Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от VladiE » 28 Яну 2018, 19:43

Chikone написа:Здравейте,
Може ли някой да ми обясни на какво се дължи това? Маслото е сменено преди 5000км. Марката няма да я спомена умишлено. Тази промяна я забелязах още при първите 500км, но сякаш "зимата" влоши нещата. Предварително ви благодаря!


Имаш антифриз в маслото.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 28.01.2018

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от musito98 » 28 Яну 2018, 20:09

Здравейте колеги искам да питам дали някой може да има представа от какаво е този проблем та колата е bmw e46 320d 136k ръчка с гуми 195/65/15 та наскоро смених двигателя понеже предишния скъса коляновия вал преди колата беше с среден разход 5,7 а сега е 9,5 на 100км при нормално каране и на 120 има едно замисляне преди да се наеме чак като пусна и пак натисна газта тогава се наема от какво може да е това някакви идеи ?

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Spit-Fire » 28 Яну 2018, 22:33

Chikone написа:Здравейте,
Може ли някой да ми обясни на какво се дължи това? Маслото е сменено преди 5000км. Марката няма да я спомена умишлено. Тази промяна я забелязах още при първите 500км, но сякаш "зимата" влоши нещата. Предварително ви благодаря!


Конденз в маслото. Ако колата се кара само в града на къси разстояния - ок е. Изкарай я извън града за 10-20 км. и ако не се оправи , тогава е проблем.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от VladiE » 29 Яну 2018, 11:38

Spit-Fire написа:
Chikone написа:Здравейте,
Може ли някой да ми обясни на какво се дължи това? Маслото е сменено преди 5000км. Марката няма да я спомена умишлено. Тази промяна я забелязах още при първите 500км, но сякаш "зимата" влоши нещата. Предварително ви благодаря!


Конденз в маслото. Ако колата се кара само в града на къси разстояния - ок е. Изкарай я извън града за 10-20 км. и ако не се оправи , тогава е проблем.


Ако и на щеката имаш колега, направо си е за гарнитура.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.02.2016
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 320i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Николай23 » 29 Яну 2018, 15:32

Колеги, багажника ми е крив и не се затваря както трябва, може ли съвет къде в Пловдив или евентуално как да го оправя ? http://picbg.net/img.php?file=5cf6855e2e01f22c.jpg http://picbg.net/img.php?file=e33a0f7cee8a0bf5.jpg http://picbg.net/img.php?file=aa0382d22311805c.jpg http://picbg.net/img.php?file=e3b54d364bba78a9.jpg

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 15.04.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Chikone » 29 Яну 2018, 18:26

Благодаря на всички за отговорите.
Майстора твърди, че е конденз именно защото я карам ва кратки разстояния и е на газ/бензин. Това ми е трета кола на газ/бензен и единствената с такав проблем. Според мен също е от смесването но масло и автифриз, защото антифриза ми намалява и доливам периодично.
Тъй като е "много зает" се съгласих да почисти двигателя и да смени маслото, след което "да наблюдаваме" колата.
Принципно не съм фен на отлагането на решението, но в случая нямам избор.

Още веднъж благодаря на всички отговорили.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 11.07.2013
Пол: Мъж
Кара: 320i '02
Мечтае да кара: F30 & F35 ;)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от MindControl » 29 Яну 2018, 21:25

Здравейте колеги ! Имам проблем с парното . Работи когато си иска но по-точно на -2 не работи ,на +32 пак не работи . Сутринта днес го пуснах на -2 нещеше , одеве следобяд на +15 тръгна та чак и бритона ще ми отвее. Лятото съответно на климатик в жегите ту спираше ту тръгваше . Реших да сменя таралежа понеже цяла седмица беше спряло и не тръгваше . Уви. Смених таралежа и пак същите мизерии ми прави . Та щом външната температура му пречи ,моля за идеи какво да направя и от къде може да е проблема ?
Ние не караме бързо ,просто летим ниско !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 29 Яну 2018, 21:36

MindControl написа:Здравейте колеги ! Имам проблем с парното . Работи когато си иска но по-точно на -2 не работи ,на +32 пак не работи . Сутринта днес го пуснах на -2 нещеше , одеве следобяд на +15 тръгна та чак и бритона ще ми отвее. Лятото съответно на климатик в жегите ту спираше ту тръгваше . Реших да сменя таралежа понеже цяла седмица беше спряло и не тръгваше . Уви. Смених таралежа и пак същите мизерии ми прави . Та щом външната температура му пречи ,моля за идеи какво да направя и от къде може да е проблема ?

Щом си сменил таралежа, остава вентилатора да е повреден.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 11.07.2013
Пол: Мъж
Кара: 320i '02
Мечтае да кара: F30 & F35 ;)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от MindControl » 29 Яну 2018, 21:40

DoesNot написа:
MindControl написа:Здравейте колеги ! Имам проблем с парното . Работи когато си иска но по-точно на -2 не работи ,на +32 пак не работи . Сутринта днес го пуснах на -2 нещеше , одеве следобяд на +15 тръгна та чак и бритона ще ми отвее. Лятото съответно на климатик в жегите ту спираше ту тръгваше . Реших да сменя таралежа понеже цяла седмица беше спряло и не тръгваше . Уви. Смених таралежа и пак същите мизерии ми прави . Та щом външната температура му пречи ,моля за идеи какво да направя и от къде може да е проблема ?

Щом си сменил таралежа, остава вентилатора да е повреден.


Благодаря колега за отзива ! Това ще е следващото нещо ,което ще проверя но преди това реших да попитам тук . Нещо друго например маса ,кабел някъде букса ... ако някой е имал подобен проблем да ме насочи . Когато е студено таблото леко потъмнява и осветлява на етапи . Би ли могло да е лоши връзки някаде зад табло или релета та това да оказва влияние някаде за по силни токове като за парното например ?
Ние не караме бързо ,просто летим ниско !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 21.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 330ci
Мечтае да кара: e46 M3, e92 M3

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AsenD » 30 Яну 2018, 10:39

azkompira написа:
Kurtov написа:
azkompira написа:Здравейте, някой може ли да ми каже в багажника на Е 46 xi комби може ли да влезе резервна гума с джанта 17 цола, или само "патерица"
?


Тя и патерицата е 17 цола.

Патерицата нали е по-тънка. Въпросът ми е дали джанта стил 44 примерно дали ще влезе.


На купе влиза идеално в легена, предполагам, че и на комбито ще е така. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от acidburn-525tds » 07 Фев 2018, 8:56

Колеги, каква е логиката като налея антифриз до средата или на максимум всеки път да тече 100-150 грама и после си остава на едно и също ниво? Колата си загрява нормално, нямам проблем с парното. Не мога да разбера от къде тече точно, защото имам кора под двигателя, но ми направи впечатление, че по водната помпа има антифриз.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 07 Фев 2018, 16:54

Колеги, кой сайт за проверка на ВИН ползвате? На www.vindecoderz.com може ли да се вярва?
Сайта по моя ВИН засича колата на някакви км, но не казва това до коя година е, както и вади някакви подробни репортове, но за тях иска кеш суми от албуми. Актуален сайт за проверка ли е, или ако не - кой е такъв?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от acidburn-525tds » 07 Фев 2018, 17:06

hitar_potar написа:Колеги, кой сайт за проверка на ВИН ползвате? На http://www.vindecoderz.com може ли да се вярва?
Сайта по моя ВИН засича колата на някакви км, но не казва това до коя година е, както и вади някакви подробни репортове, но за тях иска кеш суми от албуми. Актуален сайт за проверка ли е, или ако не - кой е такъв?

Аз използвам този : https://www.realoem.com/bmw/select.do

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hitar_potar » 07 Фев 2018, 17:17

acidburn-525tds написа:Аз използвам този : https://www.realoem.com/bmw/select.do

За какво ми е този? Това не е ли нещо като каталог за части?
Аз колата я имам вече малко над 2.5 години и дето се казва, знам кво й има и от кво се нуждае.
Искам обаче да намеря някакво инфо за миналото й - гореспоменатия от мен сайт ми казва, че колата е засечена на 213к км, ама кога - не се знае. При мен на таблото е на 360к км. Стана ми интересно и какви подробни репортове могат да излязат - свети там нещо в червено, но ми свидят 15 долара, без да съм сигурен, че не ги давам на вятъра. :)

ЕДИТ: Явно не си заслужава парите - при последователно въвеждане на ВИНа няколко пъти ми вади различен пробег на колата, отново без инфо за година - играем си на "тука има, тука нема"....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от acidburn-525tds » 07 Фев 2018, 18:21

Грешката е моя, не съм разбрал за какво питаш точно.
Ето този сайт показва срещу 4,50 евро
http://www.auto-records.com/

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook