Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от dr.peshev » 06 Май 2018, 8:11

Silverlight написа:Колеги вече 3 път ми светва жълта лампа за маслото при изгасяне на двигателя, какъв може да е проблема?

Маслото е за смяна!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Silverlight » 06 Май 2018, 10:20

dr.peshev написа:
Silverlight написа:Колеги вече 3 път ми светва жълта лампа за маслото при изгасяне на двигателя, какъв може да е проблема?

Маслото е за смяна!

Сигурен ли си, че е от това колега? Забравих да спомена, че датчика за нивото на маслото е развален.. :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 06 Май 2018, 10:30

Silverlight написа:
dr.peshev написа:
Silverlight написа:Колеги вече 3 път ми светва жълта лампа за маслото при изгасяне на двигателя, какъв може да е проблема?

Маслото е за смяна!

Сигурен ли си, че е от това колега? Забравих да спомена, че датчика за нивото на маслото е развален.. :dunno:
Щом знаеш, че датчика е развален, какво точно искаш да си изясниш?

Свети щото е наакан!
Слага се оригинален или хела.


Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Silverlight » 06 Май 2018, 10:36

Питам, защото ми се вижда странно да свети, когато изгася колата... При стартиране е нормално, защото и на другото ми БМВ е така, но при изгасяне на колата не е правила до сега..

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 10.06.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 330xi

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от groznika » 07 Май 2018, 10:33

И моята светна на два-три пъти след като изгасях.
Долях половин литър масло и вече трета седмица не святка.
Странното е,че нивото беше на средата между мин. и макс.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 07 Май 2018, 17:53

Някой може ли да ми каже дали има оригинален номер за хромирани рингове за километраж е46.

Ако някой продава оригинални да ми пише.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 5.01.2013
Пол: Мъж
Кара: г/д най дъртия е36 320i седан
Мечтае да кара: е36 328 турбо купе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от seeya » 08 Май 2018, 22:27

Колеги дайте малко инфо за автоматиците (знам има доста теми, но ако ги изчета сигурно ще трябва да хвърля колата :mhihi: ) Зех си едно м52ту автомат с A5S325Z кутия. Предишния собственик ми каза ,че е сменял маслото ама.. как да вярваш. Колата си сменя добре , няма ядове (само един тампон на дифа трябва да сменя ,че на задна тупка). За мое успокоение искам да го направя , та интересува ме какво се сменя , колко литра е и т.н. (че по каталог ми показва някви 20литра :kuku: , който и да питам казва няма такова нещо). Първи автоматик ми е.Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 09 Май 2018, 1:21

seeya написа:Колеги дайте малко инфо за автоматиците (знам има доста теми, но ако ги изчета сигурно ще трябва да хвърля колата :mhihi: ) Зех си едно м52ту автомат с A5S325Z кутия. Предишния собственик ми каза ,че е сменял маслото ама.. как да вярваш. Колата си сменя добре , няма ядове (само един тампон на дифа трябва да сменя ,че на задна тупка). За мое успокоение искам да го направя , та интересува ме какво се сменя , колко литра е и т.н. (че по каталог ми показва някви 20литра :kuku: , който и да питам казва няма такова нещо). Първи автоматик ми е.Поздрави.


Здравей колега, ZF кутията събира 9 литра, ако правиш смяна само на количеството което е в капака(препоръчително) трябва да е около 4.5-5 литра. Не се бъркай с количеството което е написано в realoem. Погледни Bentley’s Repair Manual там има количеството на течностите. Хубаво е да измериш колко махаш и да налееш горе-долу пак толкова докато се напълни. Ще ми е интересно да споделиш какво наистина е станало като я смениш защото и аз трябва да го направя, но все отлагам покрай други ремонти. За тупкането, само като е спряна колата под наклон ли го прави или постоянно?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 09 Май 2018, 14:31

Здравейте колеги,

При диагностика на 330д автомат излиза грешка “35 monitoring speed”. Има ли някой представа, какво значи ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re:Скърцащ волан

Мнение от ventsi denev » 12 Май 2018, 12:12

Привет на всички от известно време при въртене на волана се чува доста силно скърчане ;все едно че има сух гумен тампон; но не мога да го хвана мислех че е вътре в купето но се чува и от вън при кормилната кутия маслото е добре стои си между минимума и максимума.Да спомена че мотора е мит от доло с пароструйка когато търсих течовете на масло от мотора може ли да е от това или проблема е другаде?В сервиз не ми казаха от къде не можели да го хванат????Колата е 316 компакт.Ако някой е имал същия дразнешт проблем моля за съвет.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.04.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от murrou » 16 Май 2018, 17:13

Добър ден
Може би ще е смешка за вас но реших че ще мога да намеря помощ тук :)
На скоро си купих BMW e46 1.6 116к. 2004г
с проблем БМВ-то пуши реших, че са или гумички на клапаните или сегментите двигателя работеше нормално и реших да я покарам известно време защото бях уверен от продавача че колата е след ренонт и трябва да изчисти пушека след малко каране ... колко му повярвах не е важно просто цената ме устройваше . Масло не е пипала минах около 200 км от тогава на дълго и градако седи си над максимума а пуши на умирачка.Та въпроса ми е вчера спрях на един светофар и колата започна да мени обороти и да се чува лейо пищящ шум от двигателя за около минута и след това оборотите се оправиха.Направи го 2 пъти и 2та пъти на светофар каква може да е причината?
Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ventsi denev » 16 Май 2018, 22:51

Привет колега аз я имам същата 316ка 1.8 мотор 116кс при мен беше обратно мотора работи перфектно но за около 2000км замина 2л масло а за пушене и дума да не става смених почти всички гарнитури и семеринги сега чакам да навъртя поне 1000км и повече да видим колко масло ще липсва понеже монтьора ми каза че гори по малко “по принцип тези нашите мотори фабрично ги дават да горят по 1л на 8-10000км“.Но при теб явно нещо със зацепването не е на ред или газоразпределението закачи я на компютър за диагностика би трябвало да ти кажат от какво е това за виенето не ми звучи добре.Това е не е голяма помощ но като за съвет карай я в сервизи това е .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от madafaka_donkele » 18 Май 2018, 10:29

4 бързи:

1. Последно на масларника М54 какво друго освен сегменти се сменя за да спре да харчи масло?
2. Евентуални последици от несмянене на сегментите и ако се продължи да се кара с доливане?
3. Има ли го проблема с саморазвиващата се гайка на маслената помпа, като на М52-ката?
4. Правилно "хващане"/тестване на кола с М54 за евентуално горене на масло как се прави?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 24 Май 2018, 15:48

Здравейте.
Как да махна капака над акумулатора в багажника?
Махнах пластмасовите болтчета и дърпам като луд на всички страни и не става?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от acidburn-525tds » 24 Май 2018, 18:43

Kurtov написа:Здравейте.
Как да махна капака над акумулатора в багажника?
Махнах пластмасовите болтчета и дърпам като луд на всички страни и не става?

Пробвай да освободиш кората над капака.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook