Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от aktros » 21 Май 2017, 10:31

Колеги ако някой е имал подобен проблем нека сподели да знам какво да гледам , че вече неми издържат нервите!!!!!!! Сменил съм ( гумено каре , висящ лагер, тампони ск. кутия , тампони двигател ) и това тресене остана.Прави го когато смачкам педала на газта и тогава се усеща най вече под мен между кардана и дифа поне така го усещам . Може ли от вътрешни карета на дифа или от този лек луфт на карето който се намира до кардана да го прави :help: Ще съм благодарен ако някой сподели нещо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 114
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от gavrone » 03 Юни 2017, 13:20

Интересно,мой приятел със същата кола има същият проблем и не може да го реши от доста време,при положение,че смени какво ли не!
BMW POWER

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 3.06.2015

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от Bobi312 » 17 Юни 2017, 15:17

Провери си демпферната шайба и аз го имах това тресене при ускоряване и след като я смених се оправих :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.09.2010
Местоположение: Горна Оряховица
Пол: Мъж
Кара: F10 530D
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: M-PAKET

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от Shatter » 03 Сеп 2017, 12:28

И при мен се появи същия проблем, когато смених висящият лагер.Когато дам пълна газ на 2-ра и 3-та почва да тресе от към кардана се осеща. Дигнах колата дадох на 3та и затегнах двата висящи лагера в положението в което застанаха. И тресенето се позагуби появява се само при пълна газ на баир, преди това го правеше и на равно.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 30.10.2010
Пол: Мъж
Кара: 320d

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от imba » 03 Сеп 2017, 21:04

При мен се оказа от този тампон на диференциала.При плавно ускорение почти нямаше вибрации но при рязко подаване на газ тресеше яко.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 97
Регистриран на: 8.07.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 320d Touring и E21 316
Мечтае да кара: Кола без ръжда и с S-ков двигател

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от E.Alexandrov » 04 Сеп 2017, 16:44

Преди да сменя маховика и на мен ми тресеше при ускорение или по конкретно едни вибрации които се предават по цялото купе.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от aktros » 06 Сеп 2017, 13:53

Абе май щесе окажа и аз за маховик защото имам това гадно бучене с леки вибразии и то само на 3-4-5 скорост, също така и педала на съеденителя ми леко го усещам как трепери :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от NGneer4eto » 17 Сеп 2017, 16:10

aktros написа:Колеги ако някой е имал подобен проблем нека сподели да знам какво да гледам , че вече неми издържат нервите!!!!!!! Сменил съм ( гумено каре , висящ лагер, тампони ск. кутия , тампони двигател ) и това тресене остана.Прави го когато смачкам педала на газта и тогава се усеща най вече под мен между кардана и дифа поне така го усещам . Може ли от вътрешни карета на дифа или от този лек луфт на карето който се намира до кардана да го прави :help: Ще съм благодарен ако някой сподели нещо


Абе какъв маховик, кви 5 лева? Никой не споменава да е сменил металното каре на кардана, от където основно идва тресенето. Още повече колегата казва за луфт в карето на дифа до кардана (демек на кардана). Не знам какво изобщо се обсъжда?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от nikolaymitov » 24 Сеп 2017, 17:52

NGneer4eto написа:
aktros написа:Колеги ако някой е имал подобен проблем нека сподели да знам какво да гледам , че вече неми издържат нервите!!!!!!! Сменил съм ( гумено каре , висящ лагер, тампони ск. кутия , тампони двигател ) и това тресене остана.Прави го когато смачкам педала на газта и тогава се усеща най вече под мен между кардана и дифа поне така го усещам . Може ли от вътрешни карета на дифа или от този лек луфт на карето който се намира до кардана да го прави :help: Ще съм благодарен ако някой сподели нещо


Абе какъв маховик, кви 5 лева? Никой не споменава да е сменил металното каре на кардана, от където основно идва тресенето. Още повече колегата казва за луфт в карето на дифа до кардана (демек на кардана). Не знам какво изобщо се обсъжда?



Аз смених и металното каре срещу 390лв.,но тресенето си остана.При мен /автоматик/,идва от торка и в момента търся такъв...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от aktros » 24 Сеп 2017, 18:12

Колеги смених кардана с друг на който металните карета бяха перфектни и тресенето при смачкване на газта изчезна :clap: да обаче няма пълно щастие :confused: сега се усеща на 3-4-5- едно леко боботене с леки вибрации в ниските обороти все едно да съм на 5-та с малко обороти така бучи и много леки вибрации. Бученето е до достигане на 2000 оборота след това няма нищо но пак казвам само на 3-4-5 го прави. Тази седмица ще сменям тампона на дифа понеже е малко накъсан пък може и да има подобрение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от NGneer4eto » 24 Сеп 2017, 18:33

На висящия лагер само лагера ли смени или и гумената стойка. При него основния проблем е, че се къса гумата. Оригинален ли сложи? Оригиналният не е много скъп и си струва. Мисля, че беше около 130 лв със стойката, а неоригинален около 90. Може и оттам да имаш проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 29.10.2015
Пол: Мъж

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от aktros » 24 Сеп 2017, 20:38

ами аз съм с два висящи лагера и единия беше перфектен само този до ск. кутия него смених и бяха добре :cry: но ги смених със стойката ама мисля , че небеше оригинален :roll: Тази седмица ще сменям тампона на дифа и ще ги видя и тях . Най интересното беше , че като купих висящия лагер и лагерчто в него беше на криво набит и веднага го смених с друг :lol: затова няма да е бил оригинал.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Неприятно тресене при ускорени е46 320д 150

Мнение от NGneer4eto » 25 Сеп 2017, 21:51

aktros написа:ами аз съм с два висящи лагера и единия беше перфектен само този до ск. кутия него смених и бяха добре :cry: но ги смених със стойката ама мисля , че небеше оригинален :roll: Тази седмица ще сменям тампона на дифа и ще ги видя и тях . Най интересното беше , че като купих висящия лагер и лагерчто в него беше на криво набит и веднага го смених с друг :lol: затова няма да е бил оригинал.


КОгато купувах части за фолксвагена често се правеха такива глупости при ролките.
Примерно взимам обтегач за ремъка, гледам еднакъв с оригиналния. Да, ама на 20000км взе нещо да се чува, сваляме го - гледам лагера хърка здравата. а лагерчето като му загледахме надписите - някакъв турски боклук. Или са го подменили продавачите или си се продават такива. Но си имаше щампа пък иначе VW на обтегача. Предполагам ги избиват и сменят с фалшификати.

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook