Виене само на студено за 5 минути

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Виене само на студено за 5 минути

Мнение от AsenD » 20 Дек 2017, 10:24

Здравейте колеги, сутрин при потегляне за работа имам едно виене, което се появява само когато температурите са под нулата. Проблема е, че вие само межди 40 и 60 километра в час. Също така не мисля, че проблема е от диференциала, понеже при подаване и отнемане на газ-та не се променя, единственото, което го променя е повишаване или намаляне на скоростта. Също така и при пипане на спирачката не му влияе, което ме навежда на мисълта, че не е и от спирачките(крив диск примерно или запекли водачи), следователно всичко ме води към мисълта, че е от лагер на главина. Но странното в цялата ситуация е, че се появява само когато е доста студено и в описания диапазон от километри, също така вие в рамките на 4-5 минути и после изчезва, и не се появява повече през деня.
Ще се радвам ако някой може да сподели опит с подобен проблем. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от VladiE » 20 Дек 2017, 12:58

Да не би да вие виско?


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от efren » 20 Дек 2017, 13:50

Обикновено ремъците са чувствителни към студ, понякога хидравликата на волана.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от Chertigrad » 20 Дек 2017, 14:07

да не е от монтиран неоригинален маркуч под високо налягане свързващ хидравличната помпа с рейката? Казват, че ако опиташ да го рециклираш шанса е 50 на 50 да няма проблем след монтажа. Правопропорционално на увеличаване оборотите на двигателя ли е... Аз имах подобен проблем с правен при една приятелка с един такъв... клапан-успокоителя- /тръбичка със ситни дупки/ била поставила на същото място, 2. свиренето било просто от турболентност и нямало проблем от завихрянето на потока, 3. дебита на маслото не се променял-бил същия. Когато и казах, че човека който го монтира ми е казал, да карам така само временно докато си намеря оригинален,
защото може да се появи образуване на въздушни мехури във вихрите, които да разрушат стените на помпата и рейката, тя ми каза спокойно да си карам така ... виенето не е защото се товарела помпата, а защото оригиналния маркуч бил с оплетка някаква. Та така и не разбрах на кой да вярвам, и дали хидравличната помпа се товари и ще се прецака, или пък тази рейка... и го изхвърлих със замяна оригинал хах...
Teodora

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от AsenD » 21 Дек 2017, 12:15

Колата няма виско, тоест не е от там проблема. Виенето не идва от двегателния отсег, а по-скоро отдясно в купето, смених преден десен лагер, защото си мислех, че е от него, но проблема си остана. Сега не знам дали си вманиачавам, но май виенето е по-скоро в задната част на колата. Ремъците са сменени с ролките преди 10 000км с континентал и не е от тях, защото знам как свирят те. Маркуча на хидравликата също го изключвам, тъй като си е оригинален, не е пипан. При мен проблема е по-скоро виене като на сирена като не завити от оборотите, а се променя спрямо скоростта. Тоест ако ускорявам от 40 до 60 се увеличава, като почна да намалям обратно скоростта и виенето намаля.

Обмислям да взема да сменя и задните лагери, но исках да се допитам за мнение, преди да съм дал пари. Защото ще ми е много тъпо да сменя определен набор от части и проблема да си остане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от Denmark » 22 Дек 2017, 23:46

дифа?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd e46

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от dukov » 25 Дек 2017, 9:21

имах същите симптоми и се оказа дефектен висящ лагер.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от AsenD » 28 Дек 2017, 13:35

Denmark написа:дифа?


От дифа не е, защото там виенето се променя при подаване и отнемане на газ-та. Докато при мен се променя при увеличаване и намаляне на скоростта, няма значение дали е с подаване и отнемане на газ или по инерция.


dukov написа:имах същите симптоми и се оказа дефектен висящ лагер.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


И аз подозирах за този лагер, но го сменях преди 2 месеца, когато ми умря и гуменото каре на кардана, но това не изключва варианта да е дефектен. Може би е добре да сменя първо него като по-евтин вариант и после да се хвърля на другите лагери.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 10.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd e46

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от dukov » 28 Дек 2017, 13:48

AsenD написа:
Denmark написа:дифа?


От дифа не е, защото там виенето се променя при подаване и отнемане на газ-та. Докато при мен се променя при увеличаване и намаляне на скоростта, няма значение дали е с подаване и отнемане на газ или по инерция.


dukov написа:имах същите симптоми и се оказа дефектен висящ лагер.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk


И аз подозирах за този лагер, но го сменях преди 2 месеца, когато ми умря и гуменото каре на кардана, но това не изключва варианта да е дефектен. Може би е добре да сменя първо него като по-евтин вариант и после да се хвърля на другите лагери.
При мен беше сменен 1 ден преди това. майстора го напръска със смазка и виенето се променило, това е сигурен индикатор за проблем в лагера.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: Виене само на студено за 5 минути

Мнение от AsenD » 15 Яну 2018, 13:24

Проблемът е решен, оказа се лагер на кардана. :bchug:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook