Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: kakvoto nabaria
Мечтае да кара: samolet :P
Детайли за колата: super traktor 320d

Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от plastic » 17 Ное 2017, 13:17

Здравейте колеги подариха ми стъкла от китай и реших да ги сменя старите вчера.Но днес забелязах лек конденз в единия след като покарах дъжда :( Стъклата са точни по гуменото уплътнение и и щипките са на точното място може би някъде бяха хлабави щипките. Фара не помръдваше и грам доста се пробвах да видя дали се клати на горе надолу и на ляво и дясно нещото което не направих е да почистя гумените уплътнения което прочетох сега във форума но всеки казва различни неща в постовите си !!!
Ще съм ви благодарен ако споделите с точност какво да направа за да ги уплътня по добре без да слагам силикон на целите стъкла
това е моя проект които направих след като ми подариха стъклата
http://prikachi.com/images.php?images/705/9223705f.jpg

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от mu6a4 » 17 Ное 2017, 13:55

Колега идеята със силикона лично на мен не ми харесва също, за това те съветвам да не ги лепиш. Това че на места щипките на стъклата са били хлабави може да е проблема. Понеже се свалят сравнително лесно, може да опиташ да го свашиш въпросното стъкло и да видиш дали натиска уплътнението навсякъде хубаво. Внимавай ако тръгнеш да го чистиш отвътре защото лесно се надира, нищо че е ново.

PS: каква се води марката на стъклата ако не е тайна?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: kakvoto nabaria
Мечтае да кара: samolet :P
Детайли за колата: super traktor 320d

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от plastic » 17 Ное 2017, 14:09

нямат марка стъклата от Китай (Имитация на БОШ мога да ти пратя линк на лично от кадето са го поръчали) на другия фар пак имаше хлабави но няма конденз но като се замисля май уплътнението беше доста мръсно не видях добре мой познат ги постави Мисля да ги изсуша със сешоар и може с микрофибърна да мина леко но проблема май е с какво да изчистя уплътнението без да го скапам!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от DoesNot » 17 Ное 2017, 14:18

Задължително почистваш гуменото уплатнение и го размачваш с отверка примерно защото се вдървява. Аз слагам и по една торбичка силика гел отзад във фара (от тези дето слагат в обувките) за всеки случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от nikola59 » 17 Ное 2017, 16:42

На DEPO стъклата вървят с нови уплътнения, ако имате късмет. :mhihi: Продават се и оригинални. Със стари уплътнения и китайски стъкла уплътняването едва ли ще стане. А със силикон или друго при следващото сваляне ще е малко трудно....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от EH0260BB » 17 Ное 2017, 17:21

Моите фарове ги освежих преди почти 4години (седан, преди фейса!!!):

- стъкла Bosch / AL (на кутията им пише Bosch, а на стъклата пише AL тоест Automotive Lighting) - 2бр. х 40лв.
Това са партномерата им:
- 1305621747 за ляво
- 1305621748 за дясно

Едното е произведено в Германия, другото в Полша, но са 1:1 с оригиналните които свалих.

- уплътнения оригинални - 2бр. х 35лв.

- облепване стъкла с фолио 3М - 2бр. х 10лв

Доволен съм от стъклата и от цената им. Само малко се понабутах с уплътненията :mhihi:....

DSC09339.JPG

DSC05641.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
40345

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от MMG » 19 Ное 2017, 19:28

EH0260BB написа:Моите фарове ги освежих преди почти 4години (седан, преди фейса!!!):

- стъкла Bosch / AL (на кутията им пише Bosch, а на стъклата пише AL тоест Automotive Lighting) - 2бр. х 40лв.
Това са партномерата им:
- 1305621747 за ляво
- 1305621748 за дясно

Едното е произведено в Германия, другото в Полша, но са 1:1 с оригиналните които свалих.

- уплътнения оригинални - 2бр. х 35лв.

- облепване стъкла с фолио 3М - 2бр. х 10лв

Доволен съм от стъклата и от цената им. Само малко се понабутах с уплътненията :mhihi:....

DSC09339.JPG

DSC05641.JPG


:OT: Ако имаше оригинални и за Х3 щеше да е супер, че едното ми има микропукнатини.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от SlackLine` » 19 Ное 2017, 20:40

По добре не ги слагай, китайските за едно лято няма да пожълтеят, ами направо ще се стопят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Поставяне на нови стъкла на фаровете!!

Мнение от гумата » 21 Ное 2017, 19:49

Колега, има рецепта на пластмасата, която в едни случаи пожълтява, а в други кара с години. Има един пловдивски магазин, който продава холандски "стъкла, които са добри, но на цена около 100 едното. Тях бих ползвал. Виж в сайта на autopro.bg.
Аз свалях моите и след монтажа пак отварях, за да прилепа по- силно на ръка стъклото в основата. Много внимателно се пипа, за да не се скъса. Уплътнението леко го натиснах да се закръгли, защото от образувалия се канал остава дупка, през която влиза въздух, който при промяна на температурата става конденз и влага. Много внимателно се гледа как се притиска после се притиска горе към всеки щифт.
Гледах равнината на основата как допира рефлектора.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook