Говорители

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Говорители

Мнение от AvoyzeN » 05 Мар 2018, 18:53

Здравейте колеги, днес пасажерския говорител взе да бръжди при намалено положение, увеличих малко повече и се оправи, явно е имало нещо вътре, интересува ме може ли да се свалят капаците на предните говорители без да свалям корите, за да го огледам да не опира някъде.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 3.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M40 B18
Детайли за колата: Преди да я закупя беше по хубава........

Re: Говорители

Мнение от petiopetrow87 » 05 Мар 2018, 19:02

За съжаление трябва да се свалят корите. Но не е сложно и няма да се разтропат ако от това се притесняваш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Говорители

Мнение от AvoyzeN » 06 Мар 2018, 16:08

Щом така стоят нещата, по-добре да не барам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Говорители

Мнение от criminall » 06 Мар 2018, 20:06

E46 има най-скапаните говорите вкарвани в кола.. трябва да се купят някакви хубави. И плеяра вади доста гаден звук.. трябва да се развали визията :cry:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Говорители

Мнение от AvoyzeN » 07 Мар 2018, 12:42

Не съм много съгласен, по принцип оригиналната система е изчислена да свири максимално добре, на мен лично ми харесва доста, усещат се много плътно високите, средните и баса, еквалайзера за високите и баса ми е на средно положение(подразбиране) с голямата навигация съм, музиката я пускам от диск, като увелича малко повече направо става дискотека не се стой с колата, нямам никакво намерение да я пипам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Говорители

Мнение от PaLMaL » 09 Мар 2018, 19:12

Много зависи от плеъра , аз съм бил с оригинален касетофон , след това с навигация , не китайска , после със сд плеър и сега съм със сд плеър алпайн произвеждан от 2004-та. За последните 46-ци. Звука от последния е най-добър според мен.С оригинални говорители съм и съм доста доволен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Говорители

Мнение от VladiE » 09 Мар 2018, 23:33

Някой слагал ли е суб-уфер на мястото на ски сак? Какъв размер влиза максимално без рязане? Идеята ми е да сложа отворен и да ползвам обема на багажника.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Говорители

Мнение от AvoyzeN » 12 Мар 2018, 1:07

Бръжденето не е идвало от говорителя, а от капака на кората, явно при определенa сила на звука се получава вибрация.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Говорители

Мнение от swetlioo » 15 Сеп 2020, 9:44

Колеги, ще ползвам темата, за да не отварям нова.
Дайте съвет как мога да подобря звученето в колата. Е46 комби, с оригинални говорители, радио касетофон с монохромна навигация. Отзад има някакъв усилвател, който взима ток от акумулатора в багажника.
Говорителите в багажника, се чуват плътно и добре, но предните нещо никакви ги няма. Като усиля звука, вместо да става силен, плътен и приятен, става силен, дрънчащ и дразнещ. Освен това при увеличаване на звука, започва да премигва подсветката на радиото.
Много съм бос и гол в тази тема, но се надявам, чрез вашите съвети, да подобря нещата.
Не искам да сменям оригиналното радио, заради визията и функцийте на борд компютъра.
Не искам и някакъв УАУ ефект, да пада ръждата от калниците и да получавам аритмии от музиката, не искам да не криви звука, когато увеличавам звука.
Играл съм си с настройките на предни и задни говорител, от самото радио, но не се получава. Ако намаля баса и средните, звука става много слаб, ако ги вдигна, започва да криви много от рано.

Имам и друга кола, Астра H GTC, която е с заводската си музика CD70 и говорители в предните врати и задните кори, Е НЕМА ТАКЪВ звук, много силно и чисто, басът е супер и няма какво да искам повече, а ползвам FM трансмитер.

Гоня нещо подбно и с BMW-то, използвайки заводското озвучаване или съвсем леко подобряване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Говорители

Мнение от swetlioo » 15 Сеп 2020, 21:11

Имам още няколко въпроса.
Каква е мощността на изходите, на оригиналното радио и колко вата са стандартните говорители в колата?
Усилвателя отзад е Blaupunkt BQA 120 4x30W, като на входовете, за задните канали ляв и десен са включени, но излиза само един кабел от заден десен изход на усилвателя и не ходи никъде. Явно е имало буфер в багажника преди време.
Сега ме интересува, мога ли да ползвам този усилвател, за да подобря звука от фабричното радио и говорители?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Говорители

Мнение от pimpo » 16 Сеп 2020, 7:54

Проблема на е46 не е нито радиото, нито говорителите.
Писал съм всичко, което съм правил ето тук:
viewtopic.php?p=3339282&sid=75b749c72275e27b7ab11a9fdb390f4d#p3339042
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Говорители

Мнение от swetlioo » 16 Сеп 2020, 8:44

Здравейте колега.
Твоя съвет, ми изглежда труден, за човек като мен.
Мога да изрежа ламарината, но смяна на кондензатори или чистене на феролитна течност, това няма да успея да го направя.
Реално кое дава ефект, отворите във вратите или смяната на кондензаторите и чистенето на течността?
Или комбинацията от двете. И в случая какво може да се промени от твоята работа, така че неграмотен човек като мен ( Не разбирам от ток и електроника) да пипне и да подобри нещо.
По-лесно би ми било, да сменя говорители, пищялки и т.н.
Съответно, с какви да ги сменя, при положение, че запазвам оригиналния касетофон. Не искам да ми криви и пръщи, или да няма сила след това.

Сега в момента, няма дрънчене на ламарини или пластмаси, а качеството е кофти. Като увелича звука от средата нагоре, започва да пръщи и чистотата се губи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Говорители

Мнение от pimpo » 16 Сеп 2020, 10:06

Смяната на говорители няма да промени нищо, освен ако не са заминали. Радиото може да го смениш с оригинално Alpine. На визия не се различават, само по етикетите. Но звука му е много по-добър от Philips, VDO плеърите.
Рязането на вратите дава най-голям ефект относно баса. Но задължително след това му сложи "палачинка" от водоустойчив силикон за да не влиза вода! Описал съм го по надолу в същата тема. Останалите неща са за човек, който разбира от тоци.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Говорители

Мнение от swetlioo » 16 Сеп 2020, 10:11

Мхм, ще видя какво и как мога да направя. А това оригинално Alpine какво представлява на външен вид. Сегащното има възможност, да дава информация за борд компютъра и съм свикнал, не искам да се разделям с тази екстра, ако е възможно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Говорители

Мнение от swetlioo » 16 Сеп 2020, 17:01

Видях го това CD Alpine. Сега, реших събота или неделя да се хвана, да резна предните врати, и да налепя изолажция, та да ползвам обема на вратата. Ако се получи дори малко подобрение, то желанието ми за още пипане, само ще си дойде.
НО
да питам относно този теч, който идва след рязането.
Видях в темата, която си дал, няколко страници по-напред си правил, някакви силиконови палачинки.
Я сега кажи, вършат ли работа, може ли да се сложи друго, освен тези силиконови палачинки и реално те как се лепят, че да не тече, а обема и отвора да се запази?
Съответно като се залепят, те не пречат ли на обема на вратата и звука който се търси, след рязане?

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook