Проблем със светлините на E46 318D 2002г

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.01.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318D M47

Проблем със светлините на E46 318D 2002г

Мнение от SincereOutright » 11 Яну 2018, 10:57

Здравейте колеги,

Имам следният проблем, при работещ двигател на място светлините в купето и извън него ми премигват постоянно, като подам газ всичко се нормализира, отпускам газта пак се започва с премигването...прави го доста често а има и случаи в които всичко си е наред. Някой да има идеи от къде идва този проблем или да го е имал и как го е решил ?

Благодаря предварително :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Проблем със светлините на E46 318D 2002г

Мнение от awful » 11 Яну 2018, 15:31

Провери си алтернатора, повечето случаи от него се почувала този ефект
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.01.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318D M47

Re: Проблем със светлините на E46 318D 2002г

Мнение от SincereOutright » 11 Яну 2018, 15:40

awful написа:Провери си алтернатора, повечето случаи от него се почувала този ефект


Благодаря колега, по пътя на логиката предположих че може да е от там проблема след като при каране/подаване на газ нещата се стабилизират. Утре след като го открия къде се намира тъй като ми е първото BMW ще го замеря.
А да попитам възможно ли е от недостиг на ток и прочие да ми прекъсва (Когато подам газ има дено леко като припукване/прекъсване и от ауспуха излиза бял пушек) или това клони към помпа...което разбрах е много редовен проблем и болежка при тези модели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Проблем със светлините на E46 318D 2002г

Мнение от pimpo » 11 Яну 2018, 18:26

Провери дали фаровете за мъгла (и предни и задни) го правят същото. Ако те са наред, а останалите светлини в същия момент мигат - тогава нещата отиват към лайт модул.
Защо?
Защото фаровете за мъгла се включват чрез релета дирекно към 12 волта. Т.е. ако те не мигат, значи алтернатора си е наред.
Останалите светлини (къси, дълги, стопове, интериор и тн) се управляват през ключови транзостори в лайт модула. Когато той се скапе, започва точно такова премигване. Дори понякога като включиш халогените, почва да жужи и релето което ги управлява!
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 11.01.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318D M47

Re: Проблем със светлините на E46 318D 2002г

Мнение от SincereOutright » 12 Яну 2018, 9:01

pimpo написа:Провери дали фаровете за мъгла (и предни и задни) го правят същото. Ако те са наред, а останалите светлини в същия момент мигат - тогава нещата отиват към лайт модул.
Защо?
Защото фаровете за мъгла се включват чрез релета дирекно към 12 волта. Т.е. ако те не мигат, значи алтернатора си е наред.
Останалите светлини (къси, дълги, стопове, интериор и тн) се управляват през ключови транзостори в лайт модула. Когато той се скапе, започва точно такова премигване. Дори понякога като включиш халогените, почва да жужи и релето което ги управлява!


Мерси колега, много полезна информация. Днес вечерта ще проверя тъй като ще се вижда по-добре, не ми беше минавало през акъла че халогените и стоповете за мъгла са отделени по този начин. Благодаря!

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook