Масло в антифриза или,някаква добавка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от Tobi » 30 Дек 2017, 16:56

Здравейте,вчера взех една е46ца 323ci колата си работи доста добре.Днес отворих казанчето за антифриза,вижда се нещо като паста.. и мисля че, вкарва масло в антифриза,или е някаква добавка за спиране на течове,отворих капачката на двигателя по нея я,няма тази гадост.Бихте ли,си казали мнението? :shock:

Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от turbonetic » 30 Дек 2017, 20:55

Виж си щеката на маслото и виж там как е положението.На скоро бях засякъл в из американските форуми същото нещо и показваха някаква добавка.Може да има дупка в радиатор малка и да са сложили добавка..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от Tobi » 30 Дек 2017, 21:42

Щеката също е чиста,както капачката на двигателя.Капачката на разширителния съд също е чиста,момчето от което купих колата каза че е сменял радиатор лятото,преди това е имал теч,но не го попитах,дали е слагал добавка.Много ми се иска, да е някаква добавка,но не знам за това и изисквам мнението на по опитни.Имам загуба на масло,но е от някоя гарнитура предполагам.Двигателя отдоло е доста омаслен. :dummy:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 6.11.2017
Пол: Мъж

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от bmw-fann34 » 31 Дек 2017, 8:47

колега нее добавка.,източи всичкия антифриз и го остави след 4 -5 часа да престой и на повьрхността ще излезе маслото,промий системата.,при мен се размина с изолирането на топлообменник.,провери си термостата,и цялата охладителна система.,маслото е ясно от кьде идва.,


Аватар
Мнения: 761
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e39 M52 газов котлон
Мечтае да кара: колело на кило ракия

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от dbanchev » 01 Яну 2018, 8:40

Източи тоя антифриз и промий- изпитан е метода с таблетка за миялна разтворена във вода. Наливаш караш 1 ден, точиш, сипваш нов антифриз и ако пак стане на тиня отиваш към сваляне на тиквата....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 27.07.2011
Пол: Мъж

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от azarovlado » 06 Яну 2018, 21:32

Преди да се мисли изобщо за сваляне на главата , първо се проверява масленият охладител през който от едната страна минава охладителния кръг (антифриза) . При мен имаше много масло по капачката на казанчето и лека полека с няколко промивки се махна, но с това масло в охладителната система съм карал поне 4 години и не съм имал някакви проблеми. Много добре се чисти с обезмаслител Меглио понеже не е агресивен към пластмаси и гума като повечето препарати. Ако отново имаш масло след промивките изолирай системата от масления охладител и ще си покаже със сигурност дали е гарнитура.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 5.11.2015
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 316i,323ci e39 520i
Детайли за колата: Кармъзъ

Re: Масло в антифриза или,някаква добавка

Мнение от Tobi » 09 Яну 2018, 15:13

Гледаха я няколко майстора казаха ,че е някаква добавка. :mhihi:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook