Пали и гасне при студен старт - Е46 М54

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.04.2016
Кара: БМВ е46 325хи

Пали и гасне при студен старт - Е46 М54

Мнение от zoev86 » 12 Фев 2018, 15:03

Здравейте колеги,

Имам нужда от вашия съвет! От няколко месеца колата трудно пали при студен старт - въртя ключа, пали и гасне веднага. Така 2-3 пъти, на 3-4тия път пали, но при подаване на газ, предимно когато тръгна, гасне - като че се дави. Ходих при няколко майстора, някои от които се занимават предимно с БМВ, но не могат да открият проблема. До сега чистих стъпков мотор, дросел клапа, ултразвук на инжекторите, 1 от бубините смених (даваше мисфайър), свещите са сменяни миналото лято (Бош). На диагностиката, няколко пъти правих, на двигателя излиза само мисфайър на 2-ри цилиндър (вече смених бубина и не излиза) и грешка на ламбда сонда, след катализатора. Автомобила е 325хи, М54, с ГИ съм. Най-големият проблем е, че никой не може да диагностицира проблема, или не му се занимава. Проблема започна да се проявява след като смених резервоара, пробиха ми го за да източат бензина. Не знам дали има връзка, аз го усещам като че дърпа въздух от някъде и се дави, ама знае ли се... Във форума има подобни теми, но нито една не отговаря на симптомите ми и за това се принудих да пусна тази тема, надявам се администраторите на форума да ме разберат. Моля за вашите напътсвия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: Пали и гасне при студен старт - Е46 М54

Мнение от Challenger » 12 Фев 2018, 20:00

Със същите симптоми (гаснене на студен двигател)при мен се оказа датчик разпределителен вал - всмукателния. Даже се разминах само с почистване. 2ра година няма ядове. На диагностика ( аматьорска, че сам си я правих) не записваше никаква грешка

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.04.2016
Кара: БМВ е46 325хи

Re: Пали и гасне при студен старт - Е46 М54

Мнение от zoev86 » 19 Фев 2018, 9:04

Колега, ти как разбра, че е датчика? Изкара ли ти датчика на диагностиката?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook