Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.04.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от yasenst » 12 Апр 2018, 10:48

Здравейте, онзи ден заварих колата така пред блока(явно нещо е паднало отгоре). На предния капак е, малко е, но се набива на очи, а ако го оставя така ще хване ръжда. Може ли да ми кажете дали може да се оправи и къде в София биха могли да го направят?

Изображение
Изображение

https://imgur.com/a/3fckA
https://imgur.com/a/q3Nwy

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 25.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E70 X5 3.0D/E60 525D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chokolino_88 » 13 Апр 2018, 13:00

Здравейте, надеждни ли са автоматиците на е46? Има ли разлика в кутията преди и след фейслифта? При бензин и дизел? Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 13 Апр 2018, 20:21

chokolino_88 написа:Здравейте, надеждни ли са автоматиците на е46? Има ли разлика в кутията преди и след фейслифта? При бензин и дизел? Благодаря предварително!
Аз имам една с надежден. Пълен ребилд за 2500.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 22.08.2005
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: на бензин
Мечтае да кара: всичко

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mavrut » 14 Апр 2018, 10:11

headache написа:Някой може ли да ми препоръча човек във Варна, който да може да ми окабели мулти волан?


Impas56, в Чайка се намира, на мен ми взема 35 или 40лв. за тази процедура

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.01.2018
Пол: Мъж
Кара: e46
Детайли за колата: 325i комби

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mertol871 » 16 Апр 2018, 7:59

Колко студено трябва да духа климатика на е46? Ходих в дарукар, сипаха нов фреон, по-добре е но пак духа само малко по-студено от въздуха вътре в колата, а още е само април.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iNfoster` » 17 Апр 2018, 20:41

Достатъчно, че да изстуди колата. Около 6-7 градуса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iNfoster` » 17 Апр 2018, 20:43

chokolino_88 написа:Здравейте, надеждни ли са автоматиците на е46? Има ли разлика в кутията преди и след фейслифта? При бензин и дизел? Благодаря предварително!

Принципно са надеждни, но както при всичко е важно кой и как е карал и поддържал преди да дойде в твоите ръце. Може да не правиш нищо, може и да направиш всичко...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.09.2017
Местоположение: Бургас
Кара: 318i CI N42B20 2003 Touring

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от smok85 » 18 Апр 2018, 9:15

Здравейте.Едно бързо въпросче за 316i 2001. От къде да прекарам кабел от двигателния отсег до таблото? Огледах но на пръв поглед не се виждат дупки и подходящи места.От къде прекарват например кабелите за бутона за газови уредби или за диода за алармените системи? Трябва ли да свалям предна лява гума и подкалник за да се открият подходящите места?Благодаря.
1,3,5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 18 Апр 2018, 10:49

iNfoster` написа:Достатъчно, че да изстуди колата. Около 6-7 градуса.

Някой беше ми казал, че се познава дали климатика работи нормално, ако точно на духалката прави 5 градуса (това на възможно най-студен и най-мощен климатик). Което ще рече, че сигурно в купето реално ще стане... знам ли, 6-7-10 градуса...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 19 Апр 2018, 19:03

Колеги, един тъп въпрос: системата за вътрешно охлаждане в е46 какво се води: климатик, климатроник, или автоматичен климатроник? По вин екстрата излиза като automatic air conditioning, интересува ме реално каква е точно според принципа си на работа? Щото има бутон auto, има и бутон a/c - ако са активирани, колата сама регулира вентилатори и охлажда само според зададена температура. Без тях обаче не охлажда и не регулира нищо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от madafaka_donkele » 20 Апр 2018, 8:34

Как се разбира/тества заминал/тръгнал демпфер?

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ducvolpe » 23 Апр 2018, 14:37

Здравейте,

Имам следния проблем с колата. При извънградско каране, не много често, колата влиза в авариен режим(според мен) и не може да набира/ вдигне повече от 100-110. Ако натисна педала на газта, разхода се покачва, но оборотите не могат да се вдигнат(5та,6та около 2000).
През останалото време си върви доста и както трябва. Не светват никакви лампи по-таблото.
След като спра и изключа двигателя и запаля наново, проблема се оправя.
Някой имал ли е подобен проблем и ако може да ми препоръчате в София, къде мога да я закарам на диагностика?

Колата е 320d, 150кс, фейслифт. Не съм забелязал нещо специфично, което да предизвиква проблема.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 23 Апр 2018, 15:19

ducvolpe написа:Здравейте,

Имам следния проблем с колата. При извънградско каране, не много често, колата влиза в авариен режим(според мен) и не може да набира/ вдигне повече от 100-110. Ако натисна педала на газта, разхода се покачва, но оборотите не могат да се вдигнат(5та,6та около 2000).
През останалото време си върви доста и както трябва. Не светват никакви лампи по-таблото.
След като спра и изключа двигателя и запаля наново, проблема се оправя.
Някой имал ли е подобен проблем и ако може да ми препоръчате в София, къде мога да я закарам на диагностика?

Колата е 320d, 150кс, фейслифт. Не съм забелязал нещо специфично, което да предизвиква проблема.

Пушиш ли черно отзад при настъпване, когато не върви като хората (а и като си понавървява)? Може и да не е това случая при теб, но обърни/накарай сносен механик да обърне внимание на вакуумите към турбото - от такова нещо може да не работи правилно геометрията на турбото и съответно то да не работи като хората. И съответно решение да е дотолкова простичко, доколкото да трябва да закачиш обратно маркуча на вакуума. :)
Но пак казвам, може и да не е това проблема - някой разбиращ да погледне, просто насока. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ducvolpe » 23 Апр 2018, 17:53

hitar_potar написа:
ducvolpe написа:Здравейте,

Имам следния проблем с колата. При извънградско каране, не много често, колата влиза в авариен режим(според мен) и не може да набира/ вдигне повече от 100-110. Ако натисна педала на газта, разхода се покачва, но оборотите не могат да се вдигнат(5та,6та около 2000).
През останалото време си върви доста и както трябва. Не светват никакви лампи по-таблото.
След като спра и изключа двигателя и запаля наново, проблема се оправя.
Някой имал ли е подобен проблем и ако може да ми препоръчате в София, къде мога да я закарам на диагностика?

Колата е 320d, 150кс, фейслифт. Не съм забелязал нещо специфично, което да предизвиква проблема.

Пушиш ли черно отзад при настъпване, когато не върви като хората (а и като си понавървява)? Може и да не е това случая при теб, но обърни/накарай сносен механик да обърне внимание на вакуумите към турбото - от такова нещо може да не работи правилно геометрията на турбото и съответно то да не работи като хората. И съответно решение да е дотолкова простичко, доколкото да трябва да закачиш обратно маркуча на вакуума. :)
Но пак казвам, може и да не е това проблема - някой разбиращ да погледне, просто насока. :)



Благодаря колега. Когато се затрудни изпушва черно. Преди няколко седмици, като я взех, не беше карана и асфалта под ауспуха ставаше черен. Ако е от тези вакууми към турбото, не би ли трябвало постоянно да прави така? Мислих си да не е и от ЕГР клапата или дебитомер.
Диагностиката би ли показала ако е нещо от тях?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 24 Апр 2018, 9:39

Мисля, че би записвало грешка за дебитомер или EGR. Ако има грешка дебитомер - може да е вакуум, от който турбото не работи добре (или изобщо), оттам дебитомера се шашка, че се бърка правилната смес нафта/въздух и веднага нахаква грешката. Не е изключено обаче и самия дебитомер да е предал богу дух, ама тогава май не записва грешка (което не изключва възможността И за гореописаните проблеми). Ако има грешка EGR - трябва да се провери в какво състояние е, ама е46 е вече кола на годинки и много често най-удачното е да го изолираш както физически, така и да го спреш софтуерно. При мен, като взех колата, пушеше доста черно при настъпване, но ускоряваше отлично. Обаче беше с грешка EGR - оказа се, че блокирал на отворено/постоянно работещо положение. Резултата: входящия колектор пълен с черна гняс, отворите и изходите му задънени от сажди на може би 30%. Изолиране на EGR, почистване на колектора, и колата тръгна дори още по-добре, а черния пушек изчезна.
Като не е карана определено време, колата се позадънва и тия сажди вътре се налепят по всичко. Нормално е да поприпуши повече след определен период на покой (поне според мен). Отделно, поне при мен, от тоя вакуум колата беше една такава малко лагава и мудна в ниските обороти, докато вече от 2000-2200 нататък живваше, но сякаш е на 100%, а и си кадеше отзад черно. Сега тръгва от 1300-1400 оборота и няма пушек. Но сега гледам си отбелязал, че говориш за 320д - аз съм с 330д, но мисля принципите са същите. :)

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook