Централното на ключа спря да работи...

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.01.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Мечтае да кара: E92 M3

Централното на ключа спря да работи...

Мнение от DanielXS » 16 Яну 2018, 0:47

Здравейте, преди няколко дена докато си заключвах колата в тъмното, някак си ключът се отвори и платката вътре падна на земята. От тогава всички копчета спряха да работят, но поне колата си пали без проблеми. Дадох платката на един мой колега който е бивш ключар да сложи нова батерия понеже старата беше кофти запоена и се откачи при падането. Мислех че е от батерията, но уви явно не е. Опитах се да обуча ключа по няколко различни начина които видях в интернет, но нито един не даде резултат и бутоните все още не работят. Централното си работи без проблеми когато отключвам от ключалката или от бутона до аварийките. Как мога да проверя дали изпраща сигнал въобще като натисна някой от бутоните? Някакви предложения как да го оправя? Бях тръгнал да продавам колата, пък и имам само един ключ, така че 160 лева за чисто нов, някак не ми се дават при положение че скоро ще се разделяме.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от oci » 16 Яну 2018, 9:31

DanielXS написа:Здравейте, преди няколко дена докато си заключвах колата в тъмното, някак си ключът се отвори и платката вътре падна на земята. От тогава всички копчета спряха да работят, но поне колата си пали без проблеми. Дадох платката на един мой колега който е бивш ключар да сложи нова батерия понеже старата беше кофти запоена и се откачи при падането. Мислех че е от батерията, но уви явно не е. Опитах се да обуча ключа по няколко различни начина които видях в интернет, но нито един не даде резултат и бутоните все още не работят. Централното си работи без проблеми когато отключвам от ключалката или от бутона до аварийките. Как мога да проверя дали изпраща сигнал въобще като натисна някой от бутоните? Някакви предложения как да го оправя? Бях тръгнал да продавам колата, пък и имам само един ключ, така че 160 лева за чисто нов, някак не ми се дават при положение че скоро ще се разделяме.



Твоя приятел нали е бил ключар няма ли с какво да замери ключа дали излъчва?
Ако той не може просто отиди при друг.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от VladiE » 16 Яну 2018, 9:41

Ако се наложи да купуваш ключ, ето ти един коректен търговец от форума който ще ти свърши работа, при това на доста по-изгодна цена.

viewtopic.php?f=63&t=306784

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.01.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от DanielXS » 17 Яну 2018, 0:04

oci написа:
DanielXS написа:Здравейте, преди няколко дена докато си заключвах колата в тъмното, някак си ключът се отвори и платката вътре падна на земята. От тогава всички копчета спряха да работят, но поне колата си пали без проблеми. Дадох платката на един мой колега който е бивш ключар да сложи нова батерия понеже старата беше кофти запоена и се откачи при падането. Мислех че е от батерията, но уви явно не е. Опитах се да обуча ключа по няколко различни начина които видях в интернет, но нито един не даде резултат и бутоните все още не работят. Централното си работи без проблеми когато отключвам от ключалката или от бутона до аварийките. Как мога да проверя дали изпраща сигнал въобще като натисна някой от бутоните? Някакви предложения как да го оправя? Бях тръгнал да продавам колата, пък и имам само един ключ, така че 160 лева за чисто нов, някак не ми се дават при положение че скоро ще се разделяме.



Твоя приятел нали е бил ключар няма ли с какво да замери ключа дали излъчва?
Ако той не може просто отиди при друг.

Не го е проверил като е сменял батерията явно. Днес си правих експерименти с резервен ключ на приятел и се обучава без проблеми, което значи, че не е в колата проблема. Лошото при мен е че имам афтърмаркет аларма която е направена да работи с ключът и дори когато запаля колата алармата не се изключва, и ще трябва да свалям жабката, за да извадя кабелчето при релетата. Жалко че по толкова глупав начин се прецака платката, но никой не е застрахован в крайна сметка и май ще трябва да се бръкна за нов ключ :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.01.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от DanielXS » 17 Яну 2018, 0:06

VladiE написа:Ако се наложи да купуваш ключ, ето ти един коректен търговец от форума който ще ти свърши работа, при това на доста по-изгодна цена.

viewtopic.php?f=63&t=306784

Благодаря за линка! По-добре да купя от някого от форума от колкото от тези главорези наречени "автоключари" :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от hitar_potar » 17 Яну 2018, 10:05

Обръщайте внимание и на модула в колата, който комуникира с ключа и отговаря за отключване/заключване на колата - при мен имаше проблем и с ключа, и с него. След ремонт на оригиналния неразглобяем ключ - проблемите (колата реагираше от време на време на сигналите от ключа - оказа се заминали бутони) намаляха за определено време, но не престанаха - ключаря ме насочи към едни момчета наблизо (за Русе става дума), занимаваха се с аларми. Отвориха модула и го чистиха, някакви пластинки имало по него много зацапани, след тях колата е без проблеми.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от VladiE » 17 Яну 2018, 11:14

Тъй като си написал - модула отговарящ за заключване и отключване - значи става дума за комфорт модула и две релета в него. Никакви пластини няма, или по-точно има но са вътре в релето. Двете релета са около 25 лева и се сменят с нови за да нямаш проблеми в бъдеще.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от hitar_potar » 18 Яну 2018, 10:25

Понеже не разбирам от такива работи, не знам правилно ли си спомням обяснението - че точно тези пластини са били просто зацапани, но здрави. Не знам с кво са били зацапани и как са ги почистили, но колата престоя 1 вечер при момчетата, върнаха я в отлично здраве и повече проблеми не съм имал. Взеха ми някакви дребни парици за труда и оттогава насам си свиркам. :)
От теб разбирам, че му се вика комфорт-модул - аз си го знам просто като модула, отговарящ за отключване/заключване. Благодаря! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.01.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Централното на ключа спря да работи...

Мнение от DanielXS » 19 Яну 2018, 22:49

hitar_potar написа:Обръщайте внимание и на модула в колата, който комуникира с ключа и отговаря за отключване/заключване на колата - при мен имаше проблем и с ключа, и с него. След ремонт на оригиналния неразглобяем ключ - проблемите (колата реагираше от време на време на сигналите от ключа - оказа се заминали бутони) намаляха за определено време, но не престанаха - ключаря ме насочи към едни момчета наблизо (за Русе става дума), занимаваха се с аларми. Отвориха модула и го чистиха, някакви пластинки имало по него много зацапани, след тях колата е без проблеми.

Нещо интересно което открих вчера, централното и отварянето на багажникът работят за около 15-20 секунди след като съм изгасил колата, след което спират да работят от дистанционното. Използвах този интервал да си обуча ключа наново, но пак продължава да си спира след малко. Това ме навежда на мисълта, че може да има проблем с модула наистина. И без това имах преди ядове с алармата, явно ще се наложи да мина и аз през някой който разбира от аларми :lol:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook