-малко прах?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от Denmark » 05 Апр 2018, 23:50

Здравейте колеги,

Мисля тоя месец да хвърля малко пари по колата и да я "подготвя" за лятото. Искам да сменя накладките с някои, които отделят по-малко прах, преди да сложа летните гуми. В момента съм с оригиналните дискове и накладки и нямам никакви проблеми, накладките имат още живот, но искам да ги сменя заради прахта и заради това, че иначе ще ми се падне да ги сменям през лятото, а тогава е време за почивка :D

Аз за сега съм набелязал Ate Ceramic (предполагам няма нищо ceramic в тях), но не знам как ще се промени спирането - примерно при топло/студено, по-интензивно каране и т.н. Имам опит с EBC Green Stuff на няколко BMW-та и винаги съм бил доволен от тях, за това се чудя дали да не заложа на сигурното с тях.

Можете ли да споделите мнения с какви карате вие и как е при вас?

Поздрави
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от TheFreeRider » 06 Апр 2018, 9:28

Ате керамик са добър избор в твоя случай, наистина не отделят прах и издържат много време. Спирането си е като с обикновени накладки, няма проблеми. Не съм карал със зелените на ебц за да ги сравня обаче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от host » 06 Апр 2018, 10:02

TheFreeRider написа:Ате керамик са добър избор в твоя случай, наистина не отделят прах и издържат много време. Спирането си е като с обикновени накладки, няма проблеми. Не съм карал със зелените на ебц за да ги сравня обаче.


http://www.jurid.com/products/light-veh ... white.html
ако не се търси спортна ,а просто цапаща по-малко накладка (която не яде дискове) и тези стават , пробвано
и са на много изгодни цени

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от Don_Diego » 06 Апр 2018, 10:14

Преди години бях взимал накладки (за Ауди обаче) феродо спорт/керамик или нещо подобно, интересното беше че самата накладки беше с много светъл цвят, спираха супер особено като се стоплеха и наистина имаше много малко прах по джантите (това го отдавам на цвета на накладки дискове и че прахта е била много светла, но на много светло сива джанта почти не се забелязваше прах). Вземи си хубав препарат за миене на джанти, много ще те улесни :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от krasi2bmw » 06 Апр 2018, 17:42

Привет , с Ate keramik съм от близо година , точо така е както пише в официалният саит на Continental фирмата която ги произвежда . Няма никакъв нагар по джантите , за спирането не виждам някаква разлика , но че по тях няма нищо си е голям плюс :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от mpp82 » 06 Апр 2018, 18:20

Имам приятел който кара S4 c EBC червената линия,казва че е изключително доволен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от Denmark » 07 Апр 2018, 0:00

host написа:http://www.jurid.com/products/light-vehicles/brake-pads-white.html
ако не се търси спортна ,а просто цапаща по-малко накладка (която не яде дискове) и тези стават , пробвано
и са на много изгодни цени


Днес питах в магазина в моя град, който беше вносител на ATE, но за съжаление вече не са. Но пък могат да ми доставят въпросните Jurid и май ще ги пробвам и аз.

Don_Diego написа:Вземи си хубав препарат за миене на джанти, много ще те улесни :yes:


купувам си на sonax спрея, а също и някаква пяна, но проблема е, че след 3-4 дена каране вече имам черно по джантите, а пък не мога да мия колата толкова често.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от efren » 08 Апр 2018, 16:44

Един глас за ebc redstuff - много малко прах (по малко от greenstuff), поносимо първо спиране, мн добри следващи, сравнително кратък живот. На другия полюс с праха са yellowstuff, джантите нямат измиване, но във всичко останало са безкомпромисни.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от vvasilev1 » 08 Апр 2018, 19:15

Аз съм с обикновено ате и изобщо не цапа.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от host » 08 Апр 2018, 19:42

Denmark написа:
host написа:http://www.jurid.com/products/light-vehicles/brake-pads-white.html
ако не се търси спортна ,а просто цапаща по-малко накладка (която не яде дискове) и тези стават , пробвано
и са на много изгодни цени


Днес питах в магазина в моя град, който беше вносител на ATE, но за съжаление вече не са. Но пък могат да ми доставят въпросните Jurid и май ще ги пробвам и аз.

Don_Diego написа:Вземи си хубав препарат за миене на джанти, много ще те улесни :yes:


купувам си на sonax спрея, а също и някаква пяна, но проблема е, че след 3-4 дена каране вече имам черно по джантите, а пък не мога да мия колата толкова често.


и аз като теб колега ... специален киселинно-базиран препарат , преди сезона запечатване, на средата на сезона сваляне, чистене на лице, спици и барелите и пак препарат за предпазване ... в края на сезона само чистене ... еми някакъв ад беше ... със стандартни накладки АТЕ ... спираха идеално, меки , не свирят ... обаче яко отворена джанта на която се вижда барела и спиците добре няма шанс с тия накладки, нон-стоп бяха мръсни ... даже на една от мивките ми разправяха "човек като дойдеш и ми става лошо, че пак ще са ти черни джантите на въглен"

сложих Jurid-а и край ... дори на мивка от типа 1лв на самообслужване (където препаратите са им супер слаби и некачествени) се измива без проблем и барела и лицето на джантата , от земята до небето е разликата ... 5л концентрат си бях купил от препарата за чистене на феродо ... еми не съм си правил разтвор нов от както смених накладките

ако колата не е карана след като е валяло и по дисковете има лека ръжда , се чува скърцане на първите 1-2 натискания, но после са идеално безшумни като работа - просто всеки ден карах колата до тази събота-неделя и не би беше направило впечатление преди това , това с АТЕ-то не е ставало, явно са една идея по-твърди, но и дисковете погледнах нямат следи от странно износване и т.н. ... и пак казвам, обикновени накладки са си, не са спортни и т.н.

за мен са супер успешен продукт

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от Denmark » 08 Апр 2018, 23:46

Днес мих колата и е ужас направо :lol: ще се обадя утре в магазина да поръчам Jurid-a.

Жълтия нагар дето се образува по джантата дали може да се изчисти с някой препарат, че аз имам по 2 от джантите и ме дразни?


efren написа:Един глас за ebc redstuff - много малко прах (по малко от greenstuff), поносимо първо спиране, мн добри следващи, сравнително кратък живот. На другия полюс с праха са yellowstuff, джантите нямат измиване, но във всичко останало са безкомпромисни.


Red Stuff с оригиналните дискове ли ги караш или с някои дупчени или слотове?
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от efren » 09 Апр 2018, 8:43

В случая ги карах на е46-цата 300 мм диск, дисковете бяха обикновени EBC без дупки и канали.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от Denmark » 11 Апр 2018, 22:51

днес пристигна Jurid-a, утре трябва и летните гуми да дойдат и се надявам началото на другата седмица да мога да ги сложа. :)

ще пиша пак по-натам с отзиви за накладките, ако някой го интересува :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от xaxo » 17 Яну 2019, 20:46

Хора, кажете някой марка меки накладки. Такива да не ядът диска супер агресивно. Ако са среден клас още по-добре. Стила на каране е супер умерен, така че търся някакви съвсем бюджетни, нормални накладки. Да не свирят също е условие :)
Ще се монтират на старите дискове, понеже още не са за смяна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Кои накладки отделят по-малко прах?

Мнение от xaxo » 20 Яну 2019, 22:48

Не е тема за жени, та всеки да има мнение и да се разписва, но никой ли тук няма някакви наблюдения / предложения за накладки? Автомобилен форум е, да му се не знае.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook