Колата не пали след автомивка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Колата не пали след автомивка

Мнение от Silverlight » 24 Юни 2017, 13:16

Колеги преди малко измих колата, запалих я и изкарах малко на слънце да се изсуши. После като се опитах да запаля стартера не можа да завърти и стана така, че все едно няма ток. Проверих акумулатора има ток и после пак пробвах да запаля и пак без успех след няколко опита стартера въобще спря да върти, но ток си има. Някой има ли идея от какво може да е проблема и ще мога ли да запаля колата на дърпане само докато стигна до някой сервиз?

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от Zagy » 24 Юни 2017, 13:38

Остави я за няколко часа на слънце да изсъхне и ще запали.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от NGneer4eto » 24 Юни 2017, 14:48

Има някои дебили по автомивките, които вдигат капака и почват да пръскат двигателя. Уж да покажат, че се стараят. Ако е било така, за дизелова кола е възможно да не запали. Често се стига и до сервиз. Би трябвало като постои известно време да запали. Отвори капака и я остави да поседи малко! Ако е на слънце още по-добре.
Един познат имаше Пежо 406 HDI, което след миене на двигателя изобщо не искаше да пали. Закара го на сервиз и там му казаха, че комън рейл двигателите никога не трябвало да се пръскат на пароструйка. Не знам по автокъщите как ги мият, но те трябва да знаят чалъмите. Оттогава не си и помислям за миене на двигателя.
Възможно е и да не са виновни на мивката, а просто някой стар кабел да се е понамокрил и да е почнал да прави проблеми. При този случай е добре да се види от опитен електричар.

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от Bavarcho » 24 Юни 2017, 21:31

Аз никъде не прочетох да пише, че мотора е мит :roll:
Първо не въртял стартера, после пък въртял... малко объркано обяснението. И не е лошо да се пише за каква кола става на въпрос.

п.с. Баш дизелите им няма нищо да ги миеш, бензина може да се намокрят свещите/бобините..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от acidburn-525tds » 24 Юни 2017, 22:52

Аз пък винаги си мия двигателя, като си купя нова кола: е36 318тдс е34 525тдс без проблем е46 320д не съм го мил, защото от автокъщата бяха се постарали, единстено на нисан алмера 1.6 бензин не можа да запали после, но като я оставих да изсъхнат кабелите на свещите и се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от NGneer4eto » 25 Юни 2017, 7:25

Точно за дизели съм чувал, че влизат в сервиз след пароструйка на двигател. Да, бензините не палят, но след изсъхване на кабелите на свещите няма проблем. Докато при дизела има други проблеми, но не знам точно за какво става въпрос. При БМВ може и да са по-защитени, но от други марки съм чувал за доста случаи, особено при комън рейл.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от Silverlight » 06 Юли 2017, 21:26

Колеги проблема се оказа спаднал акумулатор след 5-10 минути слушане на музика докато се изсуши колата акумулатора нямаше ток дори да завърти стартера... Индикацията светваше зелено, но пак нямаше ток подадохме ток от друга кола и запали.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 2.03.2017
Местоположение: София

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от kirmer » 06 Юли 2017, 21:30

Да обикновенно решението е просто.
Няма да разказвам колко пъти съм се филмирал с предположения за какви ли не сложни и засукани повреди...
Поне научих да не си мия двигателя :)
Да е жива и здрава химията :) Стероидите помагат...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Колата не пали след автомивка

Мнение от ildivvy » 07 Юли 2017, 7:37

Двигател се "мие" на ръка! Поне аз така правя! Така риска да се намокри нещо,което не трябва, е минимален! Моя принципно е доста чист и иска два-три пъти в годината да се поизбърше всичко с влажен парцал и готово!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook