проблем ключалка

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

проблем ключалка

Мнение от taba4ko » 12 Юни 2017, 19:17

Привет колеги.
Колата ми е купе от 2000-та година и от няколко дена дясната ключалка не иска да се отключва от дистанционното. Трябва да се дръпне от вътре и тогава се отключва. Иначе се заключва с него. Направих си експерикемнт и пробвах да я отключа и заключа от бутона на конзолата, но изобщо не реагира от него. Нито заключва нито отключва. Може само да се заключи с дистанционното и после отвътре да се отключи с дърпане на дръжката. Не мога да се ориентирам в реалоема за да видя какво представлява ключалката. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил ако е имал такъв?
Благодаря предварително.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: проблем ключалка

Мнение от pac0 » 13 Юни 2017, 9:28

taba4ko написа:Привет колеги.
Колата ми е купе от 2000-та година и от няколко дена дясната ключалка не иска да се отключва от дистанционното. Трябва да се дръпне от вътре и тогава се отключва. Иначе се заключва с него. Направих си експерикемнт и пробвах да я отключа и заключа от бутона на конзолата, но изобщо не реагира от него. Нито заключва нито отключва. Може само да се заключи с дистанционното и после отвътре да се отключи с дърпане на дръжката. Не мога да се ориентирам в реалоема за да видя какво представлява ключалката. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил ако е имал такъв?
Благодаря предварително.


При мен е абсолютно същото с шофьорската врата, отварям я с ключа отвън :D ... Изчетох чуждите форуми, оказва се май door lock actuator (бравата..) https://www.youtube.com/watch?v=18Vf1xloy_I тук някакъв пич я прави. Сменя се тя и всичко се оправя, само че повечко разглабяне (а и малко ме плашат плъзгачите на стъклото, че ако ги понапънеш повече и се пукало) и не намирам време да я погледна като хората.

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: проблем ключалка

Мнение от mumford » 13 Юни 2017, 16:46


ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: проблем ключалка

Мнение от taba4ko » 22 Юли 2018, 21:55

Благодаря за инфото! Най-тъпото в цялата история е, че сам си го прецаках. Подпрях се без да искам на ботончето на вратата, докато тя беше отворена и със свален прозорец. Цъкна си нормално, все едно си се заключва и това му беше......
Изображение

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook