Колата умря тотално, проблем с тока?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 4.01.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 330D
Мечтае да кара: E92 M3

Колата умря тотално, проблем с тока?

Мнение от DanielXS » 06 Дек 2017, 12:16

Здравейте, днес се качих да запаля колата да поработи понеже не се кара напоследък пък и не беше палена от неделя (трябва да мине през сервиз за скоростната кутия) и О, чудо, не иска да запали! Първоначално се чуваше само постоянно тропане от под капака, като че ли от стартера и колата дори не въртеше да мъчи да запали, но след всяко тракане лампите изгасваха и светваха наново. После забелязах че лампичките за АБС, километри и предавка започват да светят бледо, но все пак още светят. Реших да направя един тест на волтажа от скритото меню и за миг сякаш видях 10,5 след което таблото почна да свети като коледна елха за половин секунда и после тотално изгасна, след малко пак светна и пак изгасна и така си продължава. Когато не е на контакт лампичките при скоростния лост си светят и централното работи, без да включва алармата, но щом дам на контакт спира тока на цялата кола. Преди имах проблеми с клемата на акумулатора, не се задържаше на място и спираше тока на цялата кола но сега съм я закрепил с винт да седи на място и не мисля че е от това. Преди години като ми умря стартера на E класата и се опитах да я запаля се чуваше само по един път звук подобен на чукане и не беше нито толкова звучен нито тракаше като картечница като при БМВто. Другото което мисля е да не би някоя клетка на акумулатора да е гръмнала? Не е на някоя известна фирма, нито пък изглежда скоро да е купуван, но до сега нямаше проблеми пък и е 95 aH и за това не съм го сменял. Да не би да е съвсем друго нещо? Моля ви колеги, казвайте присъдата, понеже ми писна тая кола да се троши всяка седмица и положението вече е :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Колата умря тотално, проблем с тока?

Мнение от ~Мишо~ » 06 Дек 2017, 13:42

Акумулатор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 27.12.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 535 D 272 hp 2005 г.
Мечтае да кара: X5M5 5.0D

Re: Колата умря тотално, проблем с тока?

Мнение от julyan10 » 06 Дек 2017, 17:43

~Мишо~ написа:Акумулатор


Моят съвет е да тръгнеш отнякъде колега. В твоя случай нещата направо си отиват към нов акумулатор, щом не знаеш какво му е състоянието или най-малкото да иде на диагностика. Най-лесното е мериш волтажа с един прост мултицет и трябва да видиш минимум от 12 до 12.4V, ако е под 12V колата няма да запали. И така почваш едно по едно по веригата да гледаш и да търсиш проблема. Има и много голяма вероятност да имаш някоя утечка, коята да скапва акумулатора, но това става със замервания. Свали акумулатора направи му една хубава зарядка и провери дали държи тока и т.н. много неща са навързани.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Колата умря тотално, проблем с тока?

Мнение от VladiE » 07 Дек 2017, 16:20

Акумулатор - трети път.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 20.02.2009
Местоположение: София
Кара: E46 (M43B19)

Re: Колата умря тотално, проблем с тока?

Мнение от xenolith » 07 Дек 2017, 17:18

При мен всичко беше ок, докато една клетка не умря просто от раз лятото. Чети какво са написали хората - 100% акумулатора. И да зареждаш и да не зареждаш лечението е само нов.

Контакт, всичко святка. Тръгваш да палиш, само релето цъка. Теглиш 2 псувни, звъниш на комшията да вади кабелите, приготвяш 1-2 стотачки и към магазина без да гасиш колата. :mhihi:

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook