м54б22 Давене в ниски

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

м54б22 Давене в ниски

Мнение от alpina27 » 22 Фев 2018, 18:53

Добра вечер. Та проблема е следния, обслужвах си водната система и исках всичко да е ново, оставих колата в сервиз че нямах времето да я правя сам, и те така под всмукателния колектор в задния край на блока има маркуч който влиза в блока и той бе сменен, след това всичко ново готово.... до тук, незнам какво са правили като са сваляли всмукателя щот сега колата (има газ) сякаш се дави в ниските като подам по рязко газ - това е на бензин, като превключа на газ е ад! там е по зле направо гасне като тръгвам с повече газ или като изключа от скорост, и колата се усеща по бавна в ниските като цяло. Та въпроса ми е дали има вариант марлячите да са оставили някой вакум или колата да дърпа въздух от някаде, искам да чуя мнение преди да разглобявам каквото и да било. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: м54б22 Давене в ниски

Мнение от v_p_m » 23 Фев 2018, 9:46

Този маркуч отзад ако е както при М52 , няма шанс да се смени без да се сваля колектора, та ако са го сваляли провери да няма захапан маркуч или кабел .

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '2002 e46 M54B22

Re: м54б22 Давене в ниски

Мнение от LuboO » 23 Фев 2018, 12:02

При мен почти същите симптоми..
Има един Г - образен маркуч, на който едната му страна тръгва от колектора под/зад дросела (на снимките) и по спомен стигаше чрез тръбичка в бензиновия регулатор. Като си монтирах колектора преди време забравих да го свържа и на монтиран колектор (с големи мъки, псувни и надрани ръце) успях да го вкарам, но прегънат на другата страна. Резултата се вижда от снимката, където е маркуча. Но при мен записваше и грешки, като не винаги светваше "чек енджин".ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-J530F с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: м54б22 Давене в ниски

Мнение от alpina27 » 23 Фев 2018, 14:26

Да колега свалян е колектора затова се зачудих кво ли са объркали, че няма да стъпя там пак е сигурно и ще имам време уикенда да я прегледам сам. :yes: просто исках някой да потвърди теорията ми дали е възможна.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook