Проблем със скъсани болтове е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.12.2017

Проблем със скъсани болтове е46

Мнение от Ftorres9 » 04 Дек 2017, 11:20

Здравейте колеги, от доста време следя форума но не си бях направил регистрация. Не можах да намеря също така и тема със същия проблем. Става дума за бмв е46 320 д 136 коня. Голяма беля.. Въпроса е че съм се заел с нея и вече много неща съм сменил, и няма смисъл да я продавам. Проблема е следният, болтовете на обтегача на ремъка са скъсани на вътре на 1,5 сантиметра. Едвам намерих сервиз който да иска въобще да я погледне. Днес ще я карам при някакъв човек, който каза че се е справял и с по-големи проблеми. Съветваха ме да не я карам така и да викна пътна помощ. Идеята ми е, дали някой е имал същия проблем и може ли да ме съветва нещо за проблема или като цяло за колата. Лек и успешен ден.

П.С думи на автомонтьора след оправянето на агр и турбина:
“болт 1 е скъсан в корпуса на ангренажният капак , а болт 2 е превъртял в обтегача на ремъка . Това е било така преди ремонта”
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем със скъсани болтове е46

Мнение от NGneer4eto » 04 Дек 2017, 13:15

За вадене на скъсан болт единствено мога да ти дам съвет да се направи като при вадене на скъсана подгревна свещ. Пробива се дупка в остатъка от болта и се нарязва лява резба с медчик, После просто с някакъв болт с лява резба навиваш, напъваш и се развива. Ама много добре трябва да знаеш дълбочината колко влиза навътре, да не пробиеш блока с дрелката. НАй-добре си намери оригинален болт и с шублер измери и сметни колко влиза навътре и ще знаеш до колко можеш да пробиваш.
Последна промяна NGneer4eto на 04 Дек 2017, 19:25, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем със скъсани болтове е46

Мнение от zvetiko » 04 Дек 2017, 14:18

NGneer4eto написа:За вадене на скъсан болт единствено мога да ти дам съвет да се направи като при вадене на скъсана подгревна свещ. Пробива се дупка в остатъка от болта и се нарязва лява резба с медчик, После просто с медчика или някакъв болт с лява резба навиваш, напъваш и се развива. Ама много добре трябва да знаеш дълбочината колко влиза навътре, да не пробиеш блока с дрелката. НАй-добре си намери оригинален болт и с шублер измери и сметни колко влиза навътре и ще знаеш до колко можеш да пробиваш.


Точно така не се вади скъсана подгревна свещ, но може да се пробва- има набор от инструменти, с които свещта се фрезова от вътре навън, докато накрая остане само винтовата и линия в резбата на главата, която се изважда с пинсета..., да не описвам как се вади останалото... В случая трябва да се предложи как ще се вкара бормашината със свредло на посоченото място, преди това как ще се намери центъра на скъсаният болт, как ще се върти метчика.... За колегата с темата- трябва ти човек с инструменти и опит, за да не стане проблема още по-голям.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Проблем със скъсани болтове е46

Мнение от NGneer4eto » 04 Дек 2017, 19:25

zvetiko написа:
NGneer4eto написа:За вадене на скъсан болт единствено мога да ти дам съвет да се направи като при вадене на скъсана подгревна свещ. Пробива се дупка в остатъка от болта и се нарязва лява резба с медчик, После просто с медчика или някакъв болт с лява резба навиваш, напъваш и се развива. Ама много добре трябва да знаеш дълбочината колко влиза навътре, да не пробиеш блока с дрелката. НАй-добре си намери оригинален болт и с шублер измери и сметни колко влиза навътре и ще знаеш до колко можеш да пробиваш.


Точно така не се вади скъсана подгревна свещ, но може да се пробва- има набор от инструменти, с които свещта се фрезова от вътре навън, докато накрая остане само винтовата и линия в резбата на главата, която се изважда с пинсета..., да не описвам как се вади останалото... В случая трябва да се предложи как ще се вкара бормашината със свредло на посоченото място, преди това как ще се намери центъра на скъсаният болт, как ще се върти метчика.... За колегата с темата- трябва ти човек с инструменти и опит, за да не стане проблема още по-голям.


Това с въртенето с медчика съм го пропуснал да го редактирам преди да пусна мнението - моя грешка. Това за свещта го дадох само за пример и го знам като някакъв вариант за вадене на свещ. Така или иначе акцентът не е върху свещта, а върху остатъка от болта.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook