Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 10 Юни 2017, 22:34

Здравейте колеги, пиша относно проблем на един мой приятел на който му се появи чукане на метал от двигателя само когато колата е престояла и е студен двигателя.Чукането продължава около 1-2 минути и утихва със загряване на двигателя и повече не се чува.
Колата си върви както трябва, има мощност и изглежада, че всичко е наред.
Чукането не се проявява винаги, а от време на време, но винаги на студен мотор. Единственото което забелязахме е, че по време на чукането, излиза синкав дим от ауспуха и след като спре чукането всичко се изчиства (синкавият дим изчезва) и повече не се появява!!!
Другото което се забеляза е, че мотора съвсем леко претриса, по време на чукането! Оборотите на се променят, когато се проявява проблема!
Не са дюзи, защото са проверявани и всичко им е наред!
Катализаторите и пеперудите са махнати още преди 2 години!
Демпферна шайба също е сменена с всички други ролки и ремъци!
Не са свещи, защото също са проверявани и няма изгорели, и релето си е наред!
Нивото на маслото си е на средата, не е от ниско ниво на маслото примерно.Просто чудна работа, не можем да разберем от къде идва това чукане на метал.
Не намалява нивото на маслото !!!
Ако някой от вас има идея от какво може да е, да помага :)? Чукането се чува горе близо до вакуум помпата, все едно работи без масло. Измерихме вакуума на помпата и си дава колкото трябва, работи си. Много странно, то не останаха неща които да не сме проверили. Ако някой се сеща за нещо друго което да проверим да каже, ще сме благодарни?!
Последна промяна Maverick1208 на 11 Юни 2017, 13:31, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от VladiE » 11 Юни 2017, 0:45

Проверете дали е от едни сребристи цилиндри зад левия фар до масления филтър.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 11 Юни 2017, 8:53

Колега какво имаш предвид? Какви цилиндри има около масленият филтър?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 11 Юни 2017, 13:28

Колеги,има ли някой който има малко по-задълбочени познания по ДВГ,че виждам,че въпросите ми затрудняват 85% от форумците? От 200 човека видяли темата само един даде мнение!!!!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Юни 2017, 13:41

С едно сваляне на главата според мен ще се оправят нещата. Според мен щеше да бъде възможно да е лагер ако се чуваше постоянно, но то хем не се чува, а ти хем казваш горе, а не ниско долу, плюс че е само на студено. Аз залагам на това, но все пак трябва да се чуе от някой майстор и той да ти каже съмнения дали има и дали трябва да се отвори за да се види така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 150
Регистриран на: 6.02.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е38 3.5 V8
Мечтае да кара: 328 с колектор от 325
Детайли за колата: Без задни гърнета

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Дидо ди » 11 Юни 2017, 13:54

направете промивка на мотора и сложете масло по каталог - ако чука повдигач би трябвало да спре

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от VladiE » 11 Юни 2017, 17:16

Maverick1208 написа:Колега какво имаш предвид? Какви цилиндри има около масленият филтър?

Ел. печката имам предвид. При мен като е студено си потраква.

Изпратено от моят SHV-E250K с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 11 Юни 2017, 19:16

Колега, за ел.печкта не съм се замислял, но знам със сигурност, че тя се управлява от климатроника, т.е той трябва да е пуснат на топло и тогава се включва нагряването на ел.нагревателя и тръгва и помпичката да работи и да върти антифриза през купето.Поне това съм го пробвал и когато не е пуснат климатроника на топло, нищо не грее и не работи помпичката! Т.е там при неработещ климатроник трябва да няма шумове.
При този проблем се чува чукането дори и да не е пуснат климатроника!!!
Искам да ви попитам друго, това, че излиза син дим докато чука, критерий ли е за износени сегменти на някой цилиндър? Може ли да чука от сегмент, ей това не ми е ясно ? То, че може да изпуска масло е ясно, но може ли да чука от сегмент?
Явно навлиза масло в цилиндъра докато чука, и след като се затопли да обере луфта на сегмента и да уплатни и затова да спира да пуши след 1 мин. работа!!!

Друго което се сещам и искам да ви попитам, възможно ли да е от бутален болт? Какви са признаците на бутален болт, чука ли постоянно, на студен и на загрят двигател или само на едно от двете ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Kurtov » 11 Юни 2017, 20:50

Мисля, че имаше случаи за 320д 150 коня мотора, където дефектираше на четвърти цилиндър бутален болт.
Имаше и теми във форума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 11 Юни 2017, 21:18

А какви са симптомите на луфт в бутален болт?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 18 Юни 2017, 19:45

:?:
Последна промяна Maverick1208 на 04 Дек 2017, 11:47, променена общо 2 пъти

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от aktros » 15 Окт 2017, 20:07

колега за кое филтърче говориш :dunno: за самия клапан ли става дума или има и филтърче . Аз съм изолирал моя егр. но само имам болче на изходящия щуцер на ел клапана и като загася моята все едно гасне ЗИЛ. :lol: сега трябва и от където взима вакум и там да го запуша нали????ама ме съветват самия клапан да си остане с закачена букса , че да не дава грешка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 30.11.2010
Пол: Мъж

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Maverick1208 » 03 Дек 2017, 22:26

По-принцип колега, аз говоря за запушване на щуцера от където разтоварва клапана към атмосфера, той се намира под филтърчето на вакуумния клапан,който управлява ЕГР-а.
За да не се чува едно неприятно жужене при гасене на колата!
Това което бих ти препоръчал, ако разбира се ти работи ЕГР клапана е да си върнеш всичко както си е било.
Аз пробвах всякакви варианти и в крайна сметка си върнах нещата както си бяха първоначално, със свързан ЕГР.
Направих това, защото :

-ЕГР клапана ми работи;
-като го затапих колата започна да пуши, поради обогатяване на сместа,нарушава се сместа, гориво-въздух;
-по-бавно взе да загрява;
-неприятното жужене на клапана при гасене;
-излизаше ми постоянно грешка в компа за неработещ ЕГР, което също бърка работата на компютъра по отношение на смесването на гориво и въздух.
Все недостатъци, които изчезнаха със свързването на вакуума към ЕГР-а.

Така че си прецени добре, тази кола е направена да работи с ЕГР клапан и всяка манипулация, променя режима на работа на двигателя!
Ти може да не усещаш разликата, но колата я усеща :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 24.08.2014
Местоположение: София
Кара: e46 320d 150hp

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от Simbazz » 04 Дек 2017, 9:46

Maverick1208 написа:По-принцип колега, аз говоря за запушване на щуцера от където разтоварва клапана към атмосфера, той се намира под филтърчето на вакуумния клапан,който управлява ЕГР-а.
За да не се чува едно неприятно жужене при гасене на колата!
Това което бих ти препоръчал, ако разбира се ти работи ЕГР клапана е да си върнеш всичко както си е било.
Аз пробвах всякакви варианти и в крайна сметка си върнах нещата както си бяха първоначално, със свързан ЕГР.
Направих това, защото :

-ЕГР клапана ми работи;
-като го затапих колата започна да пуши, поради обогатяване на сместа,нарушава се сместа, гориво-въздух;
-по-бавно взе да загрява;
-неприятното жужене на клапана при гасене;
-излизаше ми постоянно грешка в компа за неработещ ЕГР, което също бърка работата на компютъра по отношение на смесването на гориво и въздух.
Все недостатъци, които изчезнаха със свързването на вакуума към ЕГР-а.

Така че си прецени добре, тази кола е направена да работи с ЕГР клапан и всяка манипулация, променя режима на работа на двигателя!
Ти може да не усещаш разликата, но колата я усеща :)



Колега, 2 мнения по-нагоре обесняваш как си решил всичките си проблеми с изолиране на ЕГР и как нямало никакво пушене, а сега с последното си мнение казваш как трябва да си работи ЕГР и как имало пушене след изолиране на Егр, а като си го активирал всичко се е оправило... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320д
Мечтае да кара: M550d

Re: Чукане в двигателя сутрин Е46 320д 2004!

Мнение от bobreti » 04 Дек 2017, 11:37

Казва, че е открил проблема, и какво трябва да се прави за изолиране на АГР,и след това си е направил колата сток.

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook