Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136hp

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136hp

Мнение от vortep » 09 Окт 2017, 8:32

Здравейте колеги,
На кратко проблема е следния: вчера карах колата около 2-3 часа приблизително 200км извънградско, преди това не съм я карал 2 седмици защото беше на майстор за боя 2-3 елемента. Изгасих я като пристигнах и след 10мин като завъртях да запаля, запали и изгасна и при следващите 2-3 опита стартера върти като луд, но не искаше да запали. След 5мин пробвах пак и си запали. Изгасих я завъртях и пак запали, тазси сутрин пак запали без проблем. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от Пресиян Василев » 09 Окт 2017, 17:42

vortep написа:Здравейте колеги,
На кратко проблема е следния: вчера карах колата около 2-3 часа приблизително 200км извънградско, преди това не съм я карал 2 седмици защото беше на майстор за боя 2-3 елемента. Изгасих я като пристигнах и след 10мин като завъртях да запаля, запали и изгасна и при следващите 2-3 опита стартера върти като луд, но не искаше да запали. След 5мин пробвах пак и си запали. Изгасих я завъртях и пак запали, тазси сутрин пак запали без проблем. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

Ще ти изгаря компютъра на помпата,крайните стъпала по точно.Очаквай тея дни да заминава .Или 2-ри вариянт датчик КВ.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 10 Окт 2017, 13:15

Това на диагностика дали може да се хване или трябва да чакам. Преди 3 години ми се беше прецакал пак електронния блок на помпата, но бяха други симтомите, тогава палеше но нямаше мощност. Та тогава чак като се скапа ми хванаха на диагностиката че е помпата, преди това бях ходил и ми казаха че няма проблем колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 27 Окт 2017, 10:34

На диагностиката излезе, че не си е разпознала ключа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 04 Апр 2018, 9:32

Колеги, пак ми го направи този проблем. Закарах я на друго място този път за диагностика. Там излезе грешка "Speed sensor injection pump" което си е някакъв проблем в помпата.
Обадих се на Кидил Тодоров от "Суперскан България" четох че друг колега си е правил при него помпата. Та той ме изпрати в един сервиз в кв. Илиянци там 1 месец ги чаках да свалят помпата понеже имаха доста работа той я пробва на стенд каза че е подменил въпросния сензор и помпата работела много добре.
След 700-800км каране вчера пак ми го направи този проблем. Запали си, карах я 2-3км паркирах, излизам след 30мин и няма палене. След 1 час запали и си върви все едно нищо не е било. Какво да правя не знам. :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от NGneer4eto » 10 Апр 2018, 23:16

vortep написа:Колеги, пак ми го направи този проблем. Закарах я на друго място този път за диагностика. Там излезе грешка "Speed sensor injection pump" което си е някакъв проблем в помпата.
Обадих се на Кидил Тодоров от "Суперскан България" четох че друг колега си е правил при него помпата. Та той ме изпрати в един сервиз в кв. Илиянци там 1 месец ги чаках да свалят помпата понеже имаха доста работа той я пробва на стенд каза че е подменил въпросния сензор и помпата работела много добре.
След 700-800км каране вчера пак ми го направи този проблем. Запали си, карах я 2-3км паркирах, излизам след 30мин и няма палене. След 1 час запали и си върви все едно нищо не е било. Какво да правя не знам. :dunno:


Описваш на 100% симптомите на датчик колянов вал. Не знам защо още не си го сменил. :dunno: Има толкова много изписано във форума за него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 11 Апр 2018, 9:13

NGneer4eto написа:
vortep написа:Колеги, пак ми го направи този проблем. Закарах я на друго място този път за диагностика. Там излезе грешка "Speed sensor injection pump" което си е някакъв проблем в помпата.
Обадих се на Кидил Тодоров от "Суперскан България" четох че друг колега си е правил при него помпата. Та той ме изпрати в един сервиз в кв. Илиянци там 1 месец ги чаках да свалят помпата понеже имаха доста работа той я пробва на стенд каза че е подменил въпросния сензор и помпата работела много добре.
След 700-800км каране вчера пак ми го направи този проблем. Запали си, карах я 2-3км паркирах, излизам след 30мин и няма палене. След 1 час запали и си върви все едно нищо не е било. Какво да правя не знам. :dunno:


Описваш на 100% симптомите на датчик колянов вал. Не знам защо още не си го сменил. :dunno: Има толкова много изписано във форума за него.



Ами колега и аз още преди да ремонтирам помпата си мислех че е датчик колянов вал, а и като цена ми беше по-малкото зло, но на 3 места ходя и ми казват то ако е датчик колянов вал няма да запали изобщо и аз за това се отказах от тази версия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от NGneer4eto » 11 Апр 2018, 10:38

vortep написа:
NGneer4eto написа:
vortep написа:Колеги, пак ми го направи този проблем. Закарах я на друго място този път за диагностика. Там излезе грешка "Speed sensor injection pump" което си е някакъв проблем в помпата.
Обадих се на Кидил Тодоров от "Суперскан България" четох че друг колега си е правил при него помпата. Та той ме изпрати в един сервиз в кв. Илиянци там 1 месец ги чаках да свалят помпата понеже имаха доста работа той я пробва на стенд каза че е подменил въпросния сензор и помпата работела много добре.
След 700-800км каране вчера пак ми го направи този проблем. Запали си, карах я 2-3км паркирах, излизам след 30мин и няма палене. След 1 час запали и си върви все едно нищо не е било. Какво да правя не знам. :dunno:


Описваш на 100% симптомите на датчик колянов вал. Не знам защо още не си го сменил. :dunno: Има толкова много изписано във форума за него.



Ами колега и аз още преди да ремонтирам помпата си мислех че е датчик колянов вал, а и като цена ми беше по-малкото зло, но на 3 места ходя и ми казват то ако е датчик колянов вал няма да запали изобщо и аз за това се отказах от тази версия.


Глупости! Ако е заминал съвсем, да. Но ако е пред разваляне точно така прави - на топло не пали и гасне, а като поизстине 15-20 минути пали и след 100 км може пак да угасне. На Мерцедес С-класа прави същото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 11 Апр 2018, 13:06

Мерси колега, ще прежаля 150лв и ще го сменя.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2017
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: Е46 330д
Мечтае да кара: Подводнца

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от tago77 » 11 Апр 2018, 20:34

Старата кола дци мотор, така мабеше ме подлудила със абсолютно същите магарии -нов датчик коляно вал и всичко си доди на място. :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 18.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d
Мечтае да кара: Боинг 747

Re: Не искаше да запали след продължително каране- 320d 136h

Мнение от vortep » 29 Май 2018, 14:46

Смених датчика на коляновия вал преди 1 месец и онзи ден пак ми го направи този номер. Пътувах София-Бургас никави проблеми, на следващия ден си запали без проблем минах 30-40км, спрях на една бензиностанция заредих, запали и минах 150-200м и изгасна. Пробвах на скорост докато имаше инерция да запали но не стана. И на място след 2 неуспешни опита да запали на третия запали от раз и минах 400км без проблеми. Аз вече се чудя да не би да не са го сменили този датчик за оборотите на ГНП-то и само да с аме баламосали. Но пък в сервиз който само с това се занимава я оставих, а и един колега от форума четох че си е правил помпата при Кирил Тодоров и беше доволен.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook