Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 18.02.2019
Местоположение: Пловдив
Кара: 318i touring 118 hp

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от i404i » 11 Май 2019, 20:05

Здравейте колеги!
Някой може ли да ми каже каква е тази част, оградената с червено на картинката?
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1557597136r.jpg
Днес докато търсих сирената на алармата (правих в тази тема запитване по тоя случай), когато включих двигателя, след няколко секунди се включва и този "циклон", но това само при студен двигател. Това работи минута и се изключи.
това нещо е пластмасово и е занитовано с алуминиеви нитове. Проблемът е, че нитовете са потдали и свиствше въздух от пролуката между пластмасовите части. Махнах прецаканите нитове и ги замених с болтове М4х50 и затегнах с гайки. Сега не свисти въздух от него.
Искам да ги го сменя, но не знам каква е тази джаджа. Моля помагайте!

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2016
Местоположение: Shumen/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sonaki » 12 Май 2019, 9:55

Нивото на хидравличната течност на E46 318i трябва да е малко под най-горната чарта на нивомера на капачката обаче това на загасен или запален двигател се мери?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 12 Май 2019, 13:42

i404i написа:Здравейте колеги!
Някой може ли да ми каже каква е тази част, оградената с червено на картинката?
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=bfi1557597136r.jpg
Днес докато търсих сирената на алармата (правих в тази тема запитване по тоя случай), когато включих двигателя, след няколко секунди се включва и този "циклон", но това само при студен двигател. Това работи минута и се изключи.
това нещо е пластмасово и е занитовано с алуминиеви нитове. Проблемът е, че нитовете са потдали и свиствше въздух от пролуката между пластмасовите части. Махнах прецаканите нитове и ги замених с болтове М4х50 и затегнах с гайки. Сега не свисти въздух от него.
Искам да ги го сменя, но не знам каква е тази джаджа. Моля помагайте!

Това е така наречената "прахосмукачка" вкарва въздух в катализаторите с цел по бързото им загряване.

sonaki написа:Нивото на хидравличната течност на E46 318i трябва да е малко под най-горната чарта на нивомера на капачката обаче това на загасен или запален двигател се мери?

На загасен.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.04.2019
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d e46

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от freeze211 » 13 Май 2019, 14:56

Здравейте колеги, да ви попитам нормално ли е да ми искат 1600 лева за чисто нов десен праг? Първо ми обявиха цена от 400 лева с ремонта след което цената се промени, защото прага бил от 2 части и затова цената скочи. Колата е бмв 330д 2002 година седан. Благодаря предварително и се извинявам ако въпроса ви се стори глупав.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 16 Май 2019, 12:11

Здравейте колеги.

Появи ми се малка дупка в един от маркучите на радиатора. Нов трябва да чакам 1 седмица.
Към момента измислих следното - срязах маркуча на 2 където е дупката, сложих метална свръзка и с по една скоба на всяка половина маркуч стегнах. Според вас така направено надеждно ли е, че имам път до Велинград и обратно този уикенд и се чудя дали е ОК да пътувам така.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 23.02.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е46 Купеляк

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stefanvrd » 16 Май 2019, 19:09

Здравейте, някой да знае дали може и къде в София може да се ремонтира (или както и да се води) ЕКУ и колко пари може да струва? Казаха ми да се ориентирам към ремонт на компютъра след като дюзите ми се оказаха читави и сега се чудя къде?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.08.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Cheetah171 » 17 Май 2019, 22:01

Здравейте, от къде мога да си купя термостат, който да отваря малко по рано? колата е бмв е46 323ци

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 21 Май 2019, 16:43

Cheetah171 написа:Здравейте, от къде мога да си купя термостат, който да отваря малко по рано? колата е бмв е46 323ци


Ако знаеш кой термостат ще стане на твоята кола и отваря по-рано, можеш да го търсиш във всеки магазин за авточасти.
Аз бих започнал от там, да разбера какъв термостат точно ми трябва.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 23.02.2014
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е46 Купеляк

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от stefanvrd » 25 Май 2019, 6:45

Да споделя и аз малко добри новини, че моят проблем (за който писах по-назад) е РЕШЕН :yes: Компютъра се беше прецакал така, че като е студена колата да пикае бензин като луда, да пуши, да не работи и след смяната му с друг и синхронизиране със стария проблема се реши, заковава от четвърт и работи перфектно (пу пу :mhihi:) Тук е момента да кажа, за други като мен които може да се сблъскат с такъв проблем, че човека който ми свърши работа със синхронизацията се казва Дилян (мисля) от DelService на улица Лиляче в Овча Купел, останах доволен след това което е направил и не взима скъпо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 26 Май 2019, 9:17

Здравейте, от както имам колата, 320д 150 к.с. Е46, доста често забелязвам, когато катери баир и съм настъпил повече газта, над 2000 оборота, стрелката на моментния разход, постоянно трепка, да речем между 12-15 л
Нормално ли е и на какво е признак?
Вторият проблем е, когато колата още не е загряла добре, градско, карайки си спокойно, и намалявайки за светофар, при изключване от скорост, понякога, оборотите падат доста ниско и има момент на заиграване между 500-900 оборота, и натискайки съединителя, веднага се стабилизират, отпусна ли съединителя, пак започват колебания, но по леки и така в продължение на 5-6 секунди, след което цял ден може да не се прояви този ефект.
Това от какво се получава?
Благодаря :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 26 Май 2019, 10:01

Според мен това с играенето на стрелката може да е от запушен горивен филтър.
Ако не си го сменял много време, може да го смениш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 26 Май 2019, 11:48

сменен е преди няма и 500 км, като няма разлика, и със старият беше така от самото начало. Старият беше MAN, този сега е BOSH.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 26 Май 2019, 16:40

swetlioo написа:сменен е преди няма и 500 км, като няма разлика, и със старият беше така от самото начало. Старият беше MAN, този сега е BOSH.


Може да пробваш да изключиш дебитомера и да видиш, дали ще играят оборотите и стрелката за моментния разход.
Също да провериш, дали работи ЕГР клапана и да го почистиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 26 Май 2019, 17:20

ЕГР е чистен, определено има ефект, но не с поведението на стрелките, а с поемането при подаване на газ. Дебитомера, не знам дали ще има смисъл, при положение, че когато е студена колата и играят оборотите, този проблем е супер рядък, може би веднъж в седмицата, но стане ли се усеща здраво. А когато е топла и трепти стрелката на моментния разход, е пък извън града, при здраво натиснат педал и изкачване, което ми се налага рядко, като цяло. Единствената грешка която ми дава на диагностика, е че няма комуникация с ламбда сондата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stanimir330 » 29 Май 2019, 15:28

Здравейте, някой знае ли колко ролки има М57 184 к.с., в BMW RealOem не мога да намеря точно колко са ?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook