Малко въпроси за E46 330d Touring

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Малко въпроси за E46 330d Touring

Мнение от Spit-Fire » 17 Фев 2018, 0:00

Здравейте, колеги.

От около месец се сдобих с комбито , което търсех. Има може би почти всички есктри за модела и със сигурност всички, които аз търсех, та и допълнителни: голямо Андроид Нави, Харман Кардон, Ел. Рекаро с памет, надуване и подгрев, пълен М пакет (само джанти няма), Еърбеци и на задните врати, черен таван, фабричен ксенон и т.н.

Колата на пръв поглед има доста добър външен вид и интериор, като основните проблеми бяха по окачването.
За момента съм успял да сменя цяла предница - носачи , биалетки, кормилни накрайници цели и тампони на стаб. щанга и скоростна кутия. Остават задни тампони + този на дифа. Днес смених всички филтри - въздух, купе, масло, гориво и масло 5в30 Кастрол.

Имам два дразнещи проблема, за които се нуждая от вашата помощ.

1) Автопилот не работи:
- зелена лампа на табло светва, но нищо не се случва. Помпя + -а , нищо. Скоростта винаги е над 50 км.ч. Няма грешки записани за него директно. Единствено излиза, че нещо ДМЕ-то е барано, или по-точно беше грешка свързана с кан-бус шина, но не помня с точност. Къде мога да търся проблем?
2) Не работи подгрев на задни стъкла - копче има, на бушон идват 12в. Само че отзад къде да търся релето и как да премеря дали на реотаните идва ток? Доста затруднения изпитах с последното, или просто не идва ток на тях, или просто не мога да го измеря.
3) Преден пепелник (и заден) и предна запалка имат ли осветление? Имам 2 запалки отзад - техните гнезда светят, но предната няма осветление, какво и 2-та пепелника нямат.
4) Задните копчета за ел. стъкла има ли специфика как работят? От конзолата всичко работи, но задните не искат, без значение от позицията на копчето за задните стълка. Има ли отделен бушон или нещо само за задните?
5) Харман Кардон-а не е нещо впечатляващо, сравнено примерно с БОСЕ на Ауди А4. Имал съм А4 Б6 с БОСЕ и беше брутална музиката. Нормално ли е или да търся проблем някъде?
6) Доста важно за мен - какви пружини ползва комбито отзад , когато има "Sport Suspension Settings" , но не е с М-тех. окачване? Отзад в момента гумите ми влизат в калниците и едната страна е по-ниска от другата, та искам да сложа оригинални за колата пружини. Ако някой има за продаване - да свирка. Ако съм прав - доста проблеми ми дава от тази разлика - дърпа на една страна, отделно фаровете светят по-ниско от нужното (нали се регулират сами).


За сега толкова, мерси предварително за помощта и отговорите! Ако искате снимки на комбито свиркайте и ще пускам.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Малко въпроси за E46 330d Touring

Мнение от dr.peshev » 17 Фев 2018, 9:53

Как мислиш - ако всеки си направи своя тема с всички проблеми на кочината си , дали форумът ще е полезен и дали повечето проблеми няма да се повтарят във всички теми?! :dunno:
Сега искам да изровиш всички прашни теми с твоите проблеми и ако не откриеш там решение,
да напишеш ново мнение в тях с твоя конкретен проблем ! :yes:
Ползвай това search.php много е полезно!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook