Помощ - Audio setup е46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от stony1 » 05 Авг 2017, 16:18

pimpo написа:За добър звук И оригинална визия ти препоръчвам (ако успееш да си намериш) CD Professional (CD54 на Becker) или навигация BM54. Двете са с еднакъв хардуер и вадят еднакво добър звук. Чувствително по-добър от оригиналния Alpine. За останалите оригинални радиа изобщо няма да говоря.
Слабите места на тези двете (CD54 и BM54) е че им дефектират крайните усилватели, а ремонта струва 80-100лв. Хубавото пък е, че по-скъпия вариянт на ремонта подобрява звука още!
Няма оригнално радио за е46, което да не съм пробвал! В момента съм със CD54 и не бих го заменил за нищо! Ако идваш към София може да ме намериш да послушаш.


Ако идваш към Бургас ела да ти пусна едно ОЕМ радио от Е46, което свири уникално и никога няма да се нуждае от ремонт на крайните стъпала, както е при CD54/BM54.

Само да допълня, че на споменатите по-горе радиа, не само крайните стъпла дефектират и тогава ремонтът е :bang:
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 323Ci

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от sh1n3 » 05 Авг 2017, 18:23

Колеги,
В момента съм с OEM cd и харман, знам какъв е звука знам какъв е и при китайските навигации...

Няма смисъл да идвам до Бургас.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от stony1 » 05 Авг 2017, 19:01

sh1n3 написа:Колеги,
В момента съм с OEM cd и харман, знам какъв е звука знам какъв е и при китайските навигации...

Няма смисъл да идвам до Бургас.


Аз поканих колегата pimpo да намине да чуе един ОЕМ плеар, които няма нужда от смяна на крайни стъпала и никога няма да има, но пък свири уникално.
На теб ти написах, че мога да направя един Филипс да свири така, както свити цялата H/K система. Говоря само за Филипса свързан в стокова кола без усилвател.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от pimpo » 07 Авг 2017, 17:28

Ако имам път към Бургас - с удоволствие :)
Иначе ъпгрейда за който говориш го знам, аз в момента съм си същия чип в моя CD54 :)) Определено е по-евтиния вариянт, с вероятно същия звук. Не знам колко точно ще излезе цялата процедура (купуване, куриер, труд и части), но вероятно ще е по-евтино от CD54. Ако вобще намери такова, че то си е рядкост. Отделно стои въпроса с ремонта на крайните стъпала, който ако не е вече направен, рано или късно ще му струва още 80-100лв.

@sh1n3 - паралелно с търсенето на CD54, може да провериш и вариянта на stony1. Ако не държиш да е CD, мисля че звука напълно ще те устройва. Разбира се има още какво да се направи, но то вече не е в източника :)

Предимствата на Филписа са:
+ по-евтино
+ по-надежно, защото не се преправя твърде много вътре, а бм54 си е малко "труд и техника" ремонта (който е неизбежен, дори и да го вземеш здраво)
+ не бие на очи и няма да трепериш да не ти го откраднат.
+ работи по-добре с Gromaudio. CD54 не позволява SCAN фунцията и изписването на имената на песните!

Предимствата на CD54:
+ имаш CD
+ тунера е с 10 а не 6 радиостанции
+ хубав голям дисплей на който винаги се вижда часовника :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от stony1 » 07 Авг 2017, 18:59

Само да вметна, че има и Филипс със CD, на който ако направим един малък мод, нещата стават вечни и в пъти по-добри от CD54.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от oldirtydog » 07 Авг 2017, 19:47

А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от stony1 » 07 Авг 2017, 21:41

oldirtydog написа:А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?


Няма как да използваш субуфъра от Е39 в е46. При теб дори няма изградена Hi-Fi система.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от oldirtydog » 08 Авг 2017, 6:59

stony1 написа:
oldirtydog написа:А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?


Няма как да използваш субуфъра от Е39 в е46. При теб дори няма изградена Hi-Fi система.

а ако го вържа към задните говорители ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от iNfoster` » 08 Авг 2017, 10:02

oldirtydog написа:
stony1 написа:
oldirtydog написа:А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?


Няма как да използваш субуфъра от Е39 в е46. При теб дори няма изградена Hi-Fi система.

а ако го вържа към задните говорители ?

Колега според теб ще стане ли? Като сам казваш, че твоята кола е обикновена озвучителна система? Касетофона ще захрани ли този басов говорител? Според мен не си струва главоболията, преправянията и циганиите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 8.03.2017
Пол: Мъж

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от oldirtydog » 08 Авг 2017, 10:28

iNfoster` написа:
oldirtydog написа:
stony1 написа:
oldirtydog написа:А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?


Няма как да използваш субуфъра от Е39 в е46. При теб дори няма изградена Hi-Fi система.

а ако го вържа към задните говорители ?

Колега според теб ще стане ли? Като сам казваш, че твоята кола е обикновена озвучителна система? Касетофона ще захрани ли този басов говорител? Според мен не си струва главоболията, преправянията и циганиите.

затова и попитах по горе дали ще ми трябва някакав усилвател и дали ще може да се върже към касетофона, цигании са да затова питам ,дотук изчетох над 10 безсмислени коментара и нито един смислен коментар по моят въпрос .Става ли ? да или не. ако не става какво ми трябва? кабели,усилвател по хубав касетофон...никаква яснота не се дава за конкретното питане.... ако не знаете просто подминавате и готово ...нали за това са тия скапани форуми ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 5.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: e46 323Ci

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от sh1n3 » 10 Авг 2017, 20:59

oldirtydog написа:
iNfoster` написа:
oldirtydog написа:
stony1 написа:
oldirtydog написа:А някой ще вметне ли яснота по моя въпрос ?


Няма как да използваш субуфъра от Е39 в е46. При теб дори няма изградена Hi-Fi система.

а ако го вържа към задните говорители ?

Колега според теб ще стане ли? Като сам казваш, че твоята кола е обикновена озвучителна система? Касетофона ще захрани ли този басов говорител? Според мен не си струва главоболията, преправянията и циганиите.

затова и попитах по горе дали ще ми трябва някакав усилвател и дали ще може да се върже към касетофона, цигании са да затова питам ,дотук изчетох над 10 безсмислени коментара и нито един смислен коментар по моят въпрос .Става ли ? да или не. ако не става какво ми трябва? кабели,усилвател по хубав касетофон...никаква яснота не се дава за конкретното питане.... ако не знаете просто подминавате и готово ...нали за това са тия скапани форуми ....


Леко ми се струва, че не следиш.

5 пъти като попиташ за мнение по твоя въпрос, то ще се намери някой да ти отговори. Друг е въпроса когато не ти харесва отговора. Не се дръж глупаво...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 7.08.2015
Пол: Мъж

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от feldo » 11 Авг 2017, 9:27

stony1 написа:
sh1n3 написа:Здравейте колеги,

Пред дилема съм какво да направя със озвучението на колата. Става въпрос за е46 купе

Дълги години бях със Dynavin и харман кардън, но след като Dynavin-а почна да сдава багажа, реших да си взема OEM мултимеди 16:9, но там дойде проблема че имам харман/кардън и ми трябва инсталация от кола която е е имала и харман и ОЕМ Мултимедия, което е доста рядко срещано като комбинация.

Сега съм пред дилемата ако си върна оригинални сетъп със ОЕМ CD и климатика под него но да получа звука който е многократно по-добър от този на Китайските мултимедии или да си взема пак китайска и да направя компромис със звука.
п
Искам също да наблегна на това, че няма да сложа CD Pionner, JVC или каквото и да е друго нещо което да ми направи таблото като на GOLF 3.

Моля за компететни мнения.

Поздрави
Емил Стойчев


Намираш си един плеар Филипс с оребрения заден панел. Има варианти със CD и монохромна навигация с касетка. Изпращаш ми го да му побая малко и ти го връщам със стахотен саунд почти идентичен с този на H/K системата.
CD53 е призвеждано от Алпайн и саунда му не е от най-добрите.
Има и вариант с RDS Professional, произвеждано от Бекер, но е рядко и доста скъпо. Има го в два варианта - с касетка С24 и със CD CD54. Това със CDто прави същите проблеми като BM54.
Та все си мисля, че ОЕМ Филипса е най-евтиния и добър вариант.


Здрасти това CD Philips за което пишеш, може ли да му се извади AUX и ако да от къде да си намеря за да ти го пратя :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 10.08.2007
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Помощ - Audio setup е46

Мнение от i--v--o » 13 Авг 2017, 9:22

Ако искаш да имаш по-силен и качествен бас и не ти се занимава с прекарване на кабели през цялото купе има един вариант с активен суббуфер, който може да взима звук от задните говорители. А именно:
IMG_20170813_101630.jpg

IMG_20170813_101711.jpg

Така се получи при мен и въпреки, че багажника ми е малък имам достатъчно място все още.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook