Смяна на амортисьори. Съвет.

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от R1d3r » 06 Юни 2017, 15:51

Здравейте колеги,

Предстой ми смяна на амортисьори и малко се чудя как да подходя.
Проверих в Дару Кар с какво окачване ми излиза колата заводско и ми казаха по 500лв за брой заден и по 300лв за преден, което ми се вижда доста и нещо не ми се дават. Поисках парт номер, но не ми дадоха, само ми каза че е M tech 2. Някой има ли идея с какъв партномер са амортисьорите Mtech2?
Обмислях и след това един кит от Ebay EIBACH PRO, как ще се отразят на оригиналните? Няма ли да им скъси хода и съответно живота и работата?
Започнах и да гледам някакви койлове, тъй като искам и да я сваля малко, но пък ме притеснява возията, не искам да става прекалено дървена... :kuku: :help:

Някой наскоро сменял оригинален Mtech2 да даде съвет? Или да ме насочи някъде с отстъпки за по адекватни цени :bchug: :bowdown:

Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 527
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Навсякаде и никаде...
Пол: Мъж
Кара: Е38 V8 bi TURBO & Е34 М52
Мечтае да кара: http://www.youtube.com/watch?v=8VOULfir ... re=related

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от Дифашир » 06 Юни 2017, 16:31

3131 2282459 това трябва да е но не зная левия или десния беше. В този магазин който пазарувам искараха, че само Закс ги произвеждали 225лв. единия и 235 лв. някъде другия ... абе към 230 средно ляв и десен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 28.02.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 325DА touring

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от kkrumov » 06 Юни 2017, 16:50

R1d3r написа:Здравейте колеги,

Предстой ми смяна на амортисьори и малко се чудя как да подходя.
Проверих в Дару Кар с какво окачване ми излиза колата заводско и ми казаха по 500лв за брой заден и по 300лв за преден, което ми се вижда доста и нещо не ми се дават. Поисках парт номер, но не ми дадоха, само ми каза че е M tech 2. Някой има ли идея с какъв партномер са амортисьорите Mtech2?
Обмислях и след това един кит от Ebay EIBACH PRO, как ще се отразят на оригиналните? Няма ли да им скъси хода и съответно живота и работата?
Започнах и да гледам някакви койлове, тъй като искам и да я сваля малко, но пък ме притеснява возията, не искам да става прекалено дървена... :kuku: :help:

Някой наскоро сменял оригинален Mtech2 да даде съвет? Или да ме насочи някъде с отстъпки за по адекватни цени :bchug: :bowdown:

Поздрави.


Колега,
Обърни се към някой от форумните сервизи и цената ще е поне 2 пъти по-надолу. Ако искаш препоръка, пиши на лично и ще ти дам контакти.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от host » 06 Юни 2017, 19:10

Не виждам каква точно ти е 46цата... Ама виж тука цените за Koni нерегулируемо (оранжево) аналог на Мтех... Пари и за пружини ще ти останат. Успех.
https://www.autopower.bg/%D0%B0%D0%BC%D ... 57c15.html

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от Фидел Кастро » 06 Юни 2017, 20:14

host написа:виж тука цените за Koni нерегулируемо (оранжево) аналог на Мтех.


Бъди внимателен със сайтове, като Аутопауър когато искаш да поръчваш по-специални авточасти. Първо им се обади защото може да бъдеш неприятно изненадан. По принцип са коректни, но информацията не винаги е актуална, както относно цените така и спрямо наличностите.
Всъщност въобще не разбрах за какъв модел става въпрос и ако искаш ми пиши на лично, но ми трябват последните 7 символа от номера на рамата за да ти кажа номера на амортисьорите. Може и тук.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от Denmark » 06 Юни 2017, 22:22

R1d3r написа:Здравейте колеги,

Предстой ми смяна на амортисьори и малко се чудя как да подходя.
Проверих в Дару Кар с какво окачване ми излиза колата заводско и ми казаха по 500лв за брой заден и по 300лв за преден, което ми се вижда доста и нещо не ми се дават. Поисках парт номер, но не ми дадоха, само ми каза че е M tech 2. Някой има ли идея с какъв партномер са амортисьорите Mtech2?
Обмислях и след това един кит от Ebay EIBACH PRO, как ще се отразят на оригиналните? Няма ли да им скъси хода и съответно живота и работата?
Започнах и да гледам някакви койлове, тъй като искам и да я сваля малко, но пък ме притеснява возията, не искам да става прекалено дървена... :kuku: :help:

Някой наскоро сменял оригинален Mtech2 да даде съвет? Или да ме насочи някъде с отстъпки за по адекватни цени :bchug: :bowdown:

Поздрави.


Тогава не гледай M-tech 2 ако искаш да е по-ниска. Ако искаш напиши до каква сума и някой може да ти предложи варианти. Само амортисьори или и пружините?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от host » 06 Юни 2017, 22:23

Фидел Кастро написа:
host написа:виж тука цените за Koni нерегулируемо (оранжево) аналог на Мтех.


Бъди внимателен със сайтове, като Аутопауър когато искаш да поръчваш по-специални авточасти. Първо им се обади защото може да бъдеш неприятно изненадан. По принцип са коректни, но информацията не винаги е актуална, както относно цените така и спрямо наличностите.
Всъщност въобще не разбрах за какъв модел става въпрос и ако искаш ми пиши на лично, но ми трябват последните 7 символа от номера на рамата за да ти кажа номера на амортисьорите. Може и тук.


Писал съм му защото вече сме поръчвали за мой познат ... и няма дертове колега ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от Фидел Кастро » 06 Юни 2017, 23:03

host написа:... и няма дертове колега ;)

Има и то какви!
Нека съм конкретен: Преди около 2 месеца един пуяк ми пуска линк към Аутопауър колко по-евтино намерил там дискове АТЕ, които са спрени вече от производство и практически не се намират. Понеже се засегнах от подигравателния и просташки тон на въпросното "гуру" незабавно позвъних в Аутопауър и директно им казах, че лъжат в сайта си. :no: Последва проверка, извинение и уточнение, че ще ги намерят за около 200 лева двата, а не за 95, както беше обявено в търсачката на сайта. Аз пък им отговорих, че вече съм ги намерил и ще ми ги докарат от Чехия за 140 без оскъпяване след 10 дни, което беше по-кратък от предложения от тях нов срок.
Нали съм ясен колега?? :wave:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от pinko_23 » 07 Юни 2017, 11:58

Колега какъв ДАРУ КАР :bang: там не познават парите. Скоро купувах на приятел от официален вносител цената за 1 бройка преден беше към 160 лв с отсъпка. Пиши лично да не правя реклама тука.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 19.12.2008
Пол: Мъж

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от 320 2.2 » 07 Юни 2017, 19:51

Ще следя с интерес ,че и аз трябва да сменям задни ,моята е с sport suspension settings и немога да реша само каква марка да взема Sachs,Koni,bilstein Ако някои ме насочи към някоя марка ще съм много благодарен.
И във връзка с линка които е дал колегата по горе немога да разбера тази цена за един или за два амортисьора.
Оранжево кони 172лв от Германия същото Кони 49,32 € .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от R1d3r » 08 Юни 2017, 15:21

46цата е 2005 купе 330ci.

Номенклатурен номер : 31312282459
Описание : АМОРТИСЬОР ПРЕДЕН ЛЯВ
Ед.цена (с ДДС) : 552.04 BGN
Няма наличност

Направо настръхвам :D :dunno: Това с пружината ли върви?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от acidburn-525tds » 14 Юни 2017, 17:57

Здравейте колеги, за да не отварям нова тема ще си задам въпроса на бързо тук.
Смених задните амортисьори преди година и половина, но не съм сменял тампоните, което мисля че си е моя грешка и то известно време ми трака отзад, като каруца. Днес ми остана свободно време и свалих корите за да видя как са тампоните.
форум.JPG

Искам да попитам за да съм сигурен, това не е правилна работа на тампоните нали, и има ли нещо друго покрай амортисьорите което и то трябва да се смени, за да знам че всичко е наред. Гледам и е текло нещо, но вероятно е мизерия която е изпускал тампона поради неефективността си. И не на последно място да ми препоръчате най-добрите тампони. :D :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 171
Регистриран на: 7.04.2012
Местоположение: Плевен
Кара: пил
Мечтае да кара: пил и да стигне жив
Детайли за колата: мътни

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от EH0260BB » 14 Юни 2017, 20:10

acidburn-525tds написа:.....


При мен имаше тропане, което се чуваше от багажника. Имаше същото оливане с вода/кал по опорите на тампоните. Смених въпросните тампони и шумът изчезна. Ползвах тампони на SACHS, вкл. гарнитурките. В кутиите на SACHS има тампони с марка BOGE, с оригиналния парт номер и "може би" изтрит надпис на BMW. Като ги сравних със старите оригинални тампони, видимата разликата беше само в липсата на надпис. С отстъпка ги взех на 13лв/бр. Ако искаш оригинални си приготви 65лв/бр. без отстъпката.

DSC09188.JPG

DSC09189.JPG


Не е зле да прегледаш демпферните тампони и прахоуловителите на амортисьорите и евентуално да смениш и тях, ако не си го направил досега...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
40345

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от acidburn-525tds » 14 Юни 2017, 21:22

Благодаря ти за информацията колега! Казаха ми също и за ударни и шок тампони(може би са същите за които и ти говориш). Ще сменя всичко за да ми е мирна главата да не стават пак ексцесии след известно време да трака нещо. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Смяна на амортисьори. Съвет.

Мнение от cmdkick » 14 Юни 2017, 23:03

acidburn-525tds написа:

Толкова много други части има, все ще се намери кво да трака. :bchug: :bchug: :mhihi: :mhihi:
Tires are evil - destroy them all ...

Следваща

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook