Съединител тракане при потегляне

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от NikVanov » 11 Яну 2018, 19:19

Мисля, че първа и задна нямат синхронизатори и при движеща се кола не могат да се включат лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от aktros » 11 Яну 2018, 19:50

Моята въпреки , че маховика е АУТ скоростите влизат супер лесно така , че според мен не трябва да влизат трудно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от NGneer4eto » 11 Яну 2018, 20:01

VladiE написа:Здрасти колега,
и аз имах претрисане след смяната с новия маховик и съединител, но е нормално докато се напаснат. Мен обаче все още ме мъчи трудното влизане на първа при ниска скорост. Трябва да съм почти спрял за да успея да я вкарам. Това което си сменил пластмасовото е опората която избутва вилката и от там аксиалния лагер. Новите опори са стоманени и се сменя задължително щом свалиш кутията, както и семеринга на вала, че даже и самата вилка. Аз смених всичко наред, също и тампоните на кутията и маслото на кутията. Ти проблем с първа предавка имаш ли?


Сега на място първата влиза доста по-добре, но пак има случаи да запъва леко. Доста по-рядко де. При движение много рядко я включвам, защото обикновено е трудно и отвикнах. В интерес на истината последните месеци започнах, защото ми друсаше много съединителя на втора на ниска скорост, но сега почнах пак да се уча с повече полусъединител. Удивих се, че сега от първа на втора вече нямам никакво запъване, пристъргване и т.н. Може би съвсем леко, но доста по-рядко. От 2-ра на 3-та обаче си остана малко по-трудничкото вкарване на скоростта. Като цяло усещането е доста по-приятно. Ще си направя експеримент с първата за проверка.
Забравих да спомена в предишния пост, че преди около 20-тина хиляди км си махнах CDV-клапана. Оттогава почнаха една идея по-леко да влизат скоростите, но съединителя стана доста непредвидим. Имаше случаи, в които отлепяше доста рязко и друсаше напред назад. Съчетано с хроничното тупкане ефектът беше неприятен. Та сега си мисля, дали това премахване на клапанчето не е спомогнало за прецакване на маховика и лагера и оная пластмаса? Бях чел, че този CDV се слагал точно по тази причина- да предпазва съединителя от удари. А не са били малко случаите, когато съм тръгвал по-агресивно. Даже сега ми се въртят едни щури идеи дали да не го върна обратно това CDV, за да не прецакам и новия маховик. :paranoid: . Може и да разпробия малко отворчето на 2мм примерно да стане нещо средно. При вас какви за впечатленията? Има ли някой навъртял безпроблемно 50-60 000 км без това клапанче?

Това клипче е интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=EAYAMIjIu3I
Обясняват за скоростната кутия на М3. По принцип едва ли се различава особено от нашите. Но казват за синхронизаторите, че хронично се прецакват при някакви километри и това не е проблем от неправилна експлоатация, а на самата кутия. Лошото е, че синхронизаторите, доколкото знам не се продават като резервна част и трябва да се сменя кутията, ако искаш всичко да влиза перфектно. За сравнение - на Пасат 2007-ма TDI на 270 000 км и скоростите влизат перфектно, без абсолютно никаква съпротива. А до сега не съм се качвал на БМВ, на което да влизат добре. Даже на Е46 320д, което беше на 130 000 реални скоростите влизаха много трудно, особено втората. Явно си е проблем на марката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от aktros » 11 Яну 2018, 20:28

Колега повярвай ми моята е на 420000 км. скоростите влизат супер леко въпреки , че пак казвам демпфера ми е за смяна.Досега три е46 смених 330д 320д 136 а сега карам 320д 150 също няма проблем със скоростите и все механични кутии :roll:

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook