Немски дух в колата.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Немски дух в колата.

Мнение от tago77 » 11 Дек 2017, 14:19

Помагаите-От известно време, имам едно странно тупкане отзат в ляво,само по леки неравности се чува,като минавам през дупки, нищо не тропа-карах моя маистор да я гледа,дваисет минути я лашкаха-клатиха, дигаха на подемника-диагноза,всичко е наред има вероятност,да е от ама-карай. :(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 9.07.2005
Местоположение: София
Кара: E36 316 96', Е46 316 03'

Re: Немски дух в колата.

Мнение от overclock » 11 Дек 2017, 15:28

Вероятно е от така нареченото "буренце". Потърси във форума и ще се ориентираш за какво става въпрос. Ако е от него само оригинално.
Да влагаш чувства не е като да чувстваш влага!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 325i facelift m-sport
Мечтае да кара: E46 M3
Детайли за колата: Сток

Re: Немски дух в колата.

Мнение от vg_vassilev » 11 Дек 2017, 23:39

Възможно е също така да е от горния тампон на амортисьора или т.н. "тампон на макферсън". Аз имах такова тупкане или тропане, както искаш го наричай, преди около 1 месец, като прогресивно се засилваше и ставаше все по-досадно. При мен лично звукът не се проявяваше всеки път като мина през дупка, но беше изключително чувствителен към неравности. Ако можеш да оприличиш звука на търкалящи се и удрящи се една в друга билярдни топки, има голям шанс да е въпросния тампон. : )

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Re: Немски дух в колата.

Мнение от tago77 » 12 Дек 2017, 11:40

Ако става вапрос за тампоните, на задните амове който се намират ватре в багажника ,тях ги смених нови на ас-метал.Откачих задната биалетка само от лявата страна ,кадето тупка защтото ми се стори,че щангата на биалетката, минава близо до носача покарах стотина метра и ефект нямаше пак този дух туп-туп. :banghead:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Re: Немски дух в колата.

Мнение от tago77 » 12 Дек 2017, 11:45

Не сам чувал за това буренце отзад-тарсих ис форума за него, не намерих нищо каде се намира каде да гледам-Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Немски дух в колата.

Мнение от ivoaudi » 12 Дек 2017, 16:25

Мисля, че говорейки за "буренца", колегата има предвид така наречените "скърцащи втулки". Казват им още лагер-втулка ако не се лъжа. Аз също го имам от няколко месеца този феномен с това приблъскване отзад и кого ли не занимавах, кой ли не я гледа кочината. Много ме дразни това притропване, а колата ми е супер поддържана. Минавайки по леки неравности понякога имам чувство, че съм скочил в кладенец, толкова неестесвено силно е тропането. Първо смених въпросните тампони към купето и то три пъти, като последния път поръчах даже оригинални, никъв ефект. Въпросните "буренца" също смених, пак нищо. Забелязах обаче, че шлиците на кардана ми са направо блокирали и си мисля, че е възможно това тропане да е от там. Вече го свалих и пораздвижих, но не напълно, просто бе екстремен ремонт м-у другото, та ще се сваля пак. Много ще се изкефя накой ако намери решение на това. Ще следя темата с интерес.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Немски дух в колата.

Мнение от laviatan » 13 Дек 2017, 9:27

tago77 написа:Не сам чувал за това буренце отзад-тарсих ис форума за него, не намерих нищо каде се намира каде да гледам-Благодаря предварително.

Ако е то - ето къде се намира :
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Немски дух в колата.

Мнение от ivoaudi » 31 Мар 2018, 0:24

Много време мина никой не е писал тук, но аз открих откъде е приблъскването при мен и може би ще е от полза за някой. След поредните много мъки по сервизите се оказа, че тампоните, които държат магарето отзад са закъсани и самия диференциал си се лашка и думти в купето отдолу. Самите тампони не са скъпи, но са 7-8 на брой и не се сменят лесно. Ще опитам да кача снимки
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 16.07.2014
Местоположение: Tullamore
Пол: Мъж
Кара: F30 & E46
Мечтае да кара: Вoeing 787 Dreamliner

Re: Немски дух в колата.

Мнение от SH3M37A » 31 Мар 2018, 1:22

Сега виждам темата щях да ти кажа че е от тях, но ти си намерил от къде е :D
Когато преди 2 години подмених цялото окачване с ново, тях ги бях пропуснал и имах това туткане. И знаех, че само там не съм пипал. След като и тях смених всичко заспа :) от тогава нищо не съм пипал и имам близо 100 000 км минати. Но сега двгто замина :mhihi: и него скоро с нов.
Изображение
Изображение

Е36 - 1998
Е46 - 2003
F30 - 2016

За руснака всичко, което трябва да се прави с гаечен ключ по-малък от номер 24, си е чиста нано-технология!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Немски дух в колата.

Мнение от ivoaudi » 31 Мар 2018, 13:05

И аз така. Поредната одисея с колата ми, всичко де-що може да се сменя по задница беше сменено, включително нямащи отношение към проблема неща, като лагери, пружини, всички чаркала на ръчната и др. Вадил съм всичко, ама всичко по окачването да го разгледам подробно на живо дето се вика, едно по едно да мога да ги повъртя из ръцете си. А пустите тампони на магарето поне при мен не бяха изобщо закъсани откъм видимата страна. Добре, че момчето, с което я правихме настоя да ги сменим и тях, заслугата си е негова. За да се сменят обаче всичко долу, ама всичко. Както се вижда на снимките нищо не остава отдолу, освен голо купе. Освен това малко трябва да се внимава при избиването на старите тампони. Ушите в които са набити се кривят не много трудно, а после пък, този същия тампони седейки вече накриво, от едната страна периферията му се приближава силно до шайбата и пак може да бие при леки неравности. Диференциала е доста тежък и има предвидено около половин см да речем да се сгъне тампона без да удари в ограничението. Намалим ли му този половин см следва бой тук, таме.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Re: Немски дух в колата.

Мнение от tago77 » 31 Мар 2018, 16:41

При мене тупкащия дух, се оказа вътрешен тампон на горния заден носач. :yes:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook