разширителен съд

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

разширителен съд

Мнение от ilia1984 » 05 Ное 2017, 16:30

Здравейте спука ми се разширителният съд , какъв да взема оригинален или афтърмаркет ? Ако е афтърмаркет каква марка ?

Колата е e46 318i M43TU. Колебая се м/у оригинален bmw, febi или hella/behr.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: разширителен съд

Мнение от DoesNot » 05 Ное 2017, 17:29

Оригинален :yes: За да не се налага да го сменяш пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: разширителен съд

Мнение от dr.peshev » 05 Ное 2017, 17:49

Провери защо се е спукал!Не винаги е от старост.Най-често перката не работи на всички скорости.Намери причината за високото налягане, защото разш.съд е слабото звено в системата!Ако капачката не изпусне, се пука съда!Марката според мен не е толкова важна!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: разширителен съд

Мнение от ilia1984 » 05 Ное 2017, 17:50

DoesNot написа:Оригинален :yes: За да не се налага да го сменяш пак.


И аз така си мислех но все пак БМВ не правят казанчета някой дали знае кой точно ги произвежда?

dr.peshev написа:Провери защо се е спукал!Не винаги е от старост.Най-често перката не работи на всички скорости.Намери причината за високото налягане, защото разш.съд е слабото звено в системата!Ако капачката не изпусне, се пука съда!Марката според мен не е толкова важна!



Като причина предполагам че сипах повече антифриз и за това...от скритото меню колата си държеше нормални градуси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: разширителен съд

Мнение от dr.peshev » 05 Ное 2017, 17:55

Значи капачката ти не работи и ще спукаш и новия!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: разширителен съд

Мнение от veskot » 05 Ное 2017, 19:18

Провери перката както са ти казали. Аз сложих оригинално и за 4 години го прецаках заради неработещи степени на перката . Установих го по трудния начин. След това сложих афтърмаркет майле , но и друго да сложиш по късно започват проблеми с поплавъка му. При мен след година поплавъка се е пробил и показва ниско ниво . Ако ти е интересно тук има дисекция на афтермаркет. http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=501999

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: разширителен съд

Мнение от Фидел Кастро » 05 Ное 2017, 20:47

От неоригиналните имам доверие единствено и само на BEHR-HELLA, но конкретно при теб разликата в цената с оригинала не е голяма. Тоест и аз съм за оригинала! :yes:
Не забравяй, че с истински оригинални части, но само по поръчка работят Ауто+, Ауто1, Елиткар и още някои от веригите за авточасти. Ауто+ много често имат даже складови наличности в склада на Околовръстното до разклона за Лозен.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: разширителен съд

Мнение от dr.peshev » 05 Ное 2017, 21:12

Ако капачката работи няма как да сипеш "повече" атифриз!аПроблемът не е в казанчето!Ще спукаш и новото
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: разширителен съд

Мнение от Denmark » 05 Ное 2017, 21:29

колегата dr.peshev много правилно ти казва за капачката.

Провери перката дали работи правилно и си смени казанчето и капачката (аз препоръчвам с оригиналните на BMW). В долната част на казанчето е и датчика за нивото на охл. течност. Може евентуално и него да го смениш, така ще си сигурен, че проблемите с казанчето са ти решени за дълго време напред. По-натам водна помпа и термостат :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: разширителен съд

Мнение от ilia1984 » 05 Ное 2017, 22:02

dr.peshev написа:Ако капачката работи няма как да сипеш "повече" атифриз!аПроблемът не е в казанчето!Ще спукаш и новото


Преди 4 години смених капачката с нова оригинална едвали ще е от нея.Интересното е че се счупи близо до ръба имаше и клип на подобни счупвания на същото място.

Фидел Кастро написа:От неоригиналните имам доверие единствено и само на BEHR-HELLA, но конкретно при теб разликата в цената с оригинала не е голяма. Тоест и аз съм за оригинала! :yes:


По принцип разликата за мен е по голяма тък като на оригиналните части имам само 15% отстъпка и BEHR-HELLA ми излиза доста по евтино, но не знам дали те са производителите на оригиналните казанчета

veskot написа:Провери перката както са ти казали. Аз сложих оригинално и за 4 години го прецаках заради неработещи степени на перката

Колега моето оригиналното което се счупи е на 7 години/80 000км ако изкара 4 години пак е добре.

от скритото меню си подържаше 105-106-107 градуса ако е прецакана перката ще качи по големи градуси.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: разширителен съд

Мнение от ivoaudi » 06 Ное 2017, 1:13

Много подценяват колегите опасността и последствията от сипването на повече антифриз, както си направил. Именно този факт ти е спукал казанчето и проблема не е в лоша капачка. Не казвам, че е лошо да провериш степени на перката и всичко друго наред по охл. с-ма, но ако си сипал "достатъчно повече" антифриз, клапана в капачката не може да свари да компенсира налягането и в доста от случаите следва гръм!

Въпросният клапан в капачката работи бързо с газови флуиди, тоест дойде ли непредвиден момент да изпуска течност, баш си играе ролята на тапа!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: разширителен съд

Мнение от ilia1984 » 06 Ное 2017, 15:19

Все пак някой знае ли коя фирма произвежда оригиналните КАЗАНЧЕТА?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: разширителен съд

Мнение от 320 2.2 » 06 Ное 2017, 21:16

При е46 оригиналните части са behr hella при мен всичко е behr hella ,вземи behr hella но от магазин за авто части ще е в пъти по евтин .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 11.04.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: BMW

Re: разширителен съд

Мнение от ilia1984 » 07 Ное 2017, 8:00

320 2.2 написа:При е46 оригиналните части са behr hella при мен всичко е behr hella ,вземи behr hella но от магазин за авто части ще е в пъти по евтин .

ОК мерси колега

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: разширителен съд

Мнение от ivoaudi » 07 Ное 2017, 14:25

Карах и с полско и с тайванско и с оригинално казанче. Всички издържаха грубо по около 80 100к, не намирам каквато и да е сериозна разлика м-у различните марки, а истерията около оригиналните, дето били топ качество съвсем ми е безпредметна. Като допълня, че пластмасите и гумите около двигателите на бмв наппследък са направо леш, съвсем пък не разбирам двойните и тройни цени на оригиналните части. Просто мнение
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook