Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 28 Юли 2018, 12:24

Не
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.08.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от natoni » 31 Юли 2018, 14:08

Колеги, какъв е най-малкият размер железарки джанти, които ще влезат за задни на 330Ci фейслифт без да пречат на дисковете? Предните не ме интересуват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 697
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 02 Авг 2018, 12:03

natoni написа:Колеги, какъв е най-малкият размер железарки джанти, които ще влезат за задни на 330Ci фейслифт без да пречат на дисковете? Предните не ме интересуват.

17-ки

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от musito98 » 02 Авг 2018, 12:05

Здравейте колеги някой който има и разбира от NCS Expert и ще може да ми включи US Style мога да пратя LCM файла на колата


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.08.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от natoni » 02 Авг 2018, 18:42

DoesNot написа:
natoni написа:Колеги, какъв е най-малкият размер железарки джанти, които ще влезат за задни на 330Ci фейслифт без да пречат на дисковете? Предните не ме интересуват.

17-ки


Благодаря!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 02 Авг 2018, 20:43

Здравейте,

Има ли разлика в задните седалки от рекаро и обикновен салон ? Става въпрос за комби. На снимки ми изглежда, сякаш няма такава


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Darko_46 » 03 Авг 2018, 18:29

Здравейте колеги, извинявам се, ако ще наруша някой от правата за ползване на форума, моля да ми бъде простено, тъй като съм нов. :wave:
От няколко дена съм собственик на е46 фейслифт купе. Имам въпрос относно подсветката на радиото, климотроника и бутоните за ел. огледалата.
Проблемът ми е, че не светят, всичко работи, но не свети.Същото е и с плафона, знам че има две лампички, които светят в кехлибарен цвят, но при мен не светят, обаче нормалното си осветление си работи. :dummy: Светят единствено зелените лампички на климотроника на ауто и според зависи кой бутон цъкнеш да "духа". :lol: Опитах се да проверя за окислена жичка или нещо, което да прави проблем уви нищо не намерих. Търсих из форума, такава тема на намерих. Бих бил много благодарен, ако някой може да помогне с нещо или ако се е сблъсквал с подобен проблем.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 06 Авг 2018, 12:23

https://prnt.sc/kf8gg2

Хора, набързо да попитам - ако се загледате където ляга гумата към борда на джантата се появи нещо като цепнатина. Гумите са нов дот и сложени преди няколко дни. От какво може да се е получило и опасно ли се да се кара така? Че дадох една шапка пари за тях и ако трябва пак да ги сменям преди отпуск точно ще е доста кофти.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 06 Авг 2018, 12:25

Питай някой гумаджия най-добре.
Нямат ли гаранция ? Може да е фабричен дефект.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 11.01.2015
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Stefan78 » 06 Авг 2018, 22:51

колеги искам да попитам защото не намерих по форума никъде при е46 1999 320и педала на газта е с жило нали?

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 07 Авг 2018, 9:24

За жалост "нямат" гаранция, тъй като размера гуми не отговарял на джантите ми (никой не го каза като ги купувах, монтирани са на друго място) - понеже е 225/40 гума на 8.5 джанта.
Вчера ходих при трима гумаджии и всички гледаха, чудеха се, но в крайна сметка "никой" не беше виждал такъв проблем с гума до сега.

За да доуточня, понеже снимката не е на 100% ясна - в самата пукнатина се виждат и конци, предполагам най-горния слой на гумата. Дали е сейф да се кара така или не остава като въпрос, че не ми се харчат 300 лв. за нови гуми преди отпуска...
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 14.06.2012
Местоположение: ///БУРГАС
Пол: Мъж
Кара: Е 36
Мечтае да кара: заварениа диф на заварена гас

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BMW_M42 » 07 Авг 2018, 20:45

здравейте колеги питането ми е може ли да се сложи М43Б19(от Е46) на мястото на Н42Б18(Е46)
и ако става има ли някъкви преправяния :help:
Кръвта е най-важното гориво! Инициатива на BMW Клуб България

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivoaudi » 08 Авг 2018, 9:48

Spit-Fire написа:За жалост "нямат" гаранция, тъй като размера гуми не отговарял на джантите ми (никой не го каза като ги купувах, монтирани са на друго място) - понеже е 225/40 гума на 8.5 джанта.
Вчера ходих при трима гумаджии и всички гледаха, чудеха се, но в крайна сметка "никой" не беше виждал такъв проблем с гума до сега.

За да доуточня, понеже снимката не е на 100% ясна - в самата пукнатина се виждат и конци, предполагам най-горния слой на гумата. Дали е сейф да се кара така или не остава като въпрос, че не ми се харчат 300 лв. за нови гуми преди отпуска...


Колега, няма как да е сейф ситуацията ти, замисли се! Как да караш с разпърпани конци и да си спокоен? Да не споменавам, че първата кука, която забележи конците и те спира на момента от движение.И гаранция няма как да ти се даде в тоя случай, да. Освен това трябва и да промениш я гума, я джанта за да не си дойдат наред нещата.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 09 Авг 2018, 9:44

Spit-Fire написа:За жалост "нямат" гаранция, тъй като размера гуми не отговарял на джантите ми (никой не го каза като ги купувах, монтирани са на друго място) - понеже е 225/40 гума на 8.5 джанта..

Какво дафак означава това? Всяка джанта, независимо от ширината си, може да поема няколко размера гуми - аз съм с 8J джанти и съм с 215мм гуми, нямам проблем, а БМВ препоръчват да ползвам между 215 и 235мм гуми с тези джанти. На 8.5 би трябвало 225 гумите да са минимален, но правилен размер. Да не говорим пък за всички тунинг-маниаци, които карат с 205-215 гуми на джанти 9/10J...
Някой просто не иска да ти уважи гаранцията според мен и се прави на шушумига...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 558
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: кестен сити
Пол: Мъж
Кара: 545i
Мечтае да кара: 6 series 650i Gran Coupe

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Wierdo » 09 Авг 2018, 10:01

Аз не бих карал такава гума дори отзад. Не само се виждат конците, но и точно до борда с джантата. Като гледам как е одрано си мисля, че може да си срязал гумата настъпвайки я бордюр, я нещо друго.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook