Премахване на дебитомер и ЕГР

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от l.dimitrov » 10 Мар 2018, 11:13

Здравейте, колата е e46 330cd с ремап. От известно време обмислям премахването на дебитомера и ЕГР-а софтуерно. Някои казват, че е по-добре, други казват да не ги махам, щял да се завиши разхода и т.н. Най вече искам да го направя заради деботимера, когато колата загрее, започва да мени обороти и да тресе леко, а когато изключа дебитомера се оправя. Та въпросът ми е, някой правил ли го е, след това каква разлика има. Също къде във Варна може да ми препоръчате да отида?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от AvoyzeN » 11 Мар 2018, 0:55

И при двата случая ще има по-висок разход на гориво, но най-вече ако караш без дебитомер, за егр няма да усетиш голяма разлика. Дебитомера не ти препоръчвам да го изолираш, признака за проблемен дебитомер си го описал мени обороти, като за начало може да го свалиш и почистиш със спрей за дебитомери или обесмаслител, след това ако няма разлика взимаш друг, за егр има комплект за изолиране, след това го спираш софтуерно, според мен това е най-удачния вариант, но нека изчакаме и другите колеги да си кажат мнението.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от l.dimitrov » 11 Мар 2018, 10:46

Дебитомера го чистих, никаква разлика, точно на 88 градуса започва да работи нестабилно, доколкото разбрах има някакъв температурен датчик, но не знам дали е в дебитомера или отделно. С ЕГР-а нямам проблеми, дори съм го отварял и е чист, но просто мислех и двете да ги махна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от hitar_potar » 14 Мар 2018, 10:04

Дюзите ти как са, проверявал ли си ги? Това треперене при загрял двигател не може ли да идва и от тях?

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от l.dimitrov » 14 Мар 2018, 10:44

Не са проверявани, но доколкото разбрах ако е от дюзите ще има и други симптоми, а също така, когато изключа дебитомера от буксата, колата започва да работи перфектно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Black-Power » 15 Мар 2018, 3:21

Значи е повече от ясно - за дебитомер си.
Stop me, if you can ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от l.dimitrov » 15 Мар 2018, 22:15

Да знам, че е от него. Въпросът ми е дали да сложа нов или да се премахне софтуерно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от streetracing12 » 16 Мар 2018, 9:23

Нов.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от iNfoster` » 16 Мар 2018, 21:25

Чел съм от колеги, че съм им настройвали колата да работи без дебитомер при ремапа и са доволни. Най-добре е да пише някой от тях как стоят нещата. Иначе според мен си купи един нов или си вземи втора употреба от някой колега и газ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Kurtov » 29 Май 2018, 0:14

И аз се интересувам за m57d30 в е46, какъв е ефекта от премахването на дебитомера софтуерно.
Няма ли някой колега, който да я е правил тази процедура да сподели ?
Ето тук предлагат премахване и казват, че нямало странични ефекти, но колко е вярно - https://adler-auto.bg/bg/service/maf-off-debitomer

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Ganchev__ » 29 Май 2018, 0:23

Колегата choio караше доста силен м57 с премахнат дебитомер, ако не бъркам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 27.03.2017
Пол: Мъж

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Bmw30d » 30 Май 2018, 21:14

Според мен, ако мапера де позанимава малко повече няма да има голяма разлика в разхода, защото ще я настерой да взима данни от мап-а. Но си е доста занимавка. Обикновено по-сериозните силови проекти ги правят по мап с изолиран дебитомер.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: Хановер/Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d 204hp

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Martin216 » 10 Юни 2018, 11:51

Колега имам същата кола и по същия начин загрее ли започва леко да тресе. Смених дебитомер тъѝ като мислех че е от него (при изключен дебитомер се оправяше) но продължи да тресе. Проблема не е в дебитомера а е някъде по кабелите или самото еку! Вече няколко човека от форума
имат този проблем с M57N 204 Hp но решение за сега няма. Изолира ли го този дебитомер или реши ли проблема по някакъв начин? Ще съм благодарен
за някаква информация вече от 3 години я карам така и какво ли не смених и никоѝ не може да реши проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46XI

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от Драгослав » 18 Юни 2018, 13:53

Здравейте. Виждам,че темата е за дизелови мотори , но да не пускам нова тема ще пиша тук. Колата е Е46 с двигател М54 б25.
От известно време имам следният проблем. Когато колата се кара по-дълго време градско и мотора добре загрее при гасене и след това запалване за около минута две свети чека на двигателя. След това чека гасне сам. Когато двигателя е студен или колата не е палена около 2 часа чека не свети. Двигателят работи перфектно, не мени обороти , разхода на гориво си е съвсем нормален. На диагностика излезе грешка ,че няма добра връзка с дебитомера.
IMG_0801.JPG

Дали да търся нов дебитомер или да търся проблема в буксата? Също някой знае ли кой е този соленоид на резервоара или някакъв клапан ли е? Грешката която е за 4 ти цилиндър явно е стара и на живи данни сега е ок.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Премахване на дебитомер и ЕГР

Мнение от hitar_potar » 18 Юни 2018, 14:47

Martin216 написа:Колега имам същата кола и по същия начин загрее ли започва леко да тресе. Смених дебитомер тъѝ като мислех че е от него (при изключен дебитомер се оправяше) но продължи да тресе. Проблема не е в дебитомера а е някъде по кабелите или самото еку! Вече няколко човека от форума
имат този проблем с M57N 204 Hp но решение за сега няма. Изолира ли го този дебитомер или реши ли проблема по някакъв начин? Ще съм благодарен
за някаква информация вече от 3 години я карам така и какво ли не смених и никоѝ не може да реши проблема.

+1 със същия проблем. Записана грешка в дебитомера и там по наляганията, свързани с турбото. Само че бяха записани, щото имаше прецакан вакуум. След оправянето му грешки никакви. Скоро ще се позанимая по-сериозно с това и ще споделям решението, ако, дай боже, го намерим. :) :bchug:

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook