уплътнение предно стъкло

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

уплътнение предно стъкло

Мнение от mu6a4 » 14 Окт 2017, 1:09

Здравейте,

Поради селяндурска проява на някой ненормален съсед се наложи смяна на челно стъкло на мой колега с e46 323i.
При смяната използваха старото уплътнение, което е от външата страна около прозореца и не съм сигурен че е в много добро състояние. Ето за кое уплътнение става въпрос:

Изображение

Part номер: 51318196162

Оргиналдъ от Daru Car не е чак непоносимо скъпо(48лв) и си мисля дали да не купя едно чисто ново, въпросът обаче е може ли да смени това уплътнение докато прозорецът си е монтиран? Защото ми се струва че е подпъхнато някакси.

Благодаря предварително на споделилите опит...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: уплътнение предно стъкло

Мнение от 320 2.2 » 14 Окт 2017, 20:49

Колега с монтирано стъкло няма да стане защото уплътнението има алуминиев профил вътре махането е лесно но слагането е зор работа .И моето беше малко избеляло от слънцето и реших да го сменя но като доиде момента за монтиране на новото и взех да си тегля маините сам,после в сервиза махнаха ми стъклото сложиха уплътнението и пак ми залепиха стъклото .Проблема е в ъглите на уплътнението правите части влизат без проблем защото самият профил се завърта и влиза по стъклото но ъглите не могат да влязат .Това беше филма при мен но нека и другите колеги да кажат дали има някаква тънкост и да се слага без махане на стъклото. ето за този профил става въпрос.
143981_x800.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: уплътнение предно стъкло

Мнение от mu6a4 » 15 Окт 2017, 15:26

Няма да го пипам в такъв случай. Не е съвършено, но реално е достатъчно добре. Явно е хубаво да се смени с ново като се сменя самото стъкло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: уплътнение предно стъкло

Мнение от gavrone » 23 Окт 2017, 12:34

Точно така е,уплътнението се сменя заедно със стъклото иначе не става.
BMW POWER

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook