Загуба на мощност m54

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 08 Юни 2017, 18:01

Здравейте , колеги.Знам че има адски много теми по моя проблем за който ще пиша сега , но от всички теми които съм изчел (а те са всичките плюс чуждестранните форуми ) всичко което можех да пробвам го пробвах ...! Така имам сшедния проблем колата няма достатъчно мощност в ниските обороти , абе до 3 хиляди я няма никва ама никаква , а за 170 коня все си мисля че трябва да върви повече ....ходил съм на десетки диагностики и грешките които излизаха са :дебитомер (но отчита нисък волтаж ако воштажа трябва да е 1.30v то при мен е 0.20v) двете ламбди сонди също така и мисфайари , съответно и бедна смес.Двете сонди си работят перфектно както и дебитомера , като изключим нискоя волтаж който стига до него. Мисфайари не са излизали от доста време. По колата са сменени : свещи , масло , филтри ,гумички на клапаните , всички маркучи за картерните газове както и клапана , гофрето от дебитомера до стръпковото моторче , термостат , също така бях взел и чисто нов дебитомер за проба случайно да не е от него уви не беше от него пак си записваше грешките и пак не вървеше тая кола ... Не гълта въздух от никъде всичко е проверено. Диодна платка на алтернатор са рециклирани в оторизиран сервиз с 6 месеца гаранция .Моля за помощ вече половин година здравеца ми взема и една торба с пари тази кола а не искам да я продавам. Някакъв съвет от какво друго може да е бобини също са проветени всички са ок ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от Challenger » 08 Юни 2017, 20:02

Диса клапата гледал ли си я?

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 08 Юни 2017, 20:31

Диса клапата също е в добро състояние не е перфеткна но вакума си задържа нормално ... Нея също съм я чистил и гледал за повреди.
Забравих да отбележа че колата има газов инжекцион от една година , слагал я е предишния собственик ! Но на газ върви както и н бензин с една разлика че като прехвърли на газ когато е на свободна в движение почва да клати обороти стабилно и гасне. Но всичко това докъто загрее след това няма никакви проблеми

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от bioz » 09 Юни 2017, 9:25

Колега, щом имаш записана грешка дебитомер първо от там трябва да почнеш защото играе огромна роля. Щом с нов също ти дава грешка значи проблема е в кабела или буксата. Прегледай ги добре, другото което можеш да направиш е да климпнеш пластините на буксата и да ги почистиш с контактен спрей. Понякога от много вадене и слагане самите те се раздалечават и не правят хубав контакт с пиновете на дебитомера от там сигнала към ЕКУ-то е непостоянен или грешен. Като цяло проблема може да е от много неща ама си трябва някой които е наясно да направи една добра диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 09 Юни 2017, 11:21

Сега ще погледна пиновете , колега да ми препоръчаш някой. ? От София съм .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от bioz » 09 Юни 2017, 12:42

wildkeeper написа:Сега ще погледна пиновете , колега да ми препоръчаш някой. ? От София съм .


Не мога да ти препоръчам някой тъй като не съм от София, но за разлика от провинцията поне там ще намериш хора които са в час.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 09 Юни 2017, 13:24

За жалост и много хора които само гледат да ти вземат парите ... И трият грешки !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от pac0 » 09 Юни 2017, 16:06

Да няма мощност в ниските (и изобщо неравномерно разпределение на силата през оборотите) може и от ВАНОСите да идва... Много има и за тях писано, а на диагностика малко трудно се засичат се оказа...
Ако никога не си ги ревизирал, е вероятно уплътненията да са леш... Не казвам че това ти е дерта, но със сигурност ще помогне. Със същия мотор съм, и при мен беше ала бала до 3000 оборота, след като ги сменихме мотора съвсем друго казва...
Не са и скъпи, 60-70 долара. Погледни малко тук ако си добре с английския, може да е от полза: http://www.beisansystems.com/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от boris » 09 Юни 2017, 16:28

А какъв нов дебитомер пробва? Сименс/vdo или от ония по 80-120лв?
Първо се гледа причината поради, която записва грешки. Като ги отстраниш, няма грешки,и пак не върви, тогава почваш да се чудиш и маеш.
Каква е ситуацията сега, колата записва грешки, ама не е от тях...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 09 Юни 2017, 18:35

pac0 написа:Да няма мощност в ниските (и изобщо неравномерно разпределение на силата през оборотите) може и от ВАНОСите да идва... Много има и за тях писано, а на диагностика малко трудно се засичат се оказа...
Ако никога не си ги ревизирал, е вероятно уплътненията да са леш... Не казвам че това ти е дерта, но със сигурност ще помогне. Със същия мотор съм, и при мен беше ала бала до 3000 оборота, след като ги сменихме мотора съвсем друго казва...
Не са и скъпи, 60-70 долара. Погледни малко тук ако си добре с английския, може да е от полза: http://www.beisansystems.com/

Всички гарнитури по ванусите са сменяни, зацепен е правилно.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 09 Юни 2017, 18:41

boris написа:А какъв нов дебитомер пробва? Сименс/vdo или от ония по 80-120лв?
Първо се гледа причината поради, която записва грешки. Като ги отстраниш, няма грешки,и пак не върви, тогава почваш да се чудиш и маеш.
Каква е ситуацията сега, колата записва грешки, ама не е от тях...

Сименс/vdo с такъв дебитомер го сменях стария. А за грешките това искам да направя да направя да изчистя грешките които излизат и да видя дали тайа ще се оправи колата ако не вече ще се чуда и мая както ти казваш но каквото и да правя все си ги изписва тези грешки...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: e46 m54b25,e30 m30b35 turbo
Мечтае да кара: MMMMMMM

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от kok4o » 10 Юни 2017, 19:17

Сигурен ли си че е зацепена правилно?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 8.06.2017
Пол: Мъж

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от wildkeeper » 11 Юни 2017, 10:10

kok4o написа:Сигурен ли си че е зацепена правилно?

Да! Поне така казва маайстора , а и не изписва никакви грешки за вонусите .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 1.06.2012
Пол: Мъж
Кара: 320ка, тихо и кротко
Мечтае да кара: по читави пътища

Re: Загуба на мощност m54

Мнение от pac0 » 11 Юни 2017, 15:32

wildkeeper написа:
kok4o написа:Сигурен ли си че е зацепена правилно?

Да! Поне така казва маайстора , а и не изписва никакви грешки за вонусите .



Ваноса ако не работи коректно, на живи данни по- има шанс да го хванете

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook