Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 12 Окт 2019, 7:52

ivanski_2 написа:За кулера както прецениш, аз лично бих взел 2-ра ръка, но решението е твое.
Но за турбината, втора ръка изобщо не е препоръчително, най-добре я рециклирай, доста отговорна част е като цяло....Иначе виж в форума има доста мнения по темата за рециклиране и съответно препоръчки за сервизи за това.


То хубаво рециклирано, но няколко човека които познавам и са "рециклирали", както и при майстора дето ходя, ми казаха, че "рециклирането" е просто смяна на средната част с нова. Предполагам е китаец от Aliexpress. Та по този начин, и аз мога да си поръчам средна част и да си я сменя. Въпроса е, колко е надеждно?
Има ли сервизи и кои, където подменят компонентите на средната част, балансират и дават реална гаранция?

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.05.2014
Пол: Жена

n42b20

Мнение от gemax » 22 Окт 2019, 13:29

Моля за помощ
този мотор работи перфектно на моменти, на моменти се дърпа, заглъхва, не може да поеме. Освен това сутрин пали лошо на първото завъртане, след това пали перфектно.
Сменил съм първата ламбда сонда и вече няма грешки и не свети чека. Така го купих със светещ чек и ламбда за смяна. Вече няма никави грешки, но работи когато си иска перфектно, когато си иска не работи добре

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DiscontroL » 25 Окт 2019, 17:47

Здравейте, намислил съм да минавам от 4х4 към задно на моята 46-ца(330xi). Така и така имам проблем с раздатката, пък и един приятел ще вкарва една деснячка за части и се чудя дали да не накупя всичко и да го прехвърля на моята.. Четох на ляво на дясно, че ставало лесно и трябвало следните части да се купят:
Скоростна кутия;
Кардан;
Картер;
Магаре(преден мост);
Шенкели и главини;
Обаче на някой места пише, че имало разлика в разположението на макферсона и магарето.. Някой правил ли го е?
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от txl » 27 Окт 2019, 14:03

Първо да кажа, че не съм го правил, но това, че ставало лесно ме развесели :)
Предполагам си наясно, че дори и да става, трябва да смениш цялата механика по предницата.
Купето е възможно да е различно отпред и да не става предния мост от кола на задно (напречната греда вместо квадрата) - не знам със сигурност, но още неща, които да имаш предвид са:
- при Х планките на носачите са монтирани на моста, а при задно - на купето (и са различни). На твоето купе ще има ли къде да се монтират?
- при Х стабилизиращата щанга е монтирана на моста, а при задно - на купето (и е различна). На твоето купе ще има ли къде да се монтира?
- кормилната рейка на Х е различна, карето към волана е различно, хидравличната помпа е различна, предните носачи са различни, генерацията е различна, още кой-знае-колко неща са различни.
- гредата на скоростната кутия е различна и купето е различно там - от лявата страна гредата от кола на задно не пасва на твоето купе.
- ДСЦ-то трябва да се препрограмира или прекодира (не знам) за задно, някои твърдят, че било възможно (не знам).

Твърде е възможно на твоето купе изобщо да не можеш да монтираш тези неща. Лично на мен вероятно ще ми е по-лесно да се снабдя с раздатка, колкото и сложна да е логистиката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 29.09.2017
Местоположение: Бургас
Кара: 318i CI N42B20 2003 Touring

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от smok85 » 31 Окт 2019, 17:56

Искам да питам за климатроника ,понеже оставих колата на баща ми да я кара,а той не може да се оправи с него.Ако го оставя включен на определена температура и той потегли на студен двигател климатроника ще започне ли да духа студен въздух опитвайки се да стопли купето със студения двигател или ще изчака да вдигне градуси до 90 и тогава ще започне да топли?
1,3,5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 31 Окт 2019, 20:45

Ще започне да се опита да го стопли със студен въздух.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 8.01.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: m52b20 i kawasaki kx250 1999
Мечтае да кара: 2002 tii

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от e36monsta » 31 Окт 2019, 20:54

Колеги да знаете от къде да си купя такива щипки(розовите),че се счупиха и лайсните не са закрепени добре. :bchug:
https://aslpic.com/q4emnJag
https://aslpic.com/q4emnZai
Изображение
Обичам bmwpower-bg.net

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 01 Ное 2019, 10:25

Колеги, не е баш по темата, но все пак да питам, някой знае ли гумаджия в Благоевград, който да работи в неделя, по-точно предстоящата?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 02 Ное 2019, 13:10

e36monsta написа:Колеги да знаете от къде да си купя такива щипки(розовите),че се счупиха и лайсните не са закрепени добре. :bchug:
https://aslpic.com/q4emnJag
https://aslpic.com/q4emnZai


От дарукар са по около лев бройката, иначе и в алито ги имa аз от там си напоръчах за резерва :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 3.11.2019
Местоположение: Germany,Mannheim
Пол: Мъж
Кара: Bmw 318i e46
Мечтае да кара: Airplane

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от StanimiIliev93 » 03 Ное 2019, 21:48

Добър вечер на всички и се извинявам,ако въпросът ми не е уместен за темата ви ,но си закупих нов автомобил бмв е46 318i. Така въпросите са ми следните и дано получа отговори.Мисля за смяна на двигател,парите няма да са проблем и ме интересува кой двигател би паднал идеално на тази серия,идеята ми е за нещо рядко или може би не правено досега.След като разберем кой двигател би бил перфектен,нека уточним другите части за смяна,интерколер или турбо и абсолютно всичко,ако не можем да го регистрираме ще остане за писта явна,но нека сме в границата на регистриране на автомобила.Бихте били страхотни,ако ми отговорите,дори и с насмешка благодаря ви.
С уважение : Вашият нов колега! :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от v_p_m » 07 Ное 2019, 14:29

Колеги кажете дали пружините (задните) на Х са еднакви с тези при задно предаване

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 07 Ное 2019, 14:49

Не са еднакви.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от v_p_m » 07 Ное 2019, 16:27

Weiss48 написа:Не са еднакви.

предлагат ми тези момчето ги е свалило от 330хд не е сигурен дали са от модела , какви са разликите
Capture.JPG


понеже моята едната е счупена вижда се на снимката
Capture1.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 24.04.2018
Пол: Мъж
Кара: 330d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Weiss48 » 07 Ное 2019, 17:08

Хикса е по-тежък и по-висок, там е разликата. Доста от нещата са му различни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nikolaymitov » 09 Ное 2019, 18:36

Колеги вгледах се в тези джанти за лятото https://www.olx.bg/ad/dzhanti-za-bmw-5x ... 7VoAQ.html ? Дали ще паснат на Е46,330d,2002г.,седан и какъв размер гуми ще е подходящ за колата,за да не опират някъде натоварена? :bowdown:
Последна промяна nikolaymitov на 21 Ное 2019, 19:01, променена общо 2 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook