Закупих си проблемен E46

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Закупих си проблемен E46

Мнение от criminall » 24 Юли 2017, 1:00

Здравейте, преди 10-тина дни си закупих E46 2-ка дизел, 136 кс. Отвън изглеждаше доста запазена и след едно пробно кръгче платих парите, сложих транзитни номера и си я прибрах вкъщи... Преди 5 дена някъде ми направи впечатление, че като натиснах газта оборотите се вдигнаха, но колата не ускоряваше. Както и да е, изгасих, запалих отново и нямаше никакви грижи. Вчера на един светофар натиснах газта и просто колата някак заби муцуна и повече не успях да включа на друга скорост. (на изключен двигател си влизат без проблеми). Та един приятел ми каза преди да се набутам с 1000 лв за комплект съединител да си сменя горната и долна помпа на съединителя, защото можело от това да е проблема. Да го послушам ли или направо да купувам комплект съединител?

Другото което ми направи впечатление е, че е някак мудна на ниски обороти. Трябват ми поне 2500 оборота преди да усетя тласък. Това възможно ли е, да е свързано с проблема със съединителя или има и нещо друго прецакано. Като я закачихме на компютъра беше излезнала някаква грешка датчик налягане на турбото? Къде се намира тоя датчик? Направо ще го сменя и него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от c7aH4eB » 24 Юли 2017, 9:09

Той тоя датчик на турбото може и нещо моментно да е забил. Ако сте изчистили грешките, покарай малко и като(ако) забие отново, пак я закачете да видиш какво излиза. Има и още датчици, вакуми по турбото, неща където могат да ти правят засечки. Но такова форсиране/пребоксуване и затруднение със скоростите, явно има проблеми със съединителя.

П.С.: 136 к.с на е46 без ремап голям тласък при смачкване на газта не очаквай дори и в изрядно състояние :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от criminall » 24 Юли 2017, 12:57

Смених горната помпа на съединителя... никаква промяна. Скорости не влизат. :lol: Значи поне 1000 лв. за съединител, точно преди морето. Просто супер. :D :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от Denmark » 24 Юли 2017, 14:06

съединител + маховик предполагам.

хубавото е, че после дълго време (вероятно никога) няма да го мислиш, а и ще си с нов съединител на морето :D

може да помислиш и за смяна на маслото в скоростите :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от c7aH4eB » 24 Юли 2017, 15:42

Denmark написа:съединител + маховик предполагам.

хубавото е, че после дълго време (вероятно никога) няма да го мислиш, а и ще си с нов съединител на морето :D

може да помислиш и за смяна на маслото в скоростите :)

Ако въобще има някакво масло, че да се смени :mhihi:
А иначе как отделя съединителя, най-горе или как си трябва?
Можеш да пробваш и с долната помпа и с лагера, току виж се оправило :dunno:

На морето ще икономисваш по кръчмите :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от kichuka » 18 Авг 2017, 15:04

Преди време взех така една кола със "заминал съединител". На загасено вкарваш първа, тръгваш на 2-2500 оборота вкарваш другите с леко газ без съединител. Прибрахме я на канала сваляме съединителя и какво да видим. Оригиналния и то в много добро състояние. Сменихме го понеже бяхме купили нов и никаква промяна. Отидох до една морга взех долна помпа за 10лв (защото колата е за продаване иначе нова). Монтирах я и вече година по-късно новия собственик си я кара без проблеми. Така, че първо смени помпата после сменяй съединителя. Виж и дали имаш спирачна течност. На въпросната кола нямаше, а и лампата не светеше. Успех и дано е по-малкото зло! :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от criminall » 18 Авг 2017, 15:05

Колеги, проблема е оправен.. 1400 лв с труда ми излезе.. :shock: :shock: :mhihi:

Имам още един въпрос.. колата е с касетка и никаква работа не ми върши.. искам да си взема бизнес сд. Въпроса ми е дали отзад съвпадат буксите или трябва да се преправя нещо? :yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от K_Ilkov » 18 Авг 2017, 16:13

Помисли за устройство за флашка ако може да ти управлява касетофона чейнджър.
Имах ГРОМ едно време може и други да има вече, флашка с мп3-ки е доста по-смислено от ЦД.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от criminall » 18 Авг 2017, 18:05

Да, след време ще взема и устройство с флашка. Направо задължително, защото нашите радиостанции са неслушаеми (само Енерджи става, ама тия имат по 30 минути реклами). На първо време е важно да знам дали буксите си стават или трябва преправяне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от VladiE » 18 Авг 2017, 21:56

criminall написа:Колеги, проблема е оправен.. 1400 лв с труда ми излезе.. :shock: :shock: :mhihi:

Имам още един въпрос.. колата е с касетка и никаква работа не ми върши.. искам да си взема бизнес сд. Въпроса ми е дали отзад съвпадат буксите или трябва да се преправя нещо? :yes:
Маховик и съединител?

Изпратено от моят T1-A21L с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 24.07.2017
Местоположение: Sofia City
Пол: Мъж
Кара: BMW E46

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от criminall » 20 Авг 2017, 2:20

VladiE написа:
criminall написа:Колеги, проблема е оправен.. 1400 лв с труда ми излезе.. :shock: :shock: :mhihi:

Имам още един въпрос.. колата е с касетка и никаква работа не ми върши.. искам да си взема бизнес сд. Въпроса ми е дали отзад съвпадат буксите или трябва да се преправя нещо? :yes:
Маховик и съединител?

Изпратено от моят T1-A21L с помощта на Tapatalk


Да :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Закупих си проблемен E46

Мнение от Gqbriel » 23 Авг 2017, 11:12

За конкретни проблеми - търсете правилните теми.Ако няма такава с подобни проблеми - създайте нова без подобни заглавия "имам проблем","проблем","помощ" "закупих си проблемен Е46" и т.н защото някой след вас,може да има същия проблем и да не намери правилната тема.
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook