323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от luizov » 18 Авг 2017, 7:40

Някой кара ли без крайно гърне? Колата ми е 323ка и крайното гърне е корозирало от горната страна и се чудя дали да не го махна и на негово място да заваря тръба с двоен накрайник накрая :mhihi: . Но не искам да започне да гърми и трещи като някой GSI :mhihi: . Бих искал да е мааалко по-шумна, но умерено с хубав плътен звук. Гледах клипове в тубата ама така не мога да придобия представа, някой ако има опит по този въпрос ще съм благодарен да сподели.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от K_Ilkov » 18 Авг 2017, 11:29

Тая тема е някакъв ташак, нали? :mhihi: (muffler delete) :mhihi: :mhihi: :mhihi:

luizov написа:Някой кара ли без крайно гърне? Колата ми е 323ка и крайното гърне е корозирало от горната страна и се чудя дали да не го махна и на негово място да заваря тръба с двоен накрайник накрая :mhihi: . Но не искам да започне да гърми и трещи като някой GSI :mhihi: . Бих искал да е мааалко по-шумна, но умерено с хубав плътен звук. Гледах клипове в тубата ама така не мога да придобия представа, някой ако има опит по този въпрос ще съм благодарен да сподели.


Не можеш да имаш нищо подобно на "мааалко по-шумна с хубав плътен звук" на прави тръби според мен.

Ама не съм пробвал де :mhihi: Ще следя да видя дали има хора с опит по въпроса ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от ivoaudi » 18 Авг 2017, 14:59

То това "малко по-шумна" може да бъде такова разтегливо и абстрактно понятие.... Истината е, че ще е несравнимо по-шумна и дразнеща, ама разни хора, разни идеали.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от KPETEH » 18 Авг 2017, 16:01

ше ти свалят номерата на момента. Ако искаш да е по-шумна, мани катализатора и си готов..
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от K_Ilkov » 18 Авг 2017, 16:09

Ако иска по-шумна, нещо такова - да маха елементи от средата и да остави крайното, което е шумозаглушаващо.
Или най-добре някаква по цялостна концепция за генерацията щото те като тръгнат, днеска е крайното след месец по ред на номерата и други елементе ще сдадат.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от luizov » 18 Авг 2017, 17:08

ivoaudi написа:То това "малко по-шумна" може да бъде такова разтегливо и абстрактно понятие.... Истината е, че ще е несравнимо по-шумна и дразнеща, ама разни хора, разни идеали.


Е точно от такова мнение имах нужда за да се откажа :mhihi: , май ще се слагат колектори от м52 без катализатор и генерация от м54
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от Atanas328 » 20 Авг 2017, 14:42

Ако напред не си пипал нищо , махнеш ли крайното гърне , ефекта няма да е толкова лош. Дори може да ти хареса ,като цяло ще стане по-шумна ,но в рамките на нормалното, все пак имаш 2 резонаторни гърнета напред ,които ще обират режещия звук и дрънченето. Пробвай, като за без пари е някакъв вариант ,много често го прилагат този метод muffler delete и на доста по големи двигатели 3.5 и 4.4 не само в България и ефекта е добър . Ако не ти хареса можеш да си върнеш гърнето .
Вече ако си махнал всичко напред и си на права тръба от край до край както бях аз и махнеш крайното гърне ( аз карах така 2 седмици докато чакам да пристигне това което бях поръчал ) - наистина не става за каране ,колкото и да обичаш шум ,просто звукът е дразнещ и нетърпим над 1500 оборота . Много силен ,но е режещ и неприятен .
Ако пък искаш колата да пее и звукът да е песен за ушите ,да се променя от ниски във високи и т.н , да е хем плътен и басов ,хем по-шумен , преслушай гърнета Eisenmann,Remus i Magnaflow . На мене лично Magnaflowa ми допада най много и си взех такова . Но тук вече си трябва кеш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от luizov » 20 Авг 2017, 20:30

Atanas328 написа:Ако напред не си пипал нищо , махнеш ли крайното гърне , ефекта няма да е толкова лош. Дори може да ти хареса ,като цяло ще стане по-шумна ,но в рамките на нормалното, все пак имаш 2 резонаторни гърнета напред ,които ще обират режещия звук и дрънченето. Пробвай, като за без пари е някакъв вариант ,много често го прилагат този метод muffler delete и на доста по големи двигатели 3.5 и 4.4 не само в България и ефекта е добър . Ако не ти хареса можеш да си върнеш гърнето .
Вече ако си махнал всичко напред и си на права тръба от край до край както бях аз и махнеш крайното гърне ( аз карах така 2 седмици докато чакам да пристигне това което бях поръчал ) - наистина не става за каране ,колкото и да обичаш шум ,просто звукът е дразнещ и нетърпим над 1500 оборота . Много силен ,но е режещ и неприятен .
Ако пък искаш колата да пее и звукът да е песен за ушите ,да се променя от ниски във високи и т.н , да е хем плътен и басов ,хем по-шумен , преслушай гърнета Eisenmann,Remus i Magnaflow . На мене лично Magnaflowa ми допада най много и си взех такова . Но тук вече си трябва кеш.


И аз се замислям за един магнафлоу. А иначе генерацията си ми е стокова и има ръжда само на крайното гърне, може и да пробвам да го резна. Ще постна и видео, но няма да е скоро, понеже колата ще влиза за пребоядисване и евентуално след това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 26.03.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: '12 Е70 40d

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от Gatz » 21 Авг 2017, 22:47

https://www.youtube.com/watch?v=aePWTBR284Y&t=215s

https://www.youtube.com/watch?v=K6bQsrCCNxc

Това ще се получи ако не си премахвал нищо друго. Ако ти харесва ти си :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: 323ci Без крайно гърне (muffler delete)?

Мнение от Atanas328 » 24 Авг 2017, 16:26

https://www.youtube.com/watch?v=nCmqprssf7w

Eто как се получи при мен с права тръба като генерацията е с катализатори , започва с y pipe от 2 те оригинални тръби ,които са ф 50 и влизат чрез y пайпа в 1 тръба ф 76 и така докрая ,резонаторните гърнета са премахнати,накрая гърнето е Magnaflow. :bchug: Колата е 2.8

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook