Свети лампата за подгрева и няма мошност

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от K0ntrax » 22 Апр 2017, 8:17

Колеги от няколко дни забелязвам че когато дам газ ми свети лампата за подгрева и колата или гасне или няма мошност ... закачих на диагностика и показва слабо налягане в реила .... помпата под седалката както и в резервоара работят коректно .. смених и датчика на филтъра ии колата пак прави така .... Въпроса ми е Възможно ли е да е от ГНП-то да не може да прави достатъчно налягане когато дам пъна газ .... илиии да ми препоръчате някои колега ... :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от zvetiko » 22 Апр 2017, 10:52

помпата под седалката както и в резервоара работят коректно


Колега, какво означава работят коректно- чува се, че въртят или е проверено налягането, което създават.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от K0ntrax » 22 Апр 2017, 15:50

Налягането е проверено помпата под седалката праи около 4 бара тази в резервоара се чува че работи и че хвърля гориво ....

Преди проблема паля колата и помпата е нагнетила колкото трябва И я изгася маркучите на филтъра остават твърдно 2 3 мин а сега когато изгася налягането в тях моментално пада .... Възможно ли е да има някъде някакв клапан които не държи или ....????

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от K0ntrax » 22 Апр 2017, 21:54

Колеги помпата прави 6 бара на затапено положение и 3.5 4 бара на оборот може би манометарат не е точен .. Но замислих се къде има клапан които да разтоварва голямото налягането от помпата под седалката до реила ... някъде по системата би трябвало да има клапан които на 3.5 бара да отваря и връща налягането назад .. не знам колко съм прав но така мисля ... или този клапан я някъде в реила наврян ...

ПИТАМ ЗАЩОТО ДНЕС ДАВАМ ГАЗ В ДВИЖЕНИЕ ИИ НАЛЯГАНЕТО ПАДА НА 2.0 БАРА СМЕНИХ ПОМПАТА ОТ КОЛЕГА ИИ ПАК ПАДА НА 2.0 БАРА МИСЛЯ ЧЕ ПРОБЛЕМА БИ МОГЪЛ ДА Е ОТ НЕЩО ТАКОВА ????

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от Z3Ro* » 25 Апр 2017, 15:08

Номер 15 е ограничителният клапан на налягането:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=13_0917
На Е46 не знам как точно е нареден, но на Е39 е на трипътник непосредствено след горивния филтър - върви заедно с марчкучите към него и е 120 лева нов...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от K0ntrax » 25 Апр 2017, 21:29

Z3Ro* написа:Номер 15 е ограничителният клапан на налягането:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=13_0917
На Е46 не знам как точно е нареден, но на Е39 е на трипътник непосредствено след горивния филтър - върви заедно с марчкучите към него и е 120 лева нов...


Благодаря колега още утре ще проверя

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 14.10.2015
Пол: Мъж

Re: Свети лампата за подгрева и няма мошност

Мнение от K0ntrax » 27 Апр 2017, 20:33

Привет по въпроса нямаме развитие клапаните са здрави поне така ми каза маистора вероятно проблема ще е ГНП то .. не ми се рискува много нооо вече няма начин .... утре ще пробваме да вържим директно помпата под седалката и ГНП то ако пак е така наи вероятно ще търся ГНП

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook