Съединител тракане при потегляне

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Съединител тракане при потегляне

Мнение от delx » 22 Окт 2017, 17:41

Привет,

Тези дни се появиха едни симптоми при тръгване на 1ва скорост точно между полусъединител и момента, когато захапе 1ва скорост отдолу се чува едно тракане. На място при натистнат съединител няма проблем. Интересно че тракането май се усилва, ако волана е завъртян, но може и да ми се е причуло. Говорят ли ви нещо подобни симптоми?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от cmdkick » 23 Окт 2017, 10:43

На място при натиснат до доло ли няма или пак на полусъединител?
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от mi6obmw » 23 Окт 2017, 14:10

Маховик.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от laviatan » 23 Окт 2017, 14:56

mi6obmw написа:Маховик.

:yes: Лагерчето на маховика
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от VladiE » 23 Окт 2017, 16:28

Много лошо. Маховика е това. Ядох го тоя пролет тоя к*р. Скоро ще започне и да ти тресе при потегляне.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 8.05.2013

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от delx » 03 Ное 2017, 20:32

VladiE написа:Много лошо. Маховика е това. Ядох го тоя пролет тоя к*р. Скоро ще започне и да ти тресе при потегляне.

При потегляне на 1ва от доста време придърпва сериозно колата и уж се сменяха дебитометри, уплътнява се всмукателния колектор, сменя се датчика на картерните газове и т.н и няма оправия. Това претрисане или даване по-скоро го бих оприличил ми се струва, че е доста по-различно, ако проблема идва от маховика, не виждам логика двигателя да се дави и да забива предницата, ако проблем е само в маховика?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от VladiE » 04 Ное 2017, 13:30

Тресене и вибрации ли имаш или друг проблем?

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от aktros » 18 Дек 2017, 21:53

Здравей колега!! Виждам , че си сенял маховик моята има една вибрация на 3-4-5- само и до 2000 оборота после не се усеща. Смених какво ли не чак цял кардан и пак го има .Когато започне вибрацията е предружено с едно гадно бучене все едно съм на 5 та с 1000обор. Ония ден си направих един номер и мисля , че може да е от там когато започне тресенето обирам леко съединителя и намаля вибрацията значително. Ако си имал и ти подобни симптоми преди смяната пиши ще ти бъда благодарен .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от VladiE » 18 Дек 2017, 23:46

Здрасти колега,
точно симптоми на умиращ/л маховик са описаните от теб. Предполагам усещаш и едно чукане в педала.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 13.05.2012
Пол: Мъж

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от aroren » 19 Дек 2017, 10:34

точно това е .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от aktros » 19 Дек 2017, 17:55

Да има го и това почукване в педала :confused: благодаря ви много ,че споделихте ще трябва да сменям ,че много ме дразни .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от NGneer4eto » 10 Яну 2018, 21:10

Колеги, използвам темата за да споделя моя проблем + решението, който ме сполетя наскоро. От няколко месеца педалът на съединителя значително се втвърди. Преди месец-два се появи осезаема вибрация в педала на съединителя, когато е натиснат. Въпросната вибрация варираше от много ситна, до нещо като почукване и изчезваше при напълно натиснат или отпуснат педал. Появяваше се на случаен принцип, като примерно 40 процента от времето не се усещаше нищо. Една вечер както намалях преди една гърбица, като натиснах съединителя и усетих зверско биене в самия педал. Беше все едно нещо се лашкаше. Като че ли в купето не се усещаше толкова, колкото в съединителя. Също така ми беше трудно да включа на втора. СЛед това напомпах съединителя и успях да включа на скорост и продължих. Нататък нямах никакви проблеми. Проверих на място на свободен ход и нямаше никакъв шум при отпускане и натискане на съединителя. На следващия ден излезнах с колата по обед и точно паркирах пред къщи и не можех да изключа от скорост. Изгасих - всички скорости влизат и излизат. Запалих на първа на съединител(колата лекичко искаше да тръгне) и не можех да изключа първата. На третото палене излезна и започнах да вкарвам нормално скоростите. Оттам на майстора. Като най-лесно и евтино сменихме горната помпа на съединителя и спирачната течност (което отдавна мислех да го направя), но никакъв ефект. Свали скоростната кутия и се оказа една счупена пластмасичка, която натиска лостът, бутащ аксиалния лагер:

20171229_153951.jpg

това е номер 6 е схемата:
http://bmwfans.info/parts-catalog/E46-Touring/Europe/330xd-M57N/nov2003/browse/clutch/clutch/

Тази пластмасичка беше толкова калпава, че се чупеше с пръсти като халва. Чак се чудя как е издържала толкова време. Та най-вероятно това е причината да не влизат скоростите. Огледът продължи и установихме повреден аксиален лагер и лек луфт в централната втулка на маховика, която държи двете маси. Всичко се смени с ново. Забравих да спомена, че маховикът със съединителя са сменяни преди 40 000 км. Тогава сложих Люк, а сега викам дай да пробвам със Sachs. Да, ама Sachs беше пак Luk, само че с лепенки на Sachs. Както и да е, всичко бе монтирано както трябва. Сега съединителят е мек и отлепя мазно и без да друса. За сравнение, след предишната смяна тогава "новият маховик" не отлепяше така добре. Също се оправи едно неравномерно леко претрисане, появяващо се при загрял двигател на свободна - примерно на 4-5секунди интервал. Сега не бих казал че се усеща. Също имах едно леко тракане като от тенекия при свободни обороти, което се чуваше някъде под двигателя, което сега не го чувам. Единствено ми остана една ситна вибрация по целия ход на педала на съединителя, която наподобява като вибрацията на работещ хладилник. На общия фон това е единственото, което леко ме притеснява. Също така тази вибрацийка ту я има, ту я няма. Даже повечето време я няма. Ако някой знае нещо по въпроса, моля, да сподели! Аз подозирам тампоните на двигателя, които също са сменени преди 35-40 000 км.
Като извод бих казал, това е поредното доказателство, че частите в България са някаква лотария. Имам няколко симптома, които ги имах при стария маховик, когато беше нов, а сега ги нямам. Забравих може би да спомена и честите претрисания при отлепяне, когато беше нов маховика.
Надявам се на някого да помогна с опита, който споделям! Безаварийна 2018! :yes:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от VladiE » 10 Яну 2018, 23:21

Здрасти колега,
и аз имах претрисане след смяната с новия маховик и съединител, но е нормално докато се напаснат. Мен обаче все още ме мъчи трудното влизане на първа при ниска скорост. Трябва да съм почти спрял за да успея да я вкарам. Това което си сменил пластмасовото е опората която избутва вилката и от там аксиалния лагер. Новите опори са стоманени и се сменя задължително щом свалиш кутията, както и семеринга на вала, че даже и самата вилка. Аз смених всичко наред, също и тампоните на кутията и маслото на кутията. Ти проблем с първа предавка имаш ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 9.11.2010
Пол: Мъж
Кара: 316 i 1999

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от NikVanov » 11 Яну 2018, 11:14

А защо ти е да включваш първа на движеща се кола?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Съединител тракане при потегляне

Мнение от VladiE » 11 Яну 2018, 12:40

Ами като се движа прекалено бавно за втора, ползвам първа.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook