Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 07 Фев 2018, 18:22

Колега, www.auto-records.com , плащаш 9 лв и ще имаш историята в оторизирани дилъри по дата, месец, година, град, одометър

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 07 Фев 2018, 21:47

hitar_potar написа:
acidburn-525tds написа:Аз използвам този : https://www.realoem.com/bmw/select.do

За какво ми е този? Това не е ли нещо като каталог за части?
Аз колата я имам вече малко над 2.5 години и дето се казва, знам кво й има и от кво се нуждае.
Искам обаче да намеря някакво инфо за миналото й - гореспоменатия от мен сайт ми казва, че колата е засечена на 213к км, ама кога - не се знае. При мен на таблото е на 360к км. Стана ми интересно и какви подробни репортове могат да излязат - свети там нещо в червено, но ми свидят 15 долара, без да съм сигурен, че не ги давам на вятъра. :)

ЕДИТ: Явно не си заслужава парите - при последователно въвеждане на ВИНа няколко пъти ми вади различен пробег на колата, отново без инфо за година - играем си на "тука има, тука нема"....
Отиваш с ключ и талон в Русе кар и там ще ти кажа историята на автомобила безплатно + текущите сервизни акции. На мен ми смениха безплатно шофьорски и пасажерски еърбег по акция.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 09 Фев 2018, 9:25

Русе Кар кое е, БМВ Русе ли (Даскалов)? Точно там я гледахме, когато я купувахме, четенето на ключа не каза много. :)
Май мога да се възползвам от акцията за пасажерския еърбег, щото не съм го сменял, но шофьорския пък защо са ти го сменяли? :)

EDIT: Кихнах си 9лв за Ауто-рекърдс и получих доклада си. Хавтомобила няма засечени удари и ПТП-та официално, както и 2014-та е била засечена в Русе (предполагам в Даскалов Кар) на 293к км. Нали ключа се чете - така ли се засичат км на автомобила? Как ви изглежда тази история:
2014-02-18 Ruse 293,000 km Inspection
2013-12-06 Ruse 290,000 km Inspection
2013-01-17 Inspection Station 274,000 km Inspection
2010-05-31 FOGGIA 207,000 km Inspection
2005-01-25 PADOVA 71,000 km Inspection
2004-01-09 CARITA' DI VILLORBA 25,000 km Inspection
??? Има ли нещо съмнително според вас? :) Колата я купих юни 2015 на 317к км по табло, в момента е на 360к км пак по табло (не съм навъртял кой знае колко км, имаме още 1 автомобил в семейството).

Извинявам се, ако писанията и питанките ми за колата ми не са в точната тема. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2016
Местоположение: Shumen/Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 318i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от sonaki » 12 Фев 2018, 2:05

Каква диагностика да взема за BMW E46 318i 1998г. да си чета и трия грешките (любителско ръчкане просто)?
Имам 2 букси едната е кръглата под капака, а другата е под волана отдолу до педалите, обаче последния път като един се опита да чете колата от тая в краката на шофьора там се виждаше само двигателя, а нямаше комуникация с таблото и не можеше например да се бара иснпекцията/км за маслото/чистене на грешка от airbag и като закачи с кръглата букса отпред се четеше всичко, а в нета гледам масово някакви любителски за тая по-малката в краката на шофьора.

Най-вече ми трябва да чистя грешка за airback щото понякога едната букса не прави хубав контакт и при местене на седалката светва лампата, да си нулирам брояча за смяна на масло и такива по-обикновени операции.

Дайте съвет да не се прекарам да взема нещо дето няма да да ми върши работа :roll: :roll: :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vvasilev1 » 12 Фев 2018, 12:27

hitar_potar написа:Русе Кар кое е, БМВ Русе ли (Даскалов)? Точно там я гледахме, когато я купувахме, четенето на ключа не каза много. :)
Май мога да се възползвам от акцията за пасажерския еърбег, щото не съм го сменял, но шофьорския пък защо са ти го сменяли? :)

EDIT: Кихнах си 9лв за Ауто-рекърдс и получих доклада си. Хавтомобила няма засечени удари и ПТП-та официално, както и 2014-та е била засечена в Русе (предполагам в Даскалов Кар) на 293к км. Нали ключа се чете - така ли се засичат км на автомобила? Как ви изглежда тази история:
2014-02-18 Ruse 293,000 km Inspection
2013-12-06 Ruse 290,000 km Inspection
2013-01-17 Inspection Station 274,000 km Inspection
2010-05-31 FOGGIA 207,000 km Inspection
2005-01-25 PADOVA 71,000 km Inspection
2004-01-09 CARITA' DI VILLORBA 25,000 km Inspection
??? Има ли нещо съмнително според вас? :) Колата я купих юни 2015 на 317к км по табло, в момента е на 360к км пак по табло (не съм навъртял кой знае колко км, имаме още 1 автомобил в семейството).

Извинявам се, ако писанията и питанките ми за колата ми не са в точната тема. :)


В Русе кар, което е в промишлената зона на влизане в Русе от Бяла.

За километрите...горе долу нормално изглеждат 30-40000 на година.
Вземи ключа и талона и отиди на място, за да ти проверят дали имаш действаща акция.
На мен ми смениха и двата бега, защото така си беше по акция.
Тази информация можеше да я вземеш напълно безплатно и от Русе кар.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: Blagoevgrad
Пол: Мъж
Кара: 87 m10
Мечтае да кара: е30 м10 Stroker
Детайли за колата: DSD Blagoevgrad

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от alpina27 » 16 Фев 2018, 18:26

Здравейте, е46 330д 204 коня. Налага се смяна на колянов вал с биели и бутала, наблизо има мотор 184коня та въпроса ми е дали тези части ще влязат в блока на 204 или са коренно различни. Благодаря предварително! :bchug:

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 16 Фев 2018, 23:44

И аз за 330d ама 184 к.с. :
1) Къде се намира номера на мотора за да го зачистя, че другата седмица ще ходя към КАТ и да не ставам на свиня там а и да няма заяждания от тяхна страна. Четох, че е на болока , но от коя страна - от към турбото или от другата и трябва ли да се маха металната кора под мотора за да се види?
2) Мога ли да сваля дебитомера на колата? Днес сменях въздушния филтър при обслужването и видях, че влиза в дебитомера, но не съм сигурен дали него мога да го свяля, понеже ми изглежда като "вграден".
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от G0-SH0W » 19 Фев 2018, 10:09

Здравейте колеги, търся си реглажни болтове за задния мост, че моите са спекли. Намирам само едни, DBK-Dimitrov, не пускам линк, защото не искам да правя реклама. Някой има ли отзиви за тези болтове и можете ли да ми препоръчате къде другаде мога да потърся? Колата е Е46, '99, 328i Touring. Благодаря.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

EDIT: Разреших си проблема, поръчах си от Дару! :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ventsi denev » 21 Фев 2018, 1:02

Привет имам е46 316 компакт 1.8 мотор губеше масло смених гарнитури на капака на главата на картера и на ваносите но забелязах че мотора от доло е отново омаслен казаха ми че гори малко масло.сега като се застуди съм долял 1 л за около 2000км градско не вярвам даго е изгорило всичкото аспухът е леко потъмнял но не съм забелязъл да изпуска син дим като чяло колата не пуши.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 5.01.2013
Пол: Мъж
Кара: г/д най дъртия е36 320i седан
Мечтае да кара: е36 328 турбо купе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от seeya » 23 Фев 2018, 21:19

Някой да се е сблъсквал с клатещите се стъкла на купе преди фейса ? Ако да , може ли малко инфо какво се прави,сменя,натяга ? (няма ядове с джама но като цяло много се клати)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 26 Фев 2018, 9:38

Как така се клатят? Мърдат леко нагоре-надолу, като ги пипаш с ръка, когато са смъкнати донякъде ли?
Може някой водач из механизма да се е оцвъкал - стига да пипа човек, който му разбира, може и да се смени само водач или там която друга част се е оцвъкала. Ако има по-сериозен проблем, може да се наложи целия механизъм да смениш - аз на е46 фейслифт смених за към 100-110лв (разбира се не беше оригинален, но не е и боклук някакъв). Но може да има проблем някакъв и все пак да бачка, и да откаже в най-неподходящия момент - обърни му внимание за всеки случай, за да не те изненада. :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 5.01.2013
Пол: Мъж
Кара: г/д най дъртия е36 320i седан
Мечтае да кара: е36 328 турбо купе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от seeya » 27 Фев 2018, 18:37

Не , клатят се наляво и надясно без значение в какво положение са. Механизма не закача , не опира и т.н. просто когато отворя вратата самите стъкла не стоят стегнато е всеедно има луфт м/у уплатнението. Иначе си се прибират нагоре , но незнам дали някои ден няма да спрат.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.02.2018
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Emphoze » 28 Фев 2018, 20:22

Здравейте колеги,
Искам да попитам някой слагал ли е скоростна кутия (за е46 става въпрос) от м57 на м54 (тоест от 330д на 330и примерно).. Пасва ли всичко? кутията към блока знам, че става. шлиците? съединител? кардана? кое може да не пасне?

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 26.08.2017
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Jelevvvz » 09 Мар 2018, 16:05

Здравейте, искам да Ви попитам един въпрос.
Имам следната ситуация с "комфорт модула" (предполагам).
Преди колата я заключвах от ключа и ако задържа затваряше прозорците (което си е фабрична екстра), съответно при отключване и задържане на бутона ги отваря.
Сега при отворени прозорци и натискане на бутона за закл. ги затваря без да задържам, дори и след излизане от обхват на дистанционното.
Но пък при отключване, не иска да отвори прозорците, без значение задържам ли бутона или не.
Предполагам един от модулите (централно/прозорци) нещо е бъгнал. Нямам други проблеми с отваряне или затваряне на прозорците или евентуално с акумулатора.
Моля да споделите ако някой е имал подобен проблем и проблем или е изобщо, понеже лично на мен дори ми харесва така да ги затваря.
Нямам фабрична/китайска аларма и нищо не съм пипал по тази система.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 316 ti

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ventsi denev » 10 Мар 2018, 15:42

Привет имам въпрос относно потракване в предницата.Колата е 316 компакт 2002г 1.8л като я купих от германия човека ме предупреди че има леко потропване от пред при ниска скорост помислих че е шарнирен болт.Закарах я в сервиз огледаха я имаше минимален луфт в единия носач друго всичко изглеждаше на ред смених и двата носача с нови предницата стана стегната но след 2-3 дни потропването се появи отново.Забелязах че когато навия волана докрай след това при първоначален опит да го върна все едно закача някъде и трябва по серьозно да напъна или да помръдна колата за да се изправи волана. Хидравличната течност си стои на едно ниво не я губи.Ако някой е запознат с този проблем моля мнения.

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook