Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 26 Сеп 2018, 14:11

Ами колата е комби с М пакет, ББС джанти и доста екстри. Не знам дали се класифицира като интересна при положение, че е на 17 години.

Да е фен ок, ама малко странно дали фен би я снимал от всички ъгли. Но пък и е странно толкова очевадно да предприеме такива действия на паркинг със сумати и камери посред бял ден, а и постоянно минават хора.

А за прибиране, аз дори и да я прибера за седмица, те ако я набележат това дали ще ги спре?

Теоретично ако нямам къде да я прибера а трябва да стои паркирана на улицата, какви мерки бих могъл да предприема за да не изчезне посред нощ? Освен да стоя буден разбира се.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от terorero » 26 Сеп 2018, 14:27

Теоретично и да я прибереш пак няма гаранция, но поне малко да се загуби от погледите дето се вика. Иначе да - филма е пълен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 26 Сеп 2018, 16:13

Каско.
Акумулатора или някое реле вън.
Смени си и буксата за диагностика.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 26 Сеп 2018, 16:20

И аз това си мислех за първо време.

Кое реле/бушон е по-добре да махам - за нафтовата помпа или някое друго?

А за буксата за диагностика, предполагам за днес/утре ако просто и махна кабелната букса и я набутам някъде из между кабелите под волана е решение?

За хората от Пловдив - имате ли представа дали колата може да се паркира на наказателните паркинги и те охраняеми ли са? Разбира се доброволно паркиране, не след вдигане от паяк :mhihi: Че те ми се струват като по-сигурно решение.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 26 Сеп 2018, 16:36

Реле или бушон, не знам къде и кое, но такова за помпата е най-добре.
А буксата, направо я смени с евробукса за касетофон и си направи преходен кабел към оригиналната диагностична букса.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 26 Сеп 2018, 16:38

Благодаря за информацията! Ощ днес ще купя евро букса и утре ще навържа кабеляка, а за днес ще откача колкото мога повече букси/бушони.

И все пак се надявам да е бил само фен. Както каза шефа ми "и аз понякога снимам коли като моята да знам как би изглеждала с някакви джанти или брони".
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 26 Сеп 2018, 18:07

Колега, ако имаш възможност просто си плати за охраняем паркинг и си спи спокойно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 26 Сеп 2018, 19:54

На 12.09 един човек е писал за крадена е36 в Тракия, Пловдив. Нищо чудно и е46-ци да крадат..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от r19 » 30 Сеп 2018, 23:13

Здравейте колеги,
46-ците купе преди фейса късат ли купетата при задния мост? И как може да се установи това при евентуален оглед преди покупката.
Поздрави! :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 30 Сеп 2018, 23:18

Качваш я на на крик колата и гледаш отдолу в какво състояние е


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mu6a4 » 01 Окт 2018, 0:21

r19 написа:Здравейте колеги,
46-ците купе преди фейса късат ли купетата при задния мост? И как може да се установи това при евентуален оглед преди покупката.
Поздрави! :bchug:


Късат. Установява се при инспектиране на купето в областта на задния мост, по-конкретно около местата, на които се захваща задния мост.
В начален стадий са само пукнатини, ако е много скъсано се чува припукване/прещракване отзад при местенe на колата напред-назад, но най-сигурно е да се погледне защото подобен звук може да идва и от други неща.

ЦЪК :bchug:

ЦЪК2

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 12.11.2012
Местоположение: Франкфурт на Майната Си
Пол: Мъж
Кара: Е87 130i ниско и твърдо
Мечтае да кара: Стоково М3 без значение поколението ;)
Детайли за колата: 235 × 19 Breyton Design
H & R ниско и много кораво окачване
BMC конус за повечко въздух
М пакет по рождение
Ниско, твърдо и максимално оригинално. Всичко е с ТЮФ.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от propov » 03 Окт 2018, 11:08

Търсих из форума и в Ютуб ама отговор няма та затова тук питам.
М43tu b19 ol е мотора а колата е 318 *99та година.
Закъсах в Германия и сервизите там са супер скъпи затова питам тук. Колата върви като пушка но...
Притраква в момента на подаване и отнемане на газ. При равномерен ход всичко е ок. Много леко беше но след ок. 1000 км но стоп каране пртитракването почна да се усилва. Всеки , който питам и я чуе по телефона предполага разхлабена ангрен. верига. Какво мога да направя в полеви условия за да я прибера на ход (400км).

Мотора се разтрака мноого след още 10 км. Предполагам е сериозен проблема. Прибиране до БГ 500 евро + скъп ремонт или ремонт в Германия над 1000 евро. Няма смисъл за кола струваща в БГ 1000 евро. Вероятно отива за скрап.
Последна промяна propov на 07 Окт 2018, 8:05, променена общо 1 път
Щом някой казва,че няма никой,значи има някой!
Мечо Пух
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 8.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: m52b20 i kawasaki kx250 1999
Мечтае да кара: 2002 tii

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от e36monsta » 03 Окт 2018, 15:48

Такаааа,онзи ден разкачих акумулатора и ми се загубиха записаните радиа на радиото,и сега на на дисплея пише съкратено абривиетурите на радиата veronica-VRN , и искам на 8те копчета да си запиша радиата които главно слушам,но си нямам напредстава как става,какво ли не цъках нeстава и нестава.Някой ще ми каже ли как става? :help:
Изображение
Обичам bmwpower-bg.net

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mu6a4 » 03 Окт 2018, 16:10

e36monsta написа:Такаааа,онзи ден разкачих акумулатора и ми се загубиха записаните радиа на радиото,и сега на на дисплея пише съкратено абривиетурите на радиата veronica-VRN , и искам на 8те копчета да си запиша радиата които главно слушам,но си нямам напредстава как става,какво ли не цъках нeстава и нестава.Някой ще ми каже ли как става? :help:


След като си хванал радио станция на някаква честота вече, например TheVoice 96.2, задържаш копчето за позицията на която искаш да я запаметиш - тоест задържаш 1 например докато се запамети и така.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 29.05.2018
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 3 series E46 316i N46 (газ-бензин)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от krasss » 04 Окт 2018, 8:47

Здравейте. какви са симптомите за заминал датчик коляновия вал? Колата е BMW 3 Sedan E46 316 i
Двигател-115 коня - 85 kW , бензин.двигател N46, 1,8. При мен във движение изгасва колата, първо светва червената лампа за акомулатора, след това светват Изображение на автоматичната скоростана кутия, чека на двигатела Изображение, , тази иконка само, че в жълтоИзображение и тази Изображение

Понеже в нашия град не мога да намеря сега диагностика за бмв, показва тази грешка U0335 (със ELM327 за андроид, понеже това имам под ръка в момента). Ще съм благодарен ако споделите

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook