Проблем с багажника - Е46 купе

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 22.11.2017
Пол: Мъж

Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от blackdevil » 10 Мар 2018, 23:00

Здравейте колеги!

Имам следният проблем, че от няколко дни багажникът не се отваря с нищо друго освен през ключалката със самият ключ. Багажника не може да се отвори с бутонът на ключа, както и на ръка с бутона на багажника. Освен това на таблото свети индикацията, че багажникът е отворен (предполагам, че проблема е свързан пряко с това) , а реално не може да се отвори с нищо друго освен с ключа през самата ключалката.

Имате ли някаква представа от какво може да се е получило така? Това, което пробвах е да сваля лайстната над номера и да прегледам кабелите, които влизат в самия бутон за отключване, но всичко изглежда здраво. Освен това напръсках обилно с контактен спрей, но без успех. Крушките, който осветяват гегистрационният номер работят, което ме навежда мисълта, че до самия бутон стига ток. Не знам дали не я някой бушон, защото както споменах на таблото свети индикацията, че багажника е отворен.

Ще се радвам на съвети от колеги имали подобен проблем, както и от всички останали, които биха искали да помогнат.

Поздрави! :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от oci » 11 Мар 2018, 10:21

blackdevil написа:Здравейте колеги!

Имам следният проблем, че от няколко дни багажникът не се отваря с нищо друго освен през ключалката със самият ключ. Багажника не може да се отвори с бутонът на ключа, както и на ръка с бутона на багажника. Освен това на таблото свети индикацията, че багажникът е отворен (предполагам, че проблема е свързан пряко с това) , а реално не може да се отвори с нищо друго освен с ключа през самата ключалката.

Имате ли някаква представа от какво може да се е получило така? Това, което пробвах е да сваля лайстната над номера и да прегледам кабелите, които влизат в самия бутон за отключване, но всичко изглежда здраво. Освен това напръсках обилно с контактен спрей, но без успех. Крушките, който осветяват гегистрационният номер работят, което ме навежда мисълта, че до самия бутон стига ток. Не знам дали не я някой бушон, защото както споменах на таблото свети индикацията, че багажника е отворен.

Ще се радвам на съвети от колеги имали подобен проблем, както и от всички останали, които биха искали да помогнат.

Поздрави! :driving:



Имаш скъсан кабел в гофрето на багажника.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 1.9 316i / F36 440xi

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от danielgenov » 11 Мар 2018, 23:42

Така както го описваш имаш прекъснати минимум 2 кабела, които минават през гумения маншон (гофре) на капака на багажника. Често срещан проблем. В твоя случай, съгласно симптомите са прекъснати следните кабели:
1. Сиво-кафяв, сечение 0.35, който подава сигнал към комфорт модула (A1) дали багажника е отворен.
2. Сиво-зелен, сечение 0.5, който подава сигнал (напрежение) на моторчето за отключване на багажника.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 22.11.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от blackdevil » 12 Мар 2018, 14:46

Благодаря колеги! Проблема е разрешен и всичкоп работи вече, както и двамате казахте проблема беше заради скъсани кабели в гумения маншон (гофре) на капака на багажника. както danielgenov обясни, това бяха и конкретните кабели. :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.08.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 325i 192к.с. е46

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от Naka72 » 13 Мар 2018, 10:28

Здравейте, колеги! Щях да пускам подобна тема, но видях тази и реших да пиша тук. При мен има следният проблем: багажникът не се отваря ръчно(от бутончето под лайстната). За сметка на това бутонът на ключа, както и самият ключ, чрез ключалката си го отварят. Индикацията на таблото работи коректно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от Denis1903 » 13 Мар 2018, 18:03

Naka72 написа:Здравейте, колеги! Щях да пускам подобна тема, но видях тази и реших да пиша тук. При мен има следният проблем: багажникът не се отваря ръчно(от бутончето под лайстната). За сметка на това бутонът на ключа, както и самият ключ, чрез ключалката си го отварят. Индикацията на таблото работи коректно.
И при мен е така

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от mu6a4 » 13 Мар 2018, 19:29

Същото нещо - прегледайте да няма лоша връзка на самата лайсна с бутона + кабелите в гофрето.
Бутона отзад на лайсната реално само дава "сигнал" за отключване. Може проблема да ви е само в лайсната.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 11.08.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 325i 192к.с. е46

Re: Проблем с багажника - Е46 купе

Мнение от Naka72 » 14 Мар 2018, 10:50

Дано е само в лайстната! Благодаря!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook