Проблем с AirBag

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: Проблем с AirBag

Мнение от el lobo » 29 Юни 2017, 16:16

igra4a_bmw написа:Проблема решен-колата е от германия, някой там е пробвал да ремонтира без да знае какво и отрязал кабелите на аербега на дясна врата като ги е оставил навартяни с изолирд банд, сложих нова букса и сичко вече е ок!


и мойта е от Германия , да не са рязали наред :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 24.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E92 335i

Re: Проблем с AirBag

Мнение от mak1n7osh » 01 Юли 2017, 22:31

Колеги, отварях кората и свалях airbag-a, сложих го обратно но сега лампата ми свети. Как може да се изчисти?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: Проблем с AirBag

Мнение от yavor1313 » 29 Юли 2017, 16:09

Здравейте колеги.При мен стана следното.Смених предна дясна врата ,като окабеляването си е на старата врата ,сега при подаване на контакт бега ми загасва за 1-2 сек. и отново светва,според вас на какво може да се дължи това нещо.Благодаря и поздрави Явката
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с AirBag

Мнение от oci » 29 Юли 2017, 17:07

yavor1313 написа:Здравейте колеги.При мен стана следното.Смених предна дясна врата ,като окабеляването си е на старата врата ,сега при подаване на контакт бега ми загасва за 1-2 сек. и отново светва,според вас на какво може да се дължи това нещо.Благодаря и поздрави Явката


Има проблем с аербега, трябва да се закачи на диагностика и да се види грешката, най-вероятно има проблем или с пиропатрона на бега във вратата или лош контакт на буксата.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 16.06.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520xdrive
Мечтае да кара: Здраво старо BMW

Re: Проблем с AirBag

Мнение от i_t_o_v » 31 Юли 2017, 1:32

Здравейте колеги,
Имах същия проблем доста дълго време, като мислех, че е от кантара на пасажерската седалка, който беше "лъган" от предишния собственик. Реших да подменя елементите, защото бяха доста кофти запоени и отидох до сервиза на приятел да ми изчисти грешката от кръглата букса отпред (при мен са и двете), като бях сигурен, че вече проблема е решен... Запалих и всичко изглеждаше наред за около 5 мин., след което гадната лампичка отново светна... Вече се чудех как да извърша една манипулация с два слоя изолирбанд в таблото, за която бях чул наскоро, когато реших да опитам и с бега във вратата. Напръсках жълтата букса на бега хубаво с контактен спрей, изчистихме грешката отново и вече няколко дни карам без неприятната червена лампичка в дясно. Сега остава само да изгасне и неприятната жълта лампичка с двигателче отляво, която започна да свети след смяна на свещи...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 23.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 530d exclusive edition
Мечтае да кара: М6 power Grand coupe

Re: Проблем с AirBag

Мнение от yavor1313 » 10 Авг 2017, 18:33

Здравейте колеги,може малко тъпо да прозвучи ,но с Bmw INPA става ли да се изчисти или прегледа каква е грешката в airbag.Благодаря предварително :yes: :yes:
Живей,така че когато умреш и Дявола да запали свещ на гроба ти!!
НОВАТА-Стара https://s30.postimg.org/k0sivwafl/2014_03_09_102.jpg
СТАРАТАИзображение
http://www.youtube.com/watch?v=8EV8up1-P40 (E34 touring with rondell0021 wheels)

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 16.06.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 520xdrive
Мечтае да кара: Здраво старо BMW

Re: Проблем с AirBag

Мнение от i_t_o_v » 19 Окт 2017, 17:17

Става колега, но зависи имаш ли две букси (ОБД2 и кръглата отпред). При мен, например, са двете и бега се чете от кръглата, а двигателя от другата.

Предишна

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook