ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от iNfoster` » 06 Дек 2017, 10:12

Chernogorov написа:
oldirtydog написа:
Chernogorov написа:И аз съм със същия тип крушки с вентилатор много добре светят имам ги от началото на лятото за сега няма проблеми.Аз съм ги сложил на дългите на късите съм със ксенон и лупа но мисля да го махна и там да си сложа лед защото макар и 35W светят поне според мен много по добре от ксенона.

Лупите ти не са ли от тези с къси и дълги на едно ? че ще слагаш лед на дългите ? аз съм с такива ретрофит лупи и ксенон 6000к дълги и къси си е добре но се чудя дали да си взема едни лед H1 за лупите при първият проблем със ксенона да ги сменя :)
Да такива са но съм си ги вързал замо на късите котвиката която е за дълги съм изолирал кабелите. Имаи в предвид че 6000к в дъжд се губят малко и не се виждат толкова добре иначе като цяло съм супер доволен


Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Колега някой колеги си мечтаят за оригинален ксенон а ти го разваляш с лед крушки? Според мен идеята не е добра и аз лично не бих го направил. Тогава се губи всичкия смисъл на ксенона- би-ксенона, пресветването на би-ксенона.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от i--v--o » 08 Дек 2017, 8:17

24726342_10213701236952437_1196187208_o.jpg


Карам с LED крушки от началото на годината, ефекта е поразяващ, светят абсолютно бяло и не синеят. До сега не ми е горяла крушка, колата се кара всеки ден и паля на пуснати фарове.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от Guberkov » 14 Дек 2017, 14:53

И аз съм доволен как светят LED-довете , за пробата си сложих на късите само, но ще слагам и на дългите - фаровите ми са Bosh рефлекторни без никакви лупи,ангели и други(не са HELLA) - ефекта е поразителен - светят 5-пъти почече от халогенка с нажежаема жичка и поне 2 пъти по-силно от квито и да било ксенони със запалки.

Недостатъка е само един, но съм го прежалил - хранят се ШИМ и отрепват сигнала на радиото, но аз си слушам флашката и ми е се-тая на фара :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 201
Регистриран на: 11.06.2015
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от hitar_potar » 15 Дек 2017, 9:34

Guberkov написа:И аз съм доволен как светят LED-довете , за пробата си сложих на късите само, но ще слагам и на дългите - фаровите ми са Bosh рефлекторни без никакви лупи,ангели и други(не са HELLA) - ефекта е поразителен - светят 5-пъти почече от халогенка с нажежаема жичка и поне 2 пъти по-силно от квито и да било ксенони със запалки.

Недостатъка е само един, но съм го прежалил - хранят се ШИМ и отрепват сигнала на радиото, но аз си слушам флашката и ми е се-тая на фара :)

Имаш в предвид, че фаровете ти са най-обикновените? Може ли снимка на сегашното им състояние и как светят?
Аз съм също с обикновени фарове без лупи, ксенон и енджъли 9фейслифт, оранжев мигач) и не съм много доволен от осветяването - търся някакво подобрение. И трудно ли е свързването?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от i--v--o » 15 Дек 2017, 10:23

При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: M57D30

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от Ivch0Pivcho » 17 Дек 2017, 15:03

i--v--o написа:При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)


Колега за лупите преходници трябват ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от i--v--o » 18 Дек 2017, 10:16

Ivch0Pivcho написа:
i--v--o написа:При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)


Колега за лупите преходници трябват ли?


Не, направо се слагат H1 кришки. Лупите са направени за H1 и друг модел не може са се сложи.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж
Кара: E39 530D
Мечтае да кара: M5
Детайли за колата: M57D30

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от Ivch0Pivcho » 02 Яну 2018, 15:00

Благодаря, значи скачам в клуба на LED фаровете. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от G0-SH0W » 07 Яну 2018, 8:39

i--v--o написа:При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)
Колега, продаваш ли ги H7 които са ти хартисали? Аз съм с обикновен фар и не ми трябват преходници, ама сега се чудя дали няма да заслепяват!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от i--v--o » 07 Яну 2018, 11:05

G0-SH0W написа:
i--v--o написа:При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)
Колега, продаваш ли ги H7 които са ти хартисали? Аз съм с обикновен фар и не ми трябват преходници, ама сега се чудя дали няма да заслепяват!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Продадох ги вече и двата комплекта, но мога да ти кажа от кой съм ги взел и евентуално ако има останали бройки от този модел, да си вземеш и ти ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от G0-SH0W » 07 Яну 2018, 11:20

i--v--o написа:
G0-SH0W написа:
i--v--o написа:При мен късите заслепяваха доста отсреща движещите се и сложих лупи. Светенето преди беше малко по-добре, но ефекта на късите се доближаваше като фар на дълги. След трансформацията минах на H1 и ми хартисаха 2 комплекта H7 заедно с преходниците ;)
Колега, продаваш ли ги H7 които са ти хартисали? Аз съм с обикновен фар и не ми трябват преходници, ама сега се чудя дали няма да заслепяват!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Продадох ги вече и двата комплекта, но мога да ти кажа от кой съм ги взел и евентуално ако има останали бройки от този модел, да си вземеш и ти ;)
Мислех от бестауто да взема ама ще видим. Не е на дневен ред, просто видях че си писал че са ти излишни.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от PaLMaL » 07 Яну 2018, 21:19

Колеги , искам да питам за LED на дългите.Имам активирани дневни светлини , доколкото разбрах при монтажа на диодните крушки , те ще светят на 100% , а не както сегашните на 30%. Вярно ли е това ? Всмисъл когато съм на дневни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от Guberkov » 31 Яну 2018, 9:34

Общо-взето от личен опит го казвам, че не си струва изобщо и горят на поразия.
Няма нищо по-добро и надеждно от серията на OSRAM Ultra-Life.
Сменяш с такива, без да гасиш денем и караш минимум 2-3 години.
:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от i--v--o » 31 Яну 2018, 16:47

Guberkov написа:Общо-взето от личен опит го казвам, че не си струва изобщо и горят на поразия.
Няма нищо по-добро и надеждно от серията на OSRAM Ultra-Life.
Сменяш с такива, без да гасиш денем и караш минимум 2-3 години.
:)


На мен до сега не ми е горяла LED крушка за фар, карал съм ги и на къси разстояния като запалвам колата на пуснати фарове. Също така и на дълг път и голяма жега (повече от 4 часа пътуване) постоянно пуснати ---> пак не ми е горяла. Има определени евтини модели, които може и да горят често, но такива не съм пробвал и едва ли някога ще пробвам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 296
Регистриран на: 7.02.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320D

Re: ДИОДНИ LED КРУШКИ струва ли си?

Мнение от kolov » 01 Фев 2018, 15:37

Аз съм от 1 година с лед и на късите и на дългите, на късите съм сложил 3 инча биксенонова лупа със лед и съм вързал блендата за дългите към фара на дългите. Единственото като недостатък е че леда не грее и сега зимата е малко гадно като вали, в момента само фара за мъгла не ми е със лед крушка всичко останало смених с лед крушки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook