Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 24 Яну 2020, 16:34

Здравейте колеги.
Нормално ли е шофьорската седалка да се движи напред-назад доста по-малко от пасажерската седалка на е46 фейслифт седан ?
Смисъл такъв, хода и е доста по-къс ?
Релсите се бяха запекли сигурно от мръсотия, та им пръснах малко wd40 и тръгнаха, но не знам, дали е нормално това поведение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от txl » 25 Яну 2020, 0:00

Kurtov написа:Здравейте.
Искам да попитам, ако може някой колега, който има предна разпънка на бомбетата на е46 седан дизел, дали може да ми прати размерите, за да си изработя такава ?
Поздрави!


Моят съвет е - не се занимавай с глупости :)
http://news.bimmerworld.com/is-a-strut-brace-worth-it/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от txl » 25 Яну 2020, 0:09

v_p_m написа:Колеги 2 въпроса (м54б30):

1- клапата която се намира в 2-рата цев на крайното гърне в какво положение трябва да седи при изгасен мотор , отворена или затворена ?

Отворена.

v_p_m написа:2- маркуча на снимката (с по-голямо ф) , въпросната клапа ли у-ва, ако да мога ли да го затапя без да набие някакви грешки или да влоши работата на мотора ?
82106573_153990456021055_7725410859895226368_o.jpg

Отива в т.нар. suction jet pump, откъдето тръгва вакуумът за сервото на спирачките.
Вакуумът за клапата на аспуха тръгва от задната стрна на смукателния колектор - където има два щуцера 3.5мм и един 7мм. Единият 3.5мм е за нея. Оттам отива в резервоар за ваккум, оттам тръгва тръбичка, която отива до багажника, там е електромагнитния клапан, който пуска и сприра вакуума, оттам има пак маркуч до вакуум камерата на клапата. Аз лично бях много доволен след като си я оправих клапата да работи и колата да не бучи докато стои на място :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от txl » 25 Яну 2020, 0:11

Kurtov написа:Здравейте колеги.
Нормално ли е шофьорската седалка да се движи напред-назад доста по-малко от пасажерската седалка на е46 фейслифт седан ?
Смисъл такъв, хода и е доста по-къс ?
Релсите се бяха запекли сигурно от мръсотия, та им пръснах малко wd40 и тръгнаха, но не знам, дали е нормално това поведение.


Назад се движат еднакво. Напред - подът и тунелът на Х-а е различен - но въпреки това мисля, че пак се движат еднакво. Не съм забелязал разлика. Мога да проверя.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kurtov » 25 Яну 2020, 0:19

txl написа:
Kurtov написа:Здравейте колеги.
Нормално ли е шофьорската седалка да се движи напред-назад доста по-малко от пасажерската седалка на е46 фейслифт седан ?
Смисъл такъв, хода и е доста по-къс ?
Релсите се бяха запекли сигурно от мръсотия, та им пръснах малко wd40 и тръгнаха, но не знам, дали е нормално това поведение.


Назад се движат еднакво. Напред - подът и тунелът на Х-а е различен - но въпреки това мисля, че пак се движат еднакво. Не съм забелязал разлика. Мога да проверя.


Ще съм изключително благодарен, ако провериш.
При мен шофьорската се движи много малко и опира за разлика от пасажерската, която има много по-голям ход.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от txl » 25 Яну 2020, 23:50

Шофьорската има съвсем малко по-малък ход напред от пасажерската. Разликата е не повече от 2см.
Когато е максимално напред, отзад се виждат болтовете, с които долните части от релсите са завити в пода. Провери дали са достъпни тези болтове, когато е максимално напред седалката.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 17.09.2019
Пол: Мъж
Кара: 328ci & 318i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BMW_ivant » 27 Яну 2020, 16:55

Здравейте колеги! Имам въпроси свързани с уплътненията на задните стъкла на Е46 купе преди фейса. Моите са доста напукани и определено имат нужда от подмяна. Въпросите са:
Някой от вас сменял ли е такива уплътнения, може ли да сподели стъпка по стъпка как мога сам да направя такава замяна?
Има ли други алтернативи освен оригиналните уплътнения? Така като гледам номенклатурните номера от RealOEM и какви цени излизат в ДАРУ, ще бъде доста солено начинание...

Всяко мнение по темата би било полезно. Мерси предварително :)

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от HackeD » 28 Яну 2020, 10:53

BMW_ivant написа:Здравейте колеги! Имам въпроси свързани с уплътненията на задните стъкла на Е46 купе преди фейса. Моите са доста напукани и определено имат нужда от подмяна. Въпросите са:
Някой от вас сменял ли е такива уплътнения, може ли да сподели стъпка по стъпка как мога сам да направя такава замяна?
Има ли други алтернативи освен оригиналните уплътнения? Така като гледам номенклатурните номера от RealOEM и какви цени излизат в ДАРУ, ще бъде доста солено начинание...

Всяко мнение по темата би било полезно. Мерси предварително :)


Потърси запазени втора употреба от кола на малко километри(намират се ), иначе се залепят с двойно лепящо, сваляш почистваш добре, и като тръгваш да лепиш внимално вкарваш първо под голямата лайстна хубаво да влезне под нея, защото ако не я вкараш добре ще стърчи от другата страна. Добре почистено и обезмаслено и хубаво двойно лепящо. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AvoyzeN » 01 Фев 2020, 19:30

Здравейте колеги, каква е ролята на кантара в пасажерската седалка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от VladiE » 01 Фев 2020, 19:43

AvoyzeN написа:Здравейте колеги, каква е ролята на кантара в пасажерската седалка.
Изключва пасажерския еърбег когато липсва пътник или има бебешко кошче на седалката.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 6.05.2017
Местоположение: Хасково/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330i M Sport
Мечтае да кара: със софийска регистрация

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от AvoyzeN » 01 Фев 2020, 22:04

Ако се спре софтуерно, как стоят нещата с airbaga.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 02 Фев 2020, 12:07

Колеги, можете ли да ми кажете за Е46 комби, не ми подгрява задното стъкло, къде мога да търся проблема? Бушоните в жабката са ок, реотаните отзад са ок, къде другаде може да се крие проблема, съответно как да го намеря?
Благодаря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 28.06.2008
Местоположение: София

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от inspite » 03 Фев 2020, 14:53

swetlioo написа:Колеги, можете ли да ми кажете за Е46 комби, не ми подгрява задното стъкло, къде мога да търся проблема? Бушоните в жабката са ок, реотаните отзад са ок, къде другаде може да се крие проблема, съответно как да го намеря?
Благодаря.

По какво съдиш, че не работи. Не усешащ топлина с ръка или не ти изчиства запотен прозерец/не размразява. Когато го пуснеш (подгрева на стъклото) чуваш ли щракане отзад от релето.Чува се отчетливо на тихо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 642
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от ivanski_2 » 03 Фев 2020, 15:29

AvoyzeN написа:Ако се спре софтуерно, как стоят нещата с airbaga.


Работи си без проблем при удар.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от swetlioo » 04 Фев 2020, 7:35

inspite написа:По какво съдиш, че не работи. Не усешащ топлина с ръка или не ти изчиства запотен прозерец/не размразява. Когато го пуснеш (подгрева на стъклото) чуваш ли щракане отзад от релето.Чува се отчетливо на тихо.


Не размразява стъклото, когато има лед по него. Не съм чувал да щрака релето. На климатроника си свети диода, на бутона за подгрева. Къде се намира релето при комбито и как се замерва, за да съм сигурен работи ли или не?

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook