Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.12.2015
Пол: Мъж

Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от n00lz » 08 Авг 2017, 16:15

Здравейте,
Светна ми engine check-а и според диагностиката има проблем с ламбда сондата. Въпроса ми е след като я сменя, има ли някакъв процес на обучение или настройка ? Идеята ми е дали мога сам да направя тази смяна или е по-добре да го направи професионалист.

Имам и още един въпрос, който няма отношение с този проблем, но ще го споделя тук за да не спамя. Имах проблем с единия стоп (беше се стопило крачето на масата) и смених цялата вътрешност на стопа + буксата. Сега всичко си свети нормално, но на таболото все още ми индикира че са ми изгорели стоповете. До колкото разбрах проблема не е софтуерен ( за триене на грешка или нещо такова) ами по скоро имало проблем със съпротивлението. Някакви съвети какво и как да го проверя?

Благодаря ви предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от ivoaudi » 09 Авг 2017, 0:24

Ламбда-сондите не се обучават или програмират, просто се заменят с качествени такива и можеш да си я смениш сам да, елементарно е. Колкото до стопа, индикацията често светва и от "тръгваща си" крушка. Поиграй си сменяйки крушки от другия стоп да речем и виж дали ще се измести индикацията. Почисти хубаво де-що има оловни пъпки, клеми, фасунки. Можеш да напръскаш и с контактен спрей.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.12.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от n00lz » 09 Авг 2017, 11:13

ivoaudi написа:Ламбда-сондите не се обучават или програмират, просто се заменят с качествени такива и можеш да си я смениш сам да, елементарно е. Колкото до стопа, индикацията често светва и от "тръгваща си" крушка. Поиграй си сменяйки крушки от другия стоп да речем и виж дали ще се измести индикацията. Почисти хубаво де-що има оловни пъпки, клеми, фасунки. Можеш да напръскаш и с контактен спрей.


На таблото ми дава индикация и за 2-та стопа, но и 2-та си бачкат. Ще сменя всички крушки с нови и това с контактния спрей е добра идея. Много благодаря :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от ivoaudi » 10 Авг 2017, 0:20

Само като идея - осветлението на номера също е причина, да не кажа по-често, а хората системно го игнорират. Клеясват връзки вътре в самата стойка. Крушките от багажника също, тяхната светлина пък прекъсва заради скъсани жици в снопа към багажника.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e46 316i
Мечтае да кара: BMW e46 325 i (192 Hp)
Детайли за колата: BMW E46 316i, 1,9 -105 hp, 11.1999 г.

Re: Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от kaktysa » 10 Авг 2017, 21:30

Голяма е вероятността и да е от кабелите в гуфрето м-у купето и задния капак. На мене ми се бяха поскъсали от отваряне и затваряне. След като ги запоих и изолирах добре, нямах повече грешки за изгорели крушки.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 17.12.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна на ламбда сондата [въпрос]?

Мнение от n00lz » 19 Авг 2017, 13:31

ivoaudi написа:Само като идея - осветлението на номера също е причина, да не кажа по-често, а хората системно го игнорират. Клеясват връзки вътре в самата стойка. Крушките от багажника също, тяхната светлина пък прекъсва заради скъсани жици в снопа към багажника.



:clap: Оказа се напълно прав, беше от осветлението на номера. Едната крушка беше изгоряла а другата явно не правеше контакт. В случая нова крушка и контактен спрей оправиха проблема. Да си призная дори не предполагах че има индикация на таблото за тези лампички. Хубаво че го спомена, бях тръгнал да разглабям и да проследявам кабели :lol:

Относно сондата, може ли да ми пропоръчате каква да взема ? Това което ми предлагат в магазина е някаква универсална Дензо за 77лв., ок ли е ?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook