E46 330d Нестабилни Обороти

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от l.dimitrov » 02 Дек 2017, 10:49

Здравейте, колата е 330d 204к.с. Когато я запаля, работи нормално докато загрее. Когато стигне точно 88 градуса започва да си мени оборотите 720-770 и да се усеща тресене в купето.
Пробвах да изключа дебитомера и тогава започва да работи нормално. Сложих чисто нов дебитомер, с него пак работи нестабилно. На диагностика не изкарва грешки. От какво може да е проблема?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от awful » 02 Дек 2017, 18:14

Почисти всмукателния колектора от нагара и виж как е егр, виж на живи дани как са нещата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от choio » 02 Дек 2017, 19:53

viewtopic.php?f=34&t=256435

И аз сменях дебитомер и т.н...проблема гонреши един мапер разкарвайки дебитомера и агр софтуерно. Проблема при мен не беше и в агр,защото го изключохме първо него и тресенето остана. Човека който ми реши проблема предположи че е от окабеляването на двбитомера. До ден днешен ако в някой сервиз някой ми закачи дебитомера ( макар че е премахнат софтуерно) колата започва да го прави. Успех

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от NikVanov » 02 Дек 2017, 21:58

,,И аз сменях дебитомер и т.н...проблема гонреши един мапер разкарвайки дебитомера и агр софтуерно''
Колега, дебитомера и агр'а нямат еднакво отношение към работата на двигателя /меко казано/. Сигурен ли си, че без дебитомер имаш задоволителна работа на мотора и разход на гориво?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от choio » 02 Дек 2017, 22:10

NikVanov написа:,,И аз сменях дебитомер и т.н...проблема гонреши един мапер разкарвайки дебитомера и агр софтуерно''
Колега, дебитомера и агр'а нямат еднакво отношение към работата на двигателя /меко казано/. Сигурен ли си, че без дебитомер имаш задоволителна работа на мотора и разход на гориво?


Колата е ремапната,работата е перфектна...а принципно работят в синхрон и ако едното не е ок,примерно агр,ще дава грешки и на дебитомера...това имах предвид. Аз понеже се борих с проблема дълго време и стигнах до някакво решение...за това споделям,проблема е много шибан ( с извинение) както виждаш темата е от 2011 година до 2013 никой не успя да го разрвши а съм ходил къде ли не и какво ли не сме сменили...нищо не помогна. Докато Келеша ( Бог да го прости) просто каза махам ги и двете и колата заспа. Не казвам човека да постъпи като мен,просто споделям като препатил...успех

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от mi6obmw » 03 Дек 2017, 13:42

Ейй и аз щях да минавам през Тонито, мир на праха му, но така и не се наканих. Щом той ти я е правил карай и си свиркай.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от hitar_potar » 03 Дек 2017, 14:41

Баси идеалната тема и за моя случай, макар че при мен май е по-сложно и нз има ли смисъл да ви занимавам, колеги (и колежки, евентуално). Чудя се вече дали и в официален БМВ-сервиз да ходя и дали биха свършили работа...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от NGneer4eto » 03 Дек 2017, 19:22

hitar_potar написа:Баси идеалната тема и за моя случай, макар че при мен май е по-сложно и нз има ли смисъл да ви занимавам, колеги (и колежки, евентуално). Чудя се вече дали и в официален БМВ-сервиз да ходя и дали биха свършили работа...


Колега, като са официален сервиз, не мисли, че са Господ. Не че няма да ти свършат някаква работа, но не се знае колко неща ще ти пробутат да смениш. Аз преди 2 години ходих в МКар и ми направиха една оферта за 9000 лв, включваща нова раздатка, нов диференциал, нова оригинална демпферна шайба и други евтинийки(под 500лв). Аз естествено се навих на евтинийките и безплатната смяната на еърбега, но тъй като всичко беше с доставка, казаха, че ще ми се обадят след 2 седмици. Така и не ми се обадиха, но за сметка на това ми се обадиха две дами да ме питат за впечатленията ми от обслужването. :lol: После си смених въпросните по-евтини работи в нормален сервиз за 3 пъти по-малко пари и вече за мен МКар не са сериозни. Чух, че от година и Бова кар са смъкнали драстично нивото, а преди бяха най-сериозните. За софийските официални сервизи нищо добро не се чува.
Да ти кажа, струва си 60-те лева за подробен преглед на колата. Може и да успеят да ти установят какво и е. Отделят поне час и май наистина гледат всичко. Така поне ще имаш някаква диагноза. За правенето вече работата е малко съмнителна. Има си го пак риска да дадеш пак сума пари, а проблемът да си остане.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 21.04.2016

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от l.dimitrov » 03 Дек 2017, 20:20

Choio, прочетох твоята тема, при мен всичко е абсолютно същото. Колата също е с ремап. Маховика го смених и проблема си остана. Остава варианта да се премахнат егр и дебитомер софтуерно. Дали премахването на дебитомера ще е някакъв проблем?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от hitar_potar » 03 Дек 2017, 23:45

При мен проблема не е един, няколко са. Чак вече нз ко да правя - всеки казва различно нещо...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от choio » 04 Дек 2017, 12:31

l.dimitrov написа:Choio, прочетох твоята тема, при мен всичко е абсолютно същото. Колата също е с ремап. Маховика го смених и проблема си остана. Остава варианта да се премахнат егр и дебитомер софтуерно. Дали премахването на дебитомера ще е някакъв проблем?


Ако е от човек,дет разбира ...никакъв проблем,нека ти разкарат и агр,после го и затапи за да няма сажди в колектора. Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от Stanimir330 » 06 Дек 2017, 21:00

Имам абсолютно същия проблем. Докато е студена няма никакви проблеми, но загрее ли, стрелката застане ли на 12ч., колата започва да прекъсва. Имам записана грешка за дебитомера, ЕГР-а ми е затапен, но не е спрян софтуерно. Колата има чип, но дебитомера не е спрян, осен да пробвам с друг, който работи ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: E46 330d Нестабилни Обороти

Мнение от hitar_potar » 14 Дек 2017, 9:46

NGneer4eto написа:Колега, като са официален сервиз, не мисли, че са Господ. Не че няма ....

Проблема при мен е решен вече! :lalala: Така и не отидох в официалния сервиз - колата не запали и на тикане в деня, в който исках да я замъкна, а от сервиза казаха, че могат единствено платформа да пратят, а и не знаеха кога могат да я погледнат. На момента приятелчето, което ми помагаше да я бутнем да запали, ме натисна да се обадим на негови приятели-майстори - човека ме изслуша по телефона и каза "стой там 10мин да дойда да я взема!" Боже, светлина в тунела - явно човека е сериозен. 4 часа по-късно същия ден ми звънна да каже, че колата пали и върви чудесно, но ще я задържат ден-два, за да са сигурни дали всичко е наред. Проблема бил поражения по ел-окабеляването на колата (от първите майстори, които я пипнаха) - не мога да кажа кои кабели и кои букси са били осрани, само знам, че са били някъде на много завряно местенце. Отделно, че колата на другия ден давала пак грешки, та момчетата почнали да гледат 1 по 1 чарколята и намерили още зулуми от първите майстори, та си поиграли, щото им било интересно вече кво още могат да открият. Справиха се за няколко дни и с кеф им платих. Толкова доволен бях, че направо им оставих колата за още няколко дни с молба да оправят и няколко стари проблема отпреди, които вече дълго време чакаха да им се обърне внимание. От вчера карам колата - разликата е невероятна, не мисля, че е била някога в толкова добра кондиция. :)

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook