Странно поведение на пътя

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3-ка Black Edition
Мечтае да кара: много неща...
Детайли за колата: много черна....

Странно поведение на пътя

Мнение от PiMPi » 06 Ное 2017, 17:37

Здравейте, от сравнително скоро имам Е46 купе. Има следното много странно поведение на пътя - както си караш направо без завои без нищо се усеща едно все едно волана ти помръдва леко ту наляво ту надясно и трябва до компенсираш с волана леко и това е супер дразнещо. Отделно че ми създава усещане, че колата е нестабилна. Беше на майстор за предница - смениха се части, мина и реглаж и пак го има. Малко по-малко ама го има. Някой имал ли е подобен проблем и евентуално идея от къде може да идва това ? Криви гуми ? Криви джанти ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от indexhtml » 06 Ное 2017, 17:46

И аз го имах този проблем(320d комби) и вчера смених предните носачи и тампоните,после реглаж на преден и заден мост и колата заспа :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3-ка Black Edition
Мечтае да кара: много неща...
Детайли за колата: много черна....

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от PiMPi » 06 Ное 2017, 17:51

Ми колата беше на майстор уж няма нищо за сменяване повече нито отпред нито отзад, минах реглаж на преден и заден мост и пак същото...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от Knoxville_ » 06 Ное 2017, 17:57

По принцип никой път не е нито идеално прав, нито идеално равен. В България такъв път може и да съществува, но не нарочно, а от некадърност. :D
Искам да кажа, че ако дърпането не е само в една посока и си резивирал всичко, както си описал, проблемът е в неравностите по пътя. Особено ако караш с по-широки гуми от предписаните, а дори и с такъв размер да е. Бих търсил проблем само, ако ми дърпа на една страна и то осезаемо.
:ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.03.2016

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от indexhtml » 06 Ное 2017, 17:59

Ходих в 4 сервиза преди това и само в 1 познаха верния отговор...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от barty » 06 Ное 2017, 18:13

Залагам на гуми или джанти
:yes:

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от Bavarcho » 06 Ное 2017, 18:57

Отзад моста гледал ли си го как е?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Ное 2017, 20:54

Тампоните на предните носачи са много важни, защото те понасят цялото завъртане на носача около вътрешния му шарнир. Рейката също ако има луф може да създава чувство за нестабилност, или по-скоро трудно държане на права линия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от Vanqu1sh » 07 Ное 2017, 0:50

Dirty M5 driveR написа:Рейката също ако има луф може да създава чувство за нестабилност, или по-скоро трудно държане на права линия.

Май е чест проблем при е46.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от VladiE » 07 Ное 2017, 9:10

От шарнирите е. Имах подобен проблем миналата зима и също писах подобна тема тук. Димитроф ме насочи правилно и причината за подобно поведение е в шарнирите (а аз си бях наумил че имам луфт в рейката).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3-ка Black Edition
Мечтае да кара: много неща...
Детайли за колата: много черна....

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от PiMPi » 07 Ное 2017, 9:46

И аз си мислех за рейката.. Другата събота ще ходя да слагам зимните гуми и ще видим джантите и гумите дали са криви, но ако се окаже, че не са те не знам какво да гледам. Иначе точно тампони на носачите сменява майстора уж по предницата. Заден мост уж го гледа имало тампон или тампони там за смяна ама вика карай да мине зимата и тогава. Шарнири ако са не би ли трябвало да ги види ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от pimpo » 07 Ное 2017, 10:02

Подобно поведение имах и аз. Опитвам се да карам направо, а колата се "люшва" ту наляво то надясно. Просто не можех да държа волана в една позиция, а непрекъснато компенсирам някакъв луфт. Всичко това беше едва забележимо, но като си познавам колата, няма как да не го усетя.
При мен причината беше хлабава биалетка. Беше се развалила резбата на един от болтовете и имаше доста голям луфт, който обаче двама майстори не успяха да намерят! Та чак третия, като му натъртих 16 пъти за този ефект, се усети и специално обърна внимание на това и намери проблема. Сходен би бил ефекта ако тампоните на стабилизиращата щанга са се сплескали. Тогава не хлопа, но щангата мърда радиално и оттам не стабилизира прецизно.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 215
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3-ка Black Edition
Мечтае да кара: много неща...
Детайли за колата: много черна....

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от PiMPi » 07 Ное 2017, 10:43

Точно за тези тампони стана дума, че давали тоя ефект и щяло да се оправи като се сменят и затова ги сменихме, но ефекта още го има вярно по-малко ама го има. Освен сега да събера всичко от тази тема и пак да ходя до майстора и да проверим всички вероятности описани тук.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.05.2012
Пол: Мъж

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от aroren » 30 Ное 2017, 19:50

така нареченото "сеене" шофиране в прав участък се получава най вече от хлабини в рейката. при мен се регистрираше при рязко въртене на волана в едната и другата посока ,дори се чуваше и чукане . обирането на луфта с регулиращия болт не дава ефект. след разглобяване видях , някой "германец" е спестил смазката в областта на пиньона и рейката . след пробег от 250 х. км. в този участък има износване. завъртях пиньона на 180 градуса. обилно смазване и монтаж. ефекта е поразителен . носачите ми не сменяни досега. естествено , че имат хлабини . десния заден тампон на носача беше разбит и го смених с българси на DBK DIMITROV . определено е по мек левия оригинал . стабилността се влоши при завой и маневра при изпреварване. за полиуретановите има противоречиви отзиви , но ще го пробвам и него . ще направя сравнение с левия .

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Странно поведение на пътя

Мнение от BukToP » 01 Дек 2017, 9:19

Ако гумите са 225 или нагоре се получава точно това. Ако имаш възможност да сложиш само за пробата някои по малки - 205, 195 - покарай малко, ако го има пак - вече търсиш проблем по окачване, рейка, и т.н. ако изчезне с малките гуми - свиква се с това трябва малко време ;)

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook