Лед осветление h7

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Лед осветление h7

Мнение от ivoaudi » 31 Мар 2018, 13:20

Колега, още от първото ти фото се вижда ясно, че си без лупи. На второто вече направо крещи, че заслепяваш и то много яко! Мисля, че най-важното и полезно нещо, което крещи да бъде направено по колата ти, е да вземеш час по-скоро да и купиш някави лупи! Освен, че вбесяваш насрещните, рискуваш да задължиш някой от псуващите те насрещни водачи да блъсне пешеходец. Не си играй с това, не е кой знае колко забавно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Лед осветление h7

Мнение от hitar_potar » 01 Апр 2018, 8:30

Тъкмо минах през процедура по отваряне на фаровете, почистване отвътре на рефлекторите (оказаха се здрави и в добро състояние), почистване и полиране на стъклата, затваряне и полагане на защитно фолио. Фаровете са обикновени рефлекторни на е46, без лупа, без ксенон, без лед-крушки (с най-обикновени Осрам крушки съм). Преди процедурата светеха слабо, на петна, и доста жълтеникаво - карането на дълъг път по тъмно бе изпитание. Не можех и да ги регулирам правилно. Не мога да повярвам каква е разликата сега - светлината е доста по-бяла и нормална, светят в пъти по-силно и равномерно, доста по-лесно ми е да ги настроя, а подозирам, че като отида някъде професионално да ги регулират, ще засветят още по-добре. Дългите пък правят ден напред - там разликата е още по-брутална!!! За мен напълно отпадна нуждата от лед- или ксенон-крушки. Единственото, което бих пробвал евентуално след време просто за опита, ще бъдат едни Найт Брейкъри на късите светлини, понеже съм любопитен колко точно по-силно ще светят.
Бих препоръчал на всеки да мине първо през такава процедура, преди да мисли за тунинговане на фаровете си с афтърмаркет лупи или лед-крушки - първо вижте пълния потенциал на настоящите си фарове, пък после ако не ви е достатъчно, действайте с тунинга! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Лед осветление h7

Мнение от indexhtml » 01 Апр 2018, 11:14

И аз опитах преди да слагам лед крушки,но на рефлекторни фарове НЕ СТАВА.На теб свети добре,но не и на насрещните шофьори,а това е безотговорно и опасно,все пак не сме сами на пътя.Моето решение—лупи и ксенон Н1.Свети много по—добре и не заслепява.Купих си ги от Алиекспрес и ги монтирах сам—два часа работа включително сваляне и слагане от колата
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Лед осветление h7

Мнение от Vanqu1sh » 01 Апр 2018, 18:40

Проблема на китайските лупи е, че много бързо им прегарят рефлекторите. Иначе истинската лупа за лед няма нищо общо с тази за ксенон и оригиналния лед безспортно е по-добър .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 touring

Re: Лед осветление h7

Мнение от desoxr » 01 Апр 2018, 21:13

oldirtydog написа:
desoxr написа:Можеш ли да направиш снимка на тъмно, спрял срещу стена !? Интересно ми е дали заслепяваш насрещните ! Защото мислех да слагам едни доста скъпи на PHILIPS и гледах тестове в интернет и се оказа ,че не са много подходящи за рефлекторни фарове !

Едни лупи за вграждане от Алито струват 60тина лева... и можеш сам да си ги монтираш след това слагайте ксенон или лед ...ефекта с рефлекторен фар за тебе може и да е хубав но за останалите не е

Колега я прочети хубаво , какво съм написал! Нали точно това казвам и аз ,че най вероятно ще заслепява,затова го накарах да направи снимки! А такива измислени лупички от Алито си слагай ти и не ми давай акъл за такива неща които правя от 20 г. но само с истински неща! Хайде жив и здрав !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: София - град
Пол: Мъж
Кара: тъжно друга марка :(
Мечтае да кара: Пак BMW

Re: Лед осветление h7

Мнение от The Edge » 05 Сеп 2018, 13:46

Пазара е наводнен с евтини LED решения .. Аз се прецаках с уж не толкова евтини, от пловдивските колеги, който имат вече магазин и в СФ .. ( нищо лично, съжалявам )
CREE .. Мрии диоди, идиоти .. все :censored: Греят като стар чушкопеЧ, въпреки бучащото вентилаторче, с все canbus stop-error модулчето ;
Оставяйки настрана моето лично негативно мнение и опит, обективните предпоставки да не се получават нещата са налице -

- видимо повечето Led-ове няма как да разпръсват светлината на 360 градуса
- при монтажа, фокусните разстояния са под въпрос и светят синкаво (със сигурност над 5000 к) въпреки че ги пишат за неутрално бяло ; Никой не ти посочва конкретния диод и производител, както т.н драйвер ..
- Крушки с по-висок светло-поток на обикновен рефлектор, в болшинството от случаите, е бич за отсрещното движение ..
- Оптиката на заводските LED-ове се различава от масовите лупи и всъщност концепцията е по-различна ..

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook