Проблем с AirBag

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 19 Юни 2017, 11:22

Здравейте колеги, лампата на аербега ми свети, сложих залъгалка под пасажерската седалка включих диагностика INPA излиза ми следната грешка - 9 ignition circuit 5 -> side airbag right
Error frequency : 1
Remain over limiting value Error present

При опит да бъде изтрита, AirBag на таблото изгасва и след 4-5 сек. пак си светва. Не мога да разбера, защо не се получава.
Моля за съвет. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем с AirBag

Мнение от dr.peshev » 19 Юни 2017, 11:28

side airbag right = СТРАНИЧНА ДЯСНА ВЪЗГЛАВНИЦА (вероятно буксата не е закачена , ако е сваляна кората на вратата)
Няма общо с кантара на седалката
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 19 Юни 2017, 12:28

Сега свалих кората и отзад на AirBag-а има една жълта букса, която си е включена, друга букса не намирам...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с AirBag

Мнение от oci » 19 Юни 2017, 19:07

igra4a_bmw написа:Сега свалих кората и отзад на AirBag-а има една жълта букса, която си е включена, друга букса не намирам...

Проблема може да е кабелен или пък да има проблем в самия пиропатрон или модула на аербега

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 19 Юни 2017, 20:49

каде отива изхода на този аербег,на дясна врата за да измеря кабела,или самия аербег е дал фира

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 20 Юни 2017, 9:55

колега oci да те питам дали не е по добре,да загася лампичката на бега софтуерно със инпата,възможно ли е и дали ако го изключа по този начин при удар ще се отворят ли аербеците,Благодаря !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Проблем с AirBag

Мнение от VladiE » 20 Юни 2017, 15:07

Колега,
като го изключиш, все едно бега го няма и съответно колата не знае, че е там за да го отвори. Провери си кабелите и бега и не се занимавай със замитане на проблема.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с AirBag

Мнение от oci » 20 Юни 2017, 17:10

igra4a_bmw написа:колега oci да те питам дали не е по добре,да загася лампичката на бега софтуерно със инпата,възможно ли е и дали ако го изключа по този начин при удар ще се отворят ли аербеците,Благодаря !


аербег системата ще работи без този бег ако го изключиш софтуерно, НО с инпа не става, трябва ти или бмв скенер или НЦС експерт.
Провери си кабелите и буксите, освен на буксата на бега проблема може да е и в буксата на вратата в гофрето.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 21 Юни 2017, 13:53

тази едната е наред,а тази другата букса кадето е гофрето на вратата,как е най лесно да стигна до нея,от страната на жабката или да я дръпна и да вида кво става дали се вижда въпросната букса

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: Проблем с AirBag

Мнение от el lobo » 23 Юни 2017, 9:23

и при мен го има същия проблем - е46 фейслифт , смених целия еърбег , изчистих грешката , след време пак светна , пак я чистя и светва след 2 седмици пак , не знам дали може само софтуерно да се изключи без да се отваря физически кората , знам че не е яко така да се замазва ама много ме дразни тая лампа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Проблем с AirBag

Мнение от AlonsoBest » 23 Юни 2017, 14:11

el lobo написа:и при мен го има същия проблем - е46 фейслифт , смених целия еърбег , изчистих грешката , след време пак светна , пак я чистя и светва след 2 седмици пак , не знам дали може само софтуерно да се изключи без да се отваря физически кората , знам че не е яко така да се замазва ама много ме дразни тая лампа

Ако искаш да ти работи системата трябва да се изключи софтуерно. Ако го изклучиш физически резултате е никакъв. Пак ще ти свети лампата и няма да работи системата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 342
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: ше E46 320D
Мечтае да кара: 850

Re: Проблем с AirBag

Мнение от el lobo » 23 Юни 2017, 16:28

AlonsoBest написа:
el lobo написа:и при мен го има същия проблем - е46 фейслифт , смених целия еърбег , изчистих грешката , след време пак светна , пак я чистя и светва след 2 седмици пак , не знам дали може само софтуерно да се изключи без да се отваря физически кората , знам че не е яко така да се замазва ама много ме дразни тая лампа

Ако искаш да ти работи системата трябва да се изключи софтуерно. Ако го изклучиш физически резултате е никакъв. Пак ще ти свети лампата и няма да работи системата.


мисълта ми че , може ли да се изключи софтуерно да не го търси и да не свети без да се разглобяват кори кабели и т.н. , иначе знам да , че ако махна буксата ще продължи да свети

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 23 Юни 2017, 19:39

а за въпросната букса кадето разбрах до гуменото гофре ,от каде мога да я достигна,няма проблем да сваля кората ,само да не е напразно,че да се окаже че от страната на купето

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 253
Регистриран на: 11.06.2007

Re: Проблем с AirBag

Мнение от igra4a_bmw » 29 Юни 2017, 11:07

Проблема решен-колата е от германия, някой там е пробвал да ремонтира без да знае какво и отрязал кабелите на аербега на дясна врата като ги е оставил навартяни с изолирд банд, сложих нова букса и сичко вече е ок!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Проблем с AirBag

Мнение от dr.peshev » 29 Юни 2017, 11:12

Похвално , че споделяш какво е било решението на проблема! :clap:
Добре , че не я изключи софтуерно и че се оказах прав за букса, кабели!
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook