Вибрации в волана

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Вибрации в волана

Мнение от mrtnslavchev » 09 Авг 2017, 17:19

Здравейте ,

След смяна на доста части , джанти , и тнт.. продължавам да имам вибрации във волана когато карам със скорост над 80-90 км/ч

Когато пътувам по магистралата обикновенно карам с 120км/ч , на темпомат и волана няма как да се държи.
В целия диапазон от 80 до 160 си има вибрации. Като интересното е ,че когато карам и потдържам постоянна скорост , по някое време изчезват вибрациите за около 1-2-3-5 минути , и после пак се появяват.

До момента , нещата които съм пробвал са:

Имах 18ки джанти сега съм с 16ки , и с двата чифта волана си тресе ...
Баланс , на различни места и на двата чифта джанти ... Не ми се смята колко пари съм дал само за баланс. :ranting:
Сега колата е с чисто нови гуми на 16ките и пак положението е същото . Джантите са прави.

Скоро смених дисковете , понеже ми тресеше при спиране (и имах някаква надежда да е от тях) но пак нищо не се промени.

Единствените подозрения ми остават в това , някоя от главините да са криви .
Като скоро ,ще взема индикаторен часовник и мисля да ги проверя дали са криви .

Но все пак може да забравям нещо , затова и пускам темата в момента. Ако някой е имал подобен случай да помогне или ако пропускам нещо. :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 60
Регистриран на: 29.11.2009
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E46 and E30

Re: Вибрации в волана

Мнение от Gonke » 09 Авг 2017, 17:25

Накрайници на рейката или шарнири. Може и луфт в амортисьорите..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Вибрации в волана

Мнение от Dirty M5 driveR » 10 Авг 2017, 5:41

Нещо по предаването според мен. Най-добре я закарай в БМВ, имат достатъчно голяма база данни и сътрудничество с другите представителства и най-добре трябва да знаят какво би могло да бъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Вибрации в волана

Мнение от dxd » 10 Авг 2017, 7:27

Все едно чета за моите проблеми,само че аз имам от 100-120км ситно тресене само в този диапазон.Като колегата всичко съм сменил отпред без амортисьори,но са тествани и са добре.Главини предни и задни лагери съм сменил не е от тях,предполагам висящ лагер или металното каре от към дифа,но не съм ги прегледал.Ще следя темата и ще пиша ако има развитие.
Пп мале и аз колко пари за балнс и нови гуми дадох лошо ми става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Вибрации в волана

Мнение от E.5KOV » 10 Авг 2017, 9:07

От такава вибрация съм патил от не оригинални джанти и по-точно от неправилен размер втулки на централния отвор на джантата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Вибрации в волана

Мнение от dxd » 10 Авг 2017, 12:29

E.5KOV написа:От такава вибрация съм патил от не оригинални джанти и по-точно от неправилен размер втулки на централния отвор на джантата...

С оригинални джанти съм + пробвал съм няколко други пак оригинални не е от тях.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 17.03.2014
Кара: X3 E83 3.0I

Re: Вибрации в волана

Мнение от mrtnslavchev » 10 Авг 2017, 13:57

Първо бях с Style 72 18ки , сега съм с style 45 16ки. И двата чифта са оригинални.
Най-интересното остава , че както си вибрира волана , спира за няколко минути и после пак постепенно се появяват вибрациите . Това се случва без да се променя скоростта на движение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Вибрации в волана

Мнение от NGneer4eto » 10 Авг 2017, 19:59

Колега, имах същия проблем със ситни вибрации, предимно на магистралата - около 140-150 км/ч, но се усещат и на 100-120. Най-неочаквано този проблем почти напълно се оправи при купуването на чисто нови Michelin Pilot sport 4. Мислех си, че както обикновено е плацебо ефект, но цяло лято я карам и в много малко случаи съм усещал слаби вибрациики на по-грапав път. Лично мен ме учуди това, защото това ми е 3-тият комплект нови гуми - Едни Pilot sport 3 и зимни Continental TS850. При зимните се усеща доста по-слабо, но го отдавах на това, че са зимни. Междувременно изправях два пъти джанти, сменях висящ лагер, предна полуоска, предни дискове и т.н. Изчел съм почти всички теми за вибрации и не вярвах на тези, които казваха за това, че се дължи почти винаги на джанти или гуми. Още повече, че карах с два комплекта чисто нови. Но явно това е причината. Дори имах една неритмична вибрация, която мислех, че е от раздатката, но и тя изчезна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.08.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i
Мечтае да кара: BMW M3 CSL

Re: Вибрации в волана

Мнение от g0dkratos » 11 Авг 2017, 12:17

при мен вибрациите се появиха след смяна на предните амортисьори.... възможно ли е да е от тях? Или да карам наред - баланс гуми, висящ лагер, полуоски... ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Вибрации в волана

Мнение от dxd » 31 Авг 2017, 14:21

Така аз го имах както писах този проблем от 4г и след 30 баланса,нови гуми,джанти,сменени доста неща всичко се оправи след смяна на 2-те задни полуоски,като моите карета бяха здрави,но полуоските и особено дясната бяха криви и мятаха.Сега вече не мога да си позная колата и ако някой ви каже,че няма как от задна полуоска да има вибрации във волана не го слушайте.Проверете си ги. :ok: :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Вибрации в волана

Мнение от NGneer4eto » 01 Сеп 2017, 19:12

dxd написа:Така аз го имах както писах този проблем от 4г и след 30 баланса,нови гуми,джанти,сменени доста неща всичко се оправи след смяна на 2-те задни полуоски,като моите карета бяха здрави,но полуоските и особено дясната бяха криви и мятаха.Сега вече не мога да си позная колата и ако някой ви каже,че няма как от задна полуоска да има вибрации във волана не го слушайте.Проверете си ги. :ok: :driving:


Можеш ли да споделиш какви точно полуоски сложи? Китайски, рециклирани?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 3.01.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: както я може.
Мечтае да кара: На пържоли и пържени картофки нон-стоп.

Re: Вибрации в волана

Мнение от dxd » 02 Сеп 2017, 7:17

От тук и колегата е много точен,нови части вече не взимам,само ментарльоци.
viewtopic.php?f=163&t=339090&p=3921573#p3921573

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook