Силни вибрации при спиране и други проблеми

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.01.2018

Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от jax7 » 15 Яну 2018, 23:00

Здравейте колеги, от днес съм собственик на БМВ 325xi e46, 2002г. Това е първото БМВ, което съм имал.
За съжаление има известни проблеми, но все пак какво да се очаква от втора ръка автомобил. Надявам се да ми помогнете.
Първото нещо, което забелязах, е че при скорост 80-110 и натискане на спирачките усещам силна вибрация във волана и в колата като цяло. Отидох да ми сменят дисковете и накладките, оправи се и се зарадвах.
Да, ама не- след това излязох малко на магистралата, вдигнах 150-160, и тогава като натиснах спирачката започнаха леко пак да се усещат вибрациите, а след като стигна пак в същия диапазон 80-110 отново започна силно да
вибрира както преди смяната на дисковете и накладките, под 50-60 вибрацията изчезва. Спрях, изчаках да поизстинат спирачките, напомпах и напънах педала няколко пъти, отидох пак да тествам и вибрациите пак бяха изчезнали. Момчето като ми сменяше дисковете и накладките ми каза, че тампоните на стабилизиращата щанга са заминали, възможно ли е това също да причинява тези вибрации?

Другото нещо което установих преди малко пък, при навит десен волан и газ се чува някакво леко тик-такане. като натисна съединителя изчезва.

Това са нещата за които се сещам към момента, ако има още нещо ще добавя. Благодарности.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 23.02.2008
Местоположение: градът на Болярите
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от azkompira » 16 Яну 2018, 11:08

Колега, и моята беше така като я взех(330 xi комби автомат). При мен бяха разбити задните тампони на предните носачи.Видимо бяха здрави визуално, но бяха зле вътре. След смяната се оправи тресенето.
(<OO \ (||||)(||||) / OO>)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от VladiE » 16 Яну 2018, 14:34

Може и шарнир да е причината за вибрациите. От тампоните на стабилизиращата щанга се чува едно глухо тупване като минаваш през неравности.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.01.2018

Re: Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от jax7 » 16 Яну 2018, 16:05

Благодаря колеги, колата е в сервиз. Тампоните се оказаха че са омекнали. Сега ми ги сменят. За шарнир не са казали да има проблем

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.01.2018

Re: Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от jax7 » 18 Яну 2018, 8:46

С нови тампони на носачите вече втори ден, не съм забелязал повече никакви вибрации! Отделно от това имаше скъсан маншон на дясната полуоска,карето има лек луфт но още може да се кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: Силни вибрации при спиране и други проблеми

Мнение от bobreti » 18 Яну 2018, 10:33

jax7 написа:Благодаря колеги, колата е в сервиз. Тампоните се оказаха че са омекнали. Сега ми ги сменят. За шарнир не са казали да има проблем

А като смени дисковете с накладки някой каза ли ти,че 200-300км трябва да спираш плавно без да зобиш накладките, за да олегнат?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook